نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی مورخ 98/12/02 «آیت الله مدرسی: منتخب هر حوزه، نماینده کل مردم ایران است»

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی مورخ 98/12/02 «آیت الله مدرسی: منتخب هر حوزه، نماینده کل مردم ایران است»آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس گفتند: انتخابات به تعبیر رهبر معظم انقلاب، جشن ملی مردم ایران اسلامی است و حضور در پای صندوق های رای به عنوان یک تکلیف و وظیفه شرعی است که مردم ما در طول این 40 سال به این تکلیف توجه داشتند و ازاین به بعد هم  توجه خواهند داشت.

ایشان با بیان این که روز بعد از انتخابات روز مهربانی برای همه مردم حاضر در صحنه خواهد بود ادامه دادند:  روز بعد از برگزاری انتخابات روز بردباری، شکیبایی و صبوری هم برای کسانی که آراء مردم را بدست آوردند و هم کسانی که توفیق کسب آراء مردم را نداشتند. باید توجه داشت که برنده واقعی انتخابات مردم و ملت ایران هستند این مردم با حضور خوب و گسترده خودشان برنده اصلی انتخابات هستند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کردند: در طول این 41 سال گذشته با داشتن مردمی بصیر و حاضر در صحنه برای یک نوبت هم یک روز انتخابات در کشور به تعویق نیوفتاده است و این به دلیل اراده ها، اخلاق، دلگرمی و حضور مردم و توجه مدیران به این جریان بوده است.

عضو شورای فرهنگی عمومی یزد با اشاره به برگزاری اصولی و ضابطه مند انتخابات در استان یزد اظهار داشتند: نامزدهایی که در این انتخابات پیروز نشدند به این نکته اخلاقی توجه کنند که برای نامزد منتخب مردم پیام تبریک صادر کنند زیرا این کار موجب وحدت و انسجام ملی می شود.

آیت الله مدرسی با اشاره به ضرورت پذیرش نتیجه انتخابات از سوی همه جریان ها عنوان کردند: همه باید بدانند که نتیجه انتخابات هر چه باشد برای همه یکسان است و باید برای همه مردم و همه نامزدها معتبر باشد.

قائم مقام شورای حوزه های علمیه استان یزد در خصوص واکنش های بعد از اعلام نتایج انتخابات گفتند: شادمانی ها و ناشادمانی های بعد از انتخابات را نباید در قالب رفتارهای غیرخردمندانه تجلی داد؛  کارناوال ها، به گو مگوها، داد و فریاده ها و امثالهم بعضاً حرکت های غیرخردمندانه است که باید از آن پرهیز شود.

ایشان خاطرنشان کردند: منتخبین مردم باید بدانند که نماینده تمامی مردم در تمامی مناطق کشور هستنند؛منتخب یک حوزه صرفاً  نماینده یک شهر نیست بلکه نماینده همه کشور است؛ هرچند باید به مشکلات حوزه انتخابیه خود هم توجه کند؛ اما باید بداند که نماینده تمامی مردم و تمامی مناطق کشور است و باید منافع ملی را در نظر بگیرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کردند: کسانی که موفق به کسب آرا می شوند؛ یک صد روز فرصت دارند تا وارد مجلس شودند در این فرصت باید مطالعه دقیقی نسبت به وظایف نمایندگی؛ فرصت ها و تهدیدهای حوزه انتخابی خود داشته باشند و حتی می توانند نامزدهای دیگر را که پیروز نشدند را دعوت کنند و از آراء، دیدگاه ها و تفکراتشان استفاده کنند و از برنامه های آنان بهره برداری کنند.