نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/10/6 «بصیرت مردم در 9 دی ماه 88 رمز نجات کشور از توطئه های دشمنان بود »

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/10/6 «بصیرت مردم در 9 دی ماه 88 رمز نجات کشور از توطئه های دشمنان بود »حضرت آیت الله مدرسی در خطبه اول نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/10/06 پس از سفارش به تقوا و اجتناب از گناهان، با اشاره به دومین آیه از سوره مائده فرمودند: خداوند دو موضوع را جزو مصادیق تقوا معرفی کرده است.

«...تَعاوَنوا عَلَى البِرِّ وَالتَّقوى وَلا تَعاوَنوا عَلَى الإِثمِ وَالعُدوانِ...» (مائده/2)

1- همراهی کردن در راستای نیکی 2- عدم کمک دادن در مسیر ظلم  

ایشان در ادامه به بیان مصادیق تقوا پرداخته و تصریح کردند: اگر کسی بخواهد بر خلاف قانون کشور حرکتی کند و برای نقض قانون تلاش کند؛ حرام است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد یکی از مصادیق بی تقوایی در جامعه را سقط جنین معرفی کردند و در این رابطه احساس نگرانی کرده و فرمودند: سقط جنین در فرهنگ دینی حرام است و تاکید کردند: بهانه هایی در راستای نمی توانیم فرزندی را بزرگ کنیم و امروزه راه تربیت کردن دشوار است و ... روز قیامت قابل قبول نیست.

آیت الله مدرسی اذعان داشتند: آن پزشکِ غیر متعهدی که خانواده ها را برای سقط جنین تشویق می کند جزو مصداق یاری رساندن و کمک دادن به ظلم است.

ایشان در پاسخ به این سوال که چرا بعضی در زندگی کمک کار گناه هستند؛ فرمودند:عده ای همواره به خاطر منافع شخصی و گاهی به علت تعصبات حزبی، سعی می کند یاری دهنده ظلم و گناه باشند.

 

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌ دوم نمازجمعه با اشاره به اقدامات اخیر قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی گفتند: این اقدامات موجبات خوشحالی مردم را فراهم کرده و برای ریاست این قوه و قضات شجاع آرزوی موفقیت دارم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه افراد باید در زندگی روزمره به اولویت ها توجه ویژه داشته باشند اظهار داشتند: امروزه اولویت زندگی مردم معیشت آنان است که باید با نظارت دقیق بر عرضه وتقاضا توسط مسئولان جلوی رشد افسار گسیخته قیمت ها گرفته شود و در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

آیت الله مدرسی تصریح کردند: اگر به جای تفکر لیبرالی که  متاسفانه زمان زیادی در عمر چهل ساله ی انقلاب، حاکم بر عرصه اقتصاد ما بوده؛ تفکر انقلابی، حاکم بود باید در عرصه ی اقتصاد هم به مانند عرصه های دیگر شاهد پیشرفت بودیم. بنابراین ملت شریف ایران باید برای روی کار آمدن تفکر انقلابی توجه ویژه ای داشته باشند.

ایشان با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب(س) و تبریک روز پرستار گفتند: در روایات آمده «کسی که یک روز از بیماری پرستاری کند خداوند او را با ابراهیم خلیل محشور می کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزودند: اگر آزادگان عزیز ما سختی های دوران اسارت و آن شکنجه های روحی و جسمی را تحمل می کردند به واسطه استعانت به حضرت زینب(س) و الگو قرار دادن این بانوی بزرگوار بود.

آیت الله مدرسی  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نهم دی ماه «روز بصیرت و میثاق با ولایت» تاکید کردند: اگر در فتنه 88 از توطئه ها و ترفندهای دشمنان قسم خورده ی انقلاب عبور کرده و نجات یافتیم به واسطه تجلی بصیرت مردم در 9 دی ماه 88 بود و مردم ما با «نه بزرگ» خود به تبلیغات و هیاهوی دشمنان برای زیر سوال بردن امنیت و آسایش خود در 9 دی ماه نشان دادند از بصیرت بالایی برخوردار بوده و هرگز فتنه انگیزان را برای رسیدن به مقاصد شوم خود همراهی نمی کنند.

ایشان؛ بصیرت، توکل به خدا، اتحاد کلمه و پیروی از رهبری را از رموز پیروزی ملت در همه عرصه‌ها دانست و اظهار داشتند: ملت بزرگ ایران خود را ملزم به تمسک به این چهار رمز می‌داند وهر کس با این چهار رمز مبارزه کند در راه سلب امنیت جامعه قدم برداشته است.