حماسه 9دی خنثی‌کننده بسیاری از توطئه‌ها بود

حماسه 9دی خنثی‌کننده بسیاری از توطئه‌ها بود


 

 

 

امام جمعه حومه شرقی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه 9 دی ماه روز بصیرت اظهار کرد: این روز یادآور حضور حماسی مردم بعد از انتخابات 88 در روز 13 محرم در همه شهرهای کوچک و بزرگ کشور بود و باید همیشه آن را به یاد داشت و به این موضوعات پرداخت که چرا فتنه 88 به وجود آمد؟، چرا مردم در 9دی ماه حضور پیداکردند؟ و پیامدها و نتایج این حضور چه بود؟.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی ادامه داد: فتنه 88 توسط عده ای فریب خورده به وقوع پیوست و مورد حمایت دشمنان قسم خورده بود و به هیچ چیز و هیچ کس رحم نمی‌کرد،  اما مردم با بصیرت ایران زمانی که احساس کردند فتنه گران به نظام اسلامی، عالی ترین مقدسات، قانون اساسی و .. اهانت می‌کنند خود در صحنه حضور پیدا کردند و نتوانستند در برابر این هتک حرمت‌ها ساکت بنشینند.

وی با تأکید بر اینکه حضور مردم در 9 دی‌ماه سال 88 خنثی کننده بسیاری از توطئه‌ها بود، تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند بصیرت مردم در این روز از بصیرت بسیاری از خواص جامعه بیشتر بود و زمانی که مردم دیدند خواص حاضر نیستند در صحنه حضور پیدا کنند خود وارد میدان شدند و این روز یادآور حادثه سرنوشت ساز تاریخ انقلاب اسلامی است که به لطف خداوند مردم حضور و حمایت مجدانه خود از نظام و ولایت را به دشمنان و کسانی که در داخل و خارج به دنبال تضعیف نظام اسلامی هستند اعلام کردند.

آیت‌الله مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه نهج البلاغه کتابی راهبردی و برای همه بشریت است، با اشاره به خطبه 35 نهج البلاغه گفت: امام علی(ع) بعد از فتنه حکمیت در جریان جنگ صفین این خطبه را ایراد کردند و بعد از حمد و ستایش الهی خطاب به مردم، نافرمانی از دستور نصیحت کننده مهربان را موجب حسرت و اندوه دانستند چرا که در جریان جنگ صفین مردم با وجود توصیه ایشان خود را درک و فهم سیاسی بالاتر از امیرالمومنین تشخیص دادند  و نصیحت ایشان را نپذیرفتند و امام علی(ع) در این خطبه بیان کردند که دیگر ندامت سودی ندارد و شما تا قیامت در حق جامعه اسلامی ظلم کردید.

وی با بیان اینکه این خطبه سخنی کوتاه و پر درد و پر از پند و اندرز تاریخی است و درسی برای تاریخ انقلاب اسلامی است، ادامه داد: اکنون نیز مقام معظم رهبر ی از سر دلسوزی با توجه به تجربه سیاسی هم در بعد فردی و هم بعد اجتماعی با مسوئلان و دست اندرکاران سخن گفتند و  عواقب نشستن با دشمن را یادآور شدند اما چه فایده که متأسفانه کسی به آن گوش نمی‌دهد و اکنون برخی مسئولان به دلیل این بی اعتنایی اظهار ندامت و پشیمانی می کنند.

امام جمعه حومه شرقی یزد افزود: این همان چیزی است که امیرالمومنین(ع) آن را روشن کرده بودند و نپذیرفتن نصیحت را موجب حسرت می دانستند، سخنان و بیانات مقام معظم رهبری دستوالعملی دلسوزانه برای مسئولان بود بدون اینکه طعنه‌ای به کسی زده باشند و یا اهانتی در کار باشد تنها با این توصیه‌ها طبق خطبه نهج البلاغه حجت را بر همه تمام کردند.