نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی مورخ 98/09/15 «آیت الله مدرسی: نتیجه اعتماد به برجام منجر به تشدید تحریم ها شد»

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی مورخ 98/09/15 «آیت الله مدرسی: نتیجه اعتماد به برجام منجر به تشدید تحریم ها شد»حضرت آیت الله مدرسی در خطبه اول نماز جمعه بخش مرکزی مورخ 98/09/15 بعد از سفارش به تقوا فرمودند: همه هدف اسلام رسیدن انسان به پاکی و طهارت است که باید در همه ی زمینه های گفتاری، کرداری، اقتصادی، سیاسی، خانوادگی و ... برقرار باشد.  

ایشان با توجه به شیوه های مختلفی که حضرات معصومین ما را به طهارت نفس (تزکیه) دعوت می کنند؛ روایتی را از امام صادق (ع) در زمینه مراحل تقوا عنوان کردند

امام صادق (ع) می فرمایند: «التَّقوی عَلی ثَلاثَهِ اَوجُهٍ: تَقوی بِاللهِ وَهُوَ تَرکُ الحَلالِ فَضلاً عَنِ الشُّبهَهْ، وَهُوَ تَقوی خاصِّ الخاصِّ؛ وَتَقوی مِنَ اللهِ تَعالی وَهُوَ تَرکُ الشُّبهاتِ فَضلاً عَنِ الحَرامِ، وَهُوَ تَقوی الخَاصِّ؛ وَتَقوی مِن خَوفِ النَّارِ وَالعِقابِ وَهُوَ تَرکُ الحَرامُ، وَ هُوَ تَقوی العامِ...» (مصباح الشریعه، ص 38، باب 83)

  1. تقوا برای خدا (تَقوی بِاللهِ وَهُوَ تَرکُ الحَلالِ فَضلاً عَنِ الشُّبهَهْ...)؛ ترک معصیت برای رضای خدا و پیمودن راه او. به طوری که برای رسیدن به مرحله خاص تقوا باید از حلال خدا هم چشم پوشی کرد.
  2. تقوا از روی خداترسی (تَقوی مِنَ اللهِ تَعالی وَهُوَ تَرکُ الشُّبهاتِ فَضلاً عَنِ الحَرامِ...)؛ اجتناب از شبهات
  3. تقوا به جهت ترس از عذاب (َتَقوی مِن خَوفِ النَّارِ وَالعِقابِ وَهُوَ تَرکُ الحَرامُ...)؛ به طوری که انسان از حرام الهی چشم بپوشد به دلیل ترس از آتش جهنم که دانی ترین و پست ترین مرحله ی تقواست.

امام جمعه بخش مرکزی بیان داشتند: تقوا به مانند یک نهری است که درختان با ریشه ی خود از این آب بهره برداری می کنند. و در جامعه نیز هرکس به فراخور ظرفیت خود از این آب استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دانشجو گفتند: در بین امامزادگان ما چهار امامزاده از ویژگی های خاصی برخوردارند که یکی از این بزرگواران حضرت فاطمه معصومه (س) است و حضرات معصومین از ابعاد گوناگون فضائل این بانوی مکرمه را برشمردند و زیارت ایشان جایگاه رفیعی دارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به 16 آذرماه روز دانشجوگفتند: رهبر انقلاب شاخصه های دانشجوی تراز انقلاب اسلامی را برای ما معرفی کردند و دانشجویی را دانشجوی تراز می دانند که در صدد کسب علم و دانش برای ایجاد سلطه علمی در جامعه بشری کنونی از جانب کشورهای اسلامی همراه با حس مسئولیت و دور ازشدن از حس بی تفاوتی نسبت به ارزش های اسلامی و ظلمی که در جوامع بشری وجود دارد باشد.

آیت الله مدرسی در بخش دیگری از سخنانش به تذکرات مکرر رهبر فرزانه انقلاب در خصوص جمعیت اشاره کرد و گفتند: در ماه گذشته رهبر انقلاب دوبار درخصوص اهمیت جمعیت هشدار دادند و از سال 90 رسما در جوامع مختلف این موضوع را اعلام کردند اما متاسفانه جدی گرفته نشده است.

دستکاری آمار جمعیتی توسط مدیران نفوذی

ایشان با اشاره به نفوذ برخی افراد در بدنه دولت برای تغییر در محاسبات مسئولان اظهار داشت: علی رغم اینکه بارها رهبر فرزانه انقلاب نسب به کاهش نرخ جمعیت ابراز نگرانی کردند اما مسئولان به واسطه آمارهای غلط رشد جمعیتی را خوب ارزیابی می کردند تا اینکه یک ماه قبل با دستگیری دو نفر از نفوذی ها دشمن که در امارهای جمعیت دستکاری می کردند آقایان متوجه رشد پایین جمعیتی شدند و در نامه ای به حضرت آقا بر اشتباه خود اعتراف کردند.

آیت الله مدرسی افزودند: اگر روند جمعیتی به این شکل پیش برود جمعیت ایران در آینده نصف خواهد شد بنابراین دولتمردان باید در این عرصه توجه کافی داشته و تمهیدات لازم را برای افزایش نرخ جمعیت در دستور کار قرار دهند.

امام جمعه بخش مرکزی در ادامه به ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم اشاره و ابراز داشتند: با توجه به توصیه های رهبر انقلاب افراد باید به تناسب ظرفیت و توانایی خود در سنگر مسئولیت قرار بگیرند نه اینکه برخی از سر بیکاری بخواهند در این انتخابات به عنوان کاندیدا ثبت نام کنند و در صورت انتخاب شدن سرگرمی برای خود ایجاد کرده باشند هر چند مردم نیز باید در انتخاب افراد برای راهیابی به مجلس بررسی کاملی انجام دهند و افراد دارای ظرفیت بالا را انتخاب کنند.

اعتراف برخی مسئولان مذاکراتی درمورد برجام دیرهنگام بود

ایشان با بیان این مطلب که متاسفانه اعتراف برخی مسئولان مذاکراتی در مورد برجام دیرهنگام بود اذعان داشتند: آقای عراقچی از مسئولان ارشد مذاکره به تازگی در مصاحبه با رسانه های خارجی به دونکته اعتراف کرده اول اینکه نتیجه پایبندی به برجام تنها افزایش تحریم ها علیه کشور را درپی داشته و دوم اینکه باید مقاومت بیش از تمایل به همکاری با غرب در دستور کار قرار بگیرد و از مقاومت نتیجه بهتری عاید کشور می شود.

آیت الله مدرسی تصریح کردند: این اعتراف دیرهنگام همان توصیه های مکرر رهبر انقلاب و دلسوزان نظام یا به تعبیر آقایان دلواپسان است که بارها و بارها عنوان کردند و آقایان بیش از 6 سال کشور را معطل گذاشتند و امکانات کشور در جایی که ضرورت نداشت هزینه کردند هر چند می توانند در این روزهای پایانی دولت با نگاه و تکیه به درون تا حدودی مشکلات کشور را حل کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی با اشاره به رشد قیمت کالاها پس از گرانی بنزین گفتند: آنچه دولتمردان وعده داده بودند این بود که تحت کنترل شدید بازار اجازه گرانی هیچ کالاهایی را نخواهند داد اما امروز شاهد افزایش قیمت ها هستیم چرا که بیش از 50 درصد حمل و نقل کشور وابسته به بنزین است و سهمیه اختصاصی به وسایل نیز به خوبی اعمال نشده است.