خطبه نماز جمعه//آب انتقالی به استان یزد نیازمند دفاع مدیران کلان کشور

خطبه نماز جمعه//آب انتقالی به استان یزد نیازمند دفاع مدیران کلان کشور


امام جمعه بخش مرکزی یزد میزان آبی که به استان یزد اختصاص داده شد نیاز به دفاع دارد گفت:مدیران و مسئولان ما از مصوبه ای برای آب یزد تعیین کردند در شورای امنیت و دستگاه های بالادستی بر تامین امنیت آب یزد تاکید کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه هاب نماز جمعه این هفته با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ایام حج تمتع اظهار کرد: حال و هوای کشورهای اسلامی در این روزها حال و هوای حج است و یک عده خود را برای حضور در حج ابراهیمی آماده می کنند.
وی با بیان اینکه آیات متعددی در قران کریم پیرامون حج وجود دارد به آیه وَأَذِّن فِي النَّاسِ بِالْحَجِّ يَأْتُوكَ رِجَالًا وَعَلَىٰ كُلِّ ضَامِرٍ يَأْتِينَ مِن كُلِّ فَجٍّ عَمِيقٍ اشاره کرد و گفت: مردم پیاده و سوار برای امر حج اشتیاق دارند و می آیند که نشان از محبت الهی است که در دل انسان های مومن برای سفر به حج قرار گرفته است.
آیت الله سید محمد کاظم مدرسی با اشاره به اینکه صدها روایت درباره فریضه حج وجود دارد ادامه داد: اگر دیروز اولیای الهی برای اینکه مسلمانان حج را بجا بیاوردند فریاد زنند  و امروز آن فریادها اجابت می شود  و این نشان از تاثیر فریاد دیروز الهی بر مردم امروز است.
** حج؛ رسیدن در محضر اولیای الهی است
امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: حج رفتن در حقیقت رسیدن در محضر اولیای الهی است همانگونه که خداوند می فرماید« ای پیامبرم ابراهیم فریاد بزن برای حج تا مردم به سوی تو بشتابند»  پس هر کسی به حج می رود باید خود را در محضر اولیای الهی ببیند و لذا آداب و احکام حج را رعایت کند.
آیت الله مدرسی عنوان کرد: حج یک فریضه غیر قابل انکار الهی است و یک بسیج عمومی است برای موحدان و به نوعی زنده نگهداشتن یاد و خاطره پیامبر و خدمات ان ها برای جوامع بشری است.
این عالم وارسته با اشاره به 5 مرداد و سالروز تشکیل نهاد نماز جمعه به امر امام در اولین سال پیروزی انقلاب اسلامی است خاطرنشان کرد: نماز جمعه ای که امروز در بیش از 850 نقطه کشور برگزار می شود یکی از برکات و آثار زیبای انقلاب اسلامی است. نهاد نماز جمعه مسئولیت های فراوانی را بر عهده دارد اگر نمی بود امروز وضعیت دیگری داشتیم چراکه ائمه جمعه در طول این انقلاب به عنوان  موذن های این جامعه عمل کردند.
وی افزود: از ائمه جمعه انتظار می رود که تمام جوانب را مورد توجه قرار دهند و نسبت به همه آفت هایی که ممکن جامعه اسلامی  را مورد تهدید قرار می دهد بصیر باشد
**ائمه جامعه باید بدون هیچ واهمه و وابستگی نقاد باشند
آیت الله مدرسی با بیان اینکه ائمه جامعه باید بدون هیچ واهمه و وابستگی نقاد باشند اذعان کرد: امروز نهاد نماز جمعه هیچ گونه وابستگی ندارد و خود را بازوی برای نظام می شناسد و خود را موظف به حمایت از سیاست های کلی و درست نظام می داند به طوری که هیچگونه کمک یا هزینه ای از دولت دریافت نمی کند، البته مختصر کمکی که در گذشته هم می شد توسط دولت یازدهم و دوازدهم تعطیل شد.
امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: برخی دولت ها و روسای جمهور خیلی به ائمه جمعه فشار می آوردند که انتقاد نکنید و حتی پیشنهاد می دهند که اگر اینگونه صحبت و حمایت کنید ما هم به شما کمک می کنیم  و مشکلات مالیتان را مرتفع می کنیم اما ائمه جمعه به عنوان یک روحانیت مستقل وظیفه دارند در این زمینه خود را مستقل و حامی نظام ببیند.
**دولت ائمه جمعه را نقطه مقابل خود تلقی نکند/تغییر مدیر بدون تغییر سیاست فایده ای ندارد
وی تصریح کرد: ما به عنوان  نقطه مقابل هیچ دولتی خود را تلقی نمی کنیم  بلکه آن ها مذکر و تعمیم دهند و بیان کننده هستند.
خطیب جمعه محمدآباد یزد با اشاره به تغییر مدیر کل بانک مرکزی تصریح کرد: هر چند مدیریت در کلان تغییر کرد اما متاسفانه تاثیری در التهاب بازار ندارد  و گرانی و نواسان قیمت ها همچنان بر پشت مردم سوار است  به نظر می رسد به تغییر یک مدیر و یک وزیر اگر سیاست ها و رویکردهای دولت تغییر نکند فایده ای ندارد.
آیت الله مدرسی با بیان اینکه مدیریت کشور نیازمند روحیه جهادی و انقلابی است گفت: وقتی صنایع  و ملزومات کشور در انحصار یک نفر یا چند نفرباشد اجناس انبار می شود و توزیع نمی شود که باید به عنوان مفسد اقتصادی جلو آن ها را گرفت.
وی  با اشاره به سفر وزیر نیرو  به استان یزد اظهار کرد: امروز استان یزد در سطح کشوری به مدیرانی نیاز دارد  که با شجاعت از مصوبات دفاع کنند .
**میزان آبی که به استان یزد اختصاص داده شد نیاز به دفاع دارد
امام جمعه بخش مرکزی یزد میزان آبی که به استان یزد اختصاص داده شد نیاز به دفاع دارد گفت: پدارن ما 500 سال آب مصرفی را تامین کردند و مشکلی هم نیود اما متاسفانه  به خاطر سو مدیریت نتوانستند این منابع عظیم آب را در کمتر از 20 سال  با این همه تکنولوژی و علم حفظ کنند.
وی تاکید کرد: مدیران و مسئولان ما از مصوبه ای برای آب یزد تعیین کردند در شورای امنیت و دستگاه های بالادستی بر تامین امنیت آب یزد تاکید کنند.
آیت الله مدرسی تصریح کرد: ما توصیه می کنیم به مردم که کمتر مصرف کنند اما اینکه بر مردم فشار بیاوریم و دائم تقاضای کم کردن مصرف را داشته باشیم راه به جایی نخواهد بود چراکه مسئولین هم باید به وظیفه خودشان عمل کنند.
در یزد با هر بار طوفان شن معادل 1600 کامیون خاک وارد شهر می شود گفت: نظافت بسیاری از اماکن بدون آب ممکن نیست هر چند معتقدیم مدریت مصرف باید به شدت اعمال شود اما مسئولین باید توجه بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه فشاری که امروز بر مردم وارد می شود یک استراتژی از سم دشمن است تاکید کرد: سیاست دشمن بر این است که فشارهای مضاعف  و همه جانبه و کوتاه مدت را با قدرت فراوان بر این ملت وارد کنند بلکه اراده مردم را بشکنند هر چند هرگز جواب نگرفتند و نخواهند گرفت.
خطیب جمعه محمدآباد یزد اظهار کرد: مردم در مقابل اراده خبیثانه دشمن باید سازکارهای هوشمندانه را داشته باشند ابراز کرد: اول اینکه اعتراضاتی که مردم و اصناف دارند نباید گذاشت که به آشوب تبدیل شود هر چند که بی اعدالتی و فساد در سیستم اداری و دولتی وجود دارد چراکه اتحاد در کشور باید حفظ شود.
**رهایی فشار ناشی از حربه های دشمن بر پشت مردم نادرست است
آیت الله مدرسی در پایان تاکید کرد: دولت مردان نباید اجازه دهند که این فشارها بر معیشت مردم و اقتصاد روزمره زندگی مردم وارد شود اینکه بی سیاست و بی تدبیری شود و فشارهای دشمن در بخش های مختلف رها شود و مسئولان کشور از سیاست و تدبیر دور باشند کار درستی نیست.