حماسه 9دی توطئه‌های دشمن را از بین برد

حماسه 9دی توطئه‌های دشمن را از بین برد


حماسه 9دی، توطئه های دشمنان اسلام را از بین برد / حضور مردم نشان از اعتقاد ویژه به رهبری و نظام اسلامی بود

حضرت آیت الله مدرسی: حضور مردم در صحنه ها باعث خنثی شدن توطئه ها می شود و این جریان نیز نشان داد که مردم برخلاف عده ای از تفکرات منفی، نسبت به رهبری و اصل نظام اسلامی اعتقاد ویژه و خاصی دارند.

آیت الله حاج سیدمحمدکاظم مدرسی با بیان نکاتی سخنی از حضرت علی(ع) در خصوص فتنه و عوامل آن گفتند: هر فتنه ریشه و مبادی تحققی دارد، امیرالمومنین می‌فرماید: «إِنَّمَا بَدْءُ وُقُوعِ اَلْفِتَنِ أَهْوَاءٌ تُتَّبَعُ وَ أَحْکَامٌ تُبْتَدَعُ یُخَالَفُ فِیهَا کِتَابُ اَللَّهِ» ریشه‌ی هر فتنه‌ای دو چیز اساسی است یکی هواهای نفسانی و دیگری هم احکام دروغین خود ساخته است. مسائلی که از طریق بدعت برخلاف قانون برای خود ایجاد می‌کنیم و منشاء فتنه‌ها در جوامع بشری می‌شود این ریشه هر فتنه‌ای است. و کسانی که اهل فتنه هستند از عناصری استفاده می‌کنند که دارای وجاهت ملی باشند و کسانی که بدنبال تضعیف نظام اسلامی هستند از این عناصری سوءاستفاده می‌کنند.

نائب رئیس شورای حوزه علمیه استان یزد به راه حل های هر فتنه‌ای اشاره کردند و افزودند: حضرت علی(ع) در نهج البلاغه می‌فرماید: ای کسانی که در جامعه بشری زندگی می‌کنید بدانید که شما دچار فتنه‌ها خواهید شد و اگر بخواهید با فتنه‌ها راه حل برایش بیابید باید به سفن النجاه تمسک پیدا کنید. سفن النجاه عبارت از افرادی که دارای علم و ایمان هستند و با بصیرت در جامعه رهبری می‌کنند. این‌ها کسانی هستند که به عنوان سفینه نجات ملت‌ها در هنگام رویداد فتنه محسوب می‌شوند.

امام جمعه حومه شرقی یزد با اشاره به برخی از شگردهایی که در فتنه 88 توسط دشمنان نظام بکار گرفته شد اظهار داشتند: «استفاده از افرادی که دارای چهره های موجه و در زمان امام خمینی(ره) از پست و مقام‌ها برخوردار بودند»،«استفاده از شعارهای آزادی ، رای مردم و ...»،«استفاده از اصول متعالی انسانی مثل سخن گفتن از آزادی»،«تحریک احساسات عامه»،«شبهه و تفرقه افکنی»،«جلب حمایت های خارجی»،«ایجاد سازمان‌های مردم نهاد نظیر کمیته صیانت از آراء»،«ایجاد فاصله بین مردم و حکومت» و چند مورد دیگر از شگردهایی بود که ایجادگران فتنه برای رسیدن به اهداف شوم استفاده کردند.
ایشان ادامه دادند: «بیداری دشمن و استفاده از لغزش‌ها در کشور توسط دشمنان نظام»،«لغزش خواص در جریان فتنه88»،«مشاهده اتحاد دشمن داخلی و خارجی در جریان فتنه88» از جمله پیامدها و عبرت‌هایی بود که بایستی از این اتفاق گرفت.

حضرت آیت الله مدرسی یکی از نکات برجسته 9دی ماه در جریان فتنه 88 بصیرت بیشتر مردم نسبت به برخی از خواص برشمردند و گفتند: حضور مردم در صحنه‌ها باعث خنثی شدن توطئه‌ها می‌شود و این جریان نیز نشان داد که مردم برخلاف عده‌ای از تفکرات منفی، نسبت به رهبری و اصل نظام اسلامی اعتقاد ویژه و خاصی دارند.

نائب رئیس شورای حوزه علمیه استان یزد خطاب به دشمنان نظام و انقلاب اسلامی عنوان کردند: این حضور مردم در روز9دی ماه 88 پیام گسترده‌ای را به دشمنان نظام و انقلاب اسلامی داد که تا چه زمانی بدنبال امتحان مردم ایران در عرصه های مختلف هستید؟ و مردم ایران از امتحانات خود مانند راهپیمایی 9دی ماه 88 پیروز و سربلند خواهند بود و همچنین این حضور باعث مایوس شدن دشمن و امیدوار شدن دوست‌داران نظام اسلامی در سراسر جهان گردید.