نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حمایت از مردم مظلوم فلسطین را یک وظیفه شرعی و دینی می‌دانیم. (تجمع طلاب و روحانیون یزدی 1400/2/27)

حمایت از مردم مظلوم فلسطین را یک وظیفه شرعی و دینی می‌دانیم. (تجمع طلاب و روحانیون یزدی 1400/2/27)آیت‌الله سیدمحمد کاظم مدرسی‌یزدی پیش از ظهر امروز در تجمع طلاب و روحانیون یزد که برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و شیعیان افغانستان برگزار شد اظهار داشت: تجمع امروز طلاب و روحانیون یزد به جهت دو حادثه غمباری است که در این ایام و در پایان ماه مبارک رمضان اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: ابتدا به واسطه شهادت جمعی از دانش‌آموزان مومن و متدین افغانستان در شهر کابل به دست ایادی استکبار و مدعیان اسلام جهادی است و در این حادثه بیش از 85 دانش‌آموز در سه انفجار پی در پی به صورت مظلومانه به شهادت رسیدند.

مدرسی یزدی تصریح کرد: دیگری هم به واسطه هجوم وحشیانه رژیم جنایتکار صهیونیستی به مردم مظلوم و بی دفاع قدس و همچنین غزه است.

نایب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: در این رابطه این تجمع برای ابراز همدردی و غیرت و تعصب مکتبی خود را نسبت به مصیبت دیدگان جریان افغانستان و مردم مظلوم قدس اشغالی و غزه مظلوم را بر اساس آیات و روایات اعلام کنیم.

وی افزود: اینکه قرآن کریم همه مسلمانان را به غیرت و تعصب مکتبی در برابر ناله‌ها و استغاثه‌های مسلمانان دیگر که به خدا از دست ظلم ستمکاران شکایت دارند دعوت کرده است.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) تصریح کرد: امروز ملت فلسطین و افغانستان اعلام‌ می‌کنند که خدایا ما از این همه ظلم و ستم و از حمایت و همراهی مجامع بین المللی از رژیم صهیونیستی به تنگ آمده ایم.

مدرسی یزدی گفت: وقتی انسان به شالوده، برنامه‌ها و اصل رژیم صهیونیستی نگاه‌ می‌کند، به این نتیجه‌ می‌رسد که این رژیم حاضر است همه مکاتب و ادیان و انسان‌ها را برای رسیدن به مطامع شیطانی خود فدا کند.

سیاست و راهبرد اسرائیل سلطه برجهان با استبداد مطلقه است

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: این رژیم با داشتن پروتکل‌های 24 گانه صهیونیستی، اصولی را برای خود در نظر‌ می‌گیرد که حق با زور است نه با عدالت و مردم؛ به این واسطه هم بهترین نوع حکومت را استبدادی مطلقه‌ می‌داند.

وی تاکید کرد: عملکرد و شعار رژیم صهیونیستی هم این است که هدف باید وسیله را توجیه کند و آزادی برای بشریت، یک حرف پوچی بیش نیست و آزادی در متن واقع، به معنای آن است که تو حق داری قانون را به هر گونه که خواستی تفسیر کرده و به آن عمل کنید.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد با بیان اینکه این اصول نقشه راه اسرائیل برای سلطه بر جهان است افزود: امروز ما در این مکان جمع شدیم تا اعلام کنیم راه سازش به بن‌بست به تمام معنا رسیده و راه عادی‌سازی و گسترش رژیم صهیونیستی با دیگر کشورهای اسلامی، راه بسته شده‌ای است.

مدرسی‌یزدی ادامه داد: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا ضمن محکومیت حرکت‌های سخیفی که از دو لبه یک قیچی است و  یک لبه آن در افغانستان توسط تکفیری‌های ملحد و لبه دیگر آن توسط صهیونیست‌ها در قدس اشغالی و مردم مظلوم فلسطین جفا‌ می‌کنند اعلام‌ می‌کنیم هر دو این حرکات به موازات هم و برای هدف از بین بردن اسلام و تفرقه بین مردم مسلمان به وجود آمده است.

رژیم صهیونیستی به دنبال اسلام زدایی از مسجدالاقصی است

امام جمعه بخش مرکزی یزد با تاکید بر اینکه باید دید این حرکتی که الان در فلسطین اشغالی وجود دارد از کجا آغاز شد گفت: در دهه پایانی ماه گذشته ما، بیش از دو هزار شهرک نشین تندرو و افراطی این حرکت را برای برپایی عبادت دروغین و برنامه‌های تلمودی در مسجد الاقصی و به صورت دسته جمعی آغاز شد.

وی  هدف این حرکت را جایگزینی دین، اسلام‌زدایی از مسجدالاقصی و صهیونیستی کردن جریان قدس دانست و افزود: تخریب کامل مسجد‌الاقصی و ساخت معبد کذایی بر روی خرابه‌های آن هدف اصلی است که این حرکات صهیونیستی‌ها به دنبال دارد.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه تصریح کرد: همچنین از دیگر اهداف این حرکت جنایتکارانه، تلاش برای خروج رژیم صهیونیستی از بن‌بست سیاسی و اجتماعی و دولتی است که الان در آن قرار دارد.

اسرائیل به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست‌های نظامی و سیاسی چند سال اخیر است

مدرسی یزدی تصریح کرد: در سال‌ها و ماه‌های اخیر رژیم اشغال‌گر نتوانسته به جمع بندی برای تشکیل دولت مستقری برسد و احزاب مختلف با نگاه‌های متفاوت به جان هم افتاده‌اند؛ آنها برای سرپوش گذاشتن بر این جریان این حرکت را انجام دادند.

استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه استان یزد افزود: هدف دیگر آنها، سرپوش گذاشتن بر روی شکست‌های پی در پی است که توسط مردم و انتفاضه در لبنان، فلسطین و غزه علیه آنها صورت گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر دو اتفاق بزرگ در حال وقوع است که نخستین آنها این است که مردم قدس و ساکن در کرانه غربی رود اردن به ویژه غزه به این نتیجه رسیدند که دیگر جای هیچ مماشاتی نیست و باید برای مبارزه مسلحانه در میدان حاضر شده و بدون نگاه و امید داشتن به سازمان‌ها و جناح‌ها و افراد خودشان در صحنه حضور پیدا کنند.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد این موضوع را نخستین اتفاق بزرگی دانست که الان در غزه و فلسطین و شهر قدس اتفاق افتاده است.

حضور عموم مردم فلسطین در میدان مبارزه با اسرائیل نکته ارزشمند و عامل موفقیت است

مدرسی‌یزدی ادامه داد: اگر تابه حال این اراده توسط سازمان‌های مختلف مثل سازمان جهاد اسلامی و فتح و امثال اینها صورت‌ می‌گرفت، الان این اتفاق بزرگ به وقوع پیوسته که عموم مردم در صحنه هستند و این اتفاق بزرگی پس از هفت دهه از گذشت جریان استقرار رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آنها در این مدت است.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظیمه(ع) تصریح کرد: دومین ویژگی و رخداد بزرگی که الان به وجود آمده این است که همه گروه‌های مقاومت اعم از حماس، جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های مسلح در این جریان الان احساس وظیفه و مسئولیت کرده‌اند که هموطنان خود و مظلومان در غزه و قدس را یاری کنند که این هم یک اتفاق بسیار ارزشمندی است.

وی گفت: ما از دوشنبه گذشته دیدیم که چگونه حماس و سازمان‌های جهادی با موشک باران سرزمین‌های اشغال شده توسط صهیونیست‌ها، آن ببر پوشالی و خیالی اسرائیل را درهم شکستند و هیمنه این جرثومه فساد که خود را به عنوان اولین ارتش منطقه و چهارمین ارتش دنیا معرفی‌ می‌کرد شکستند.

هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی فروپاشید

استاد برجسته حوزه‌های علمیه یزد تصریح کرد: این شکست به حدی برای رژیم جنایتکار صهیونیستی مفتضحانه بود که وزیر جنگ سابق همین رژیم با اظهار تاسف بیان‌ می‌کند که اگر ما در برابر چند گروه مقاومت محدود محصور در غزه به مانند حماس این چنین شکستی را تحمل کنیم پس وضع ما آن زمانی که حزب الله لبنان و یا ایران اسلامی به ما تهاجم کند چگونه خواهد بود.

مدرسی یزدی افزود: در واقع‌ می‌توان از صحبت‌های وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی چنین برداشت کرد که آنها یک رژیم به تمام معنا پوشالی و ببر توخالی در این عرصه هستند.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد با بیان اینکه وعده مقام معظم رهبری مبنی بر نابودی رژیم صهیونیستی قطعی و حتمی است گفت: راهی در منطقه وجود ندارد جز اینکه انتخابات آزادی در منطقه رخ دهد و تصمیم در ارتباط با منطقه را به عهده خود مردم قرار دهند.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد تصریح کرد: ما حمایت از مردم مظلوم فلسطین را به عنوان یک ارزش و وظیفه دینی تلقی می‌کنیم و با اقتدار در این عرصه و به پیروی از مقام معظم رهبری تا زمان نابودی اسرائیل ایستادگی می‌کنیم.