نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/11/11 «آیت الله مدرسی: اولین هدف طرح معامله قرن تثبیت اسرائیل در منطقه است.»

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/11/11 «آیت الله مدرسی: اولین هدف طرح معامله قرن تثبیت اسرائیل در منطقه است.»حضرت آیت الله مدرسی در خطبه اول نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/11/11 ؛ خود و نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کردند و از کلام نورانی نبی مکرم اسلام به نقل از کتاب وسائل الشیعه؛ شیخ حرعاملی این حدیث از پیامبر اسلام نقل کردند؛ که فرموده‌ اند: مَنْ كَانَ مُسْلِماً فَلاَ يَمْكُرُ وَ لاَ يَخْدَعُ...

اگر انسانی مسلمان است و می خواهد خود را درجرگه مسلمانان ببیند؛ نباید نسبت به دیگران مکر بورزد. جبرئیل برای من بیان فرمود که مکر و حیله و صاحبان مکر و حیله در آتش جهنم هستند و در ادامه حدیث پیامبر اسلام؛ نکات دیگری را بیان داشتند و فرمودند: از ما نیست کسی که بخواهد با مسلمانی مکر و حیله کند. از ما نیست کسی بخواهد نسبت به مسلمانی خیانت کند.
امام جمعه بخش مرکزی در ادامه خطبه اول در خصوص مکر گفتند: مکر به معنای چاره جویی است که گاهی این چاره جویی مثبت است و گاهی این چاره جویی منفی است. چاره جویی مثبت را هم نسبت به خدا و هم در زندگی پیامبر اسلام (ص) مشاهده می کنیم. اینکه در برخی روایات و آیات قرآنی مکر را به خداوند نسبت میدهد (وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ 54/آل عمران) و گاهی نیز پیامبر اکرم اسلام مکر و چاره جویی می کند؛ مانند لیله المبیت قابل مشاهده است.
ایشان این موارد را مکر خوب و پسندیده خواند و در ادامه با توجه به تاکید این روایت بر مذمت مکر و چاره جویی های منفی گفت: معمولا مکر منفی را بیشتر در زندگی افراد منفی دیده می‌شود.
مدرسی به اشاره به این حدیث پیامبر اسلام که فرموده اند: امت من بعد از من با فتنه ها روبرو می شوند؛ راه خدا و پیامبر را کنار میگذارند؛ گفتند: انسان ها بعضا راه خدا و پیامبر را کنار میگذارند و بر حسب سلیقه شخصی تصمیم میگیرند. نظریه پردازی شخصی می کنند. در مقابل نظریه پردازی خدا و پیامبر و رشوه را به نام هدیه می پذیرند. وی در ادامه تفسیر این حدیث به برخی مصداق های بارز مکر و فاصله گرفتن از تقوای الهی اشاره کردند.

 

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته بخش مرکزی یزد با اشاره به حوادث و اتفاقاتی که در هفته گذشته برای نیروهای آمریکایی در منطقه رخ داد گفتند: ساقط شدن هواپیمایی امریکایی ها در افغانستان توسط نیروهای طالبان خبر خوشحال کننده ای بود در این حادثه جمعی از افسران سیا و ارشد آمریکا از بین رفتند و مکر و خدعه شرشان از این منطقه و کشورهای اسلامی کم شد.

ایشان با بیان این که ایران در این اتفاق سهیم نبوده و هیچ دخالتی نداشته است افزودند: ایران هرگز خط مشی و مرام فکری طالبان را قبول نداشته است اما این نظام جمهوری اسلامی است که به دیگران هم این جرات را می دهد که  بتوانند مستقیم در برابر قدرت سلطه گر تا دندان مسلح  ایستادگی کنند و این افتخار را از آن خود می دانیم؛ این رشادت ها و شهامت ها بر گرفته از  شجاعتی است که انقلابی اسلامی در آن ها دمیده است.

امام جمعه بخش مرکزی  یزد به برگزاری جشنواره عروسکی در شهر یزد اشاره کرده و عنوان کردند: زمزمه هایی در استان و شهر دارالعباده در مورد کارهایی به اسم فرهنگی شنیده می شود که با هزینه های میلیاردی همراه است؛ می خواهند از طریق شهرداری با هزینه یک میلیارد و 200 میلیون تومانی در این ایام یک نمایش عروسکی سیار در خیابان های شهر راه بیاندازند.نمی دانم این چه کار فرهنگی است؟  چه اثر فرهنگی دارد و چه بازخوردی دارد؟

قائم مقام شورای حوزه های علمیه استان یزد ادامه دادند: نشاط و شادی برای مردم ضرورت است اما نه نشاط و شادی که با ولنگاری و حرکت های مبتذل و ضد حجاب و عفاف، آن هم با چنین هزینه های سرسام آوری همراه باشد. شما ریال به ریال این پول را با خون دل مردم عجین کردید و  از مردم گرفتید حالا می خواهید در اختیار چه کسانی قرار دهید؟ با چه هدفی و با چه حرکتی این کارها را می کنید؟

عضو شورای فرهنگی عمومی شهر یزد با بیان این که دولت امسال بخش عظیمی از هزینه های جاری و سرمایه ای مملکت را از طریق دریافت مالیات ها از مردم تامین خواهد کرد ادامه دادند: گرفتن مالیات یک اصل و حق است و یک وظیفه مردمی نیز هست و باید هم انجام شود اما باید دقت کرد گرفتن مالیات از مردم اگر به صورت نامتعارف و غیرعادلانه باشد باعث می شود بخشی از مردم به عنوان سرمایه های انقلاب نگاهشان به ارزش ها ضعیف شود.

آیت الله مدرسی خطاب به مسئولان مالیاتی کشور گفتند: مسئولان وصول مالیاتی کشور مبادا سرمایه های کشور را  که عمده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي آنها از مردم  مومن و وفادار هست را به اسم گرفتن مالیات، نگاهشان را نسبت به نظام ضعیف کنند؛ مردم انقلاب شان را دوست دارند  و کشور و نظام شان را حمایت می کنند  اما نباید از این جریان سوء استفاده کرد سعی کنید از افرادی که تا به حال مالیات نمی دادند مانند سلبریتی ها مالیات بگیرد و نه از آن کاسب جزئی که با اندک بضاعتی مختصر خرجی برای روز خودش تامین می کند.

استاد حلقه های صالحین با تاکید بر ضرورت کاهش هزینه ها در دولت عنوان کردند: برخی که در رده های بالای مدیریتی و پستی قرار دارند و به اسم کارمند، حقوق های نامتعارف دریافت می کنند؛ درست است که کارمند باید تامین شود و حقش راباید داد اما مدیران نیز باید در حد کارمند دریافت کنند مگر نه این است که حکومت ما حکومت علوی است؛ مدیران ببینند امیرالمومنین چگونه زندگی می کرد و نگاهی به خودشان داشته باشند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز دهه فجر گفتند: ضرورت تحقق انقلاب اسلامی ایران در آن برهه از زمان باید برای نسل جوان و امروز و نسل فردا تبیین شود.

کارشناس فرهنگی صدا و سیمای استان یزد اظهار داشتند: آن زمانی که امام (ره) برای این انقلاب سرمایه گذاری کردند و مردم به دنبال امام وفاداریشان را نشان دادند زمانی بود که اسلام وارونه نشان داده می شد و امام برای احیای اسلام و تجدید حیات اسلام قیام کرد درواقع ضرورت انقلاب، ضرورت احیای اسلام و تجدید حیات اسلام بود.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به شرایط حاکم بر کشور در زمان طاغوت گفتند: امام (ره) برای رفع ظلم از مردم و برای دور کردن استعمار و استکبار از حریم حکومت بر جامعه اسلامی، انقلاب خودش را پایه ریزی کرد. این ضرورت اصل انقلاب بود که باید تبین شود و بزهکاری هایی که در دولت پهلوی نیز صورت می گرفت باید افشاگری شود.

آیت الله مدرسی اظهار کردند: امروز به برکت این انقلاب ملت ها بیدار شده اند و عزت اسلامی، ایرانی وانقلابی عارض بر این مرز و بوم است؛ گرچه ما خود در آب هستیم و  گاهی قدر آب را نمی دانیم اما  گاهی افرادی  خارج از کشور اعترافاتی دارند که خیلی خوب است جوانان ما از ان آگاه شوند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به طرح معامله قرن اشاره کرد و اذعان داشتند: این حرکتی که رئیس جمهور خبیث آمریکا به اسم رونمایی از معامله قرن و به داعیه ایجاد صلح در منطقه اخیرا انجام داد اهداف پلیدی پشت سرش است که مردم و سیاسیون داخلی و خارجی به خوبی از آن اطلاع دارند.

مدیر مدرسه علمیه کاظمیه یزد اولین هدف دشمن از رونمایی از طرح معامله قرن را تثبیت غده سرطانی و پلید رژیم صهیونیستی  دانسته و افزودند: مقام معظم رهبری فرموده اند:« امیدواریم تا 25 سال آینده رژیمی به اسم رژیم صهیونیستی در این منطقه وجود نداشته باشد »و دشمنان از این وعده و قول درهراس هستند لذا می دانند وقتی مقام معظم رهبری مطلبی را بیان می کند شدنی است از این رو به دنبال آن هستند که این غده سرطانی را در منطقه تثبیت کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه دادند: دومین هدف پلید آن‌ها اختلاف افکنی بین قدرت ها و حکومت های اسلامی و مسلمان است با این طرح در جامعه کنونی یک عده مخالف و موافق می شوند و همدیگر را نفی می کنند و و در مجامع بین المللی و خصوصی باهمدیگر درگیر خواهند شد و در این بین دشمنان می آیند و منافع را بر می دارند و می برند.

آیت الله مدرسی دوشیدن بیشتر منابع اقتصادی و ارزشی منطقه به نفع استکبار، آمریکایی ها و اروپایی ها را سومین هدف شیطانی آن‌ها دانسته و گفتند: وقتی این غده سرطانی وجود داشته باشد؛ مردم برای معالجه  این غده سرطانی مجبورند از جاهای دیگر چشم پوشی کنند و خودشان را در مقابل رژیم صهیونیستی قرار دهند تا ظلم را از خودشان دفع کند و در این بین دشمنان به راحتی هر چه نیاز دارند و هر چه اراده می کنند از سرمایه های  این کشورها غارت می کنند.

ایشان عنوان کردند: امروز رئیس جمهور امریکا با این همه جنایت هایی که انجام داده و مشکلاتی که داشته است؛ خود می داند در معرض خطر است و باید یک حرکتی انجام دهد که در بین هم حزبی های خودش و در بین سیاسیون خبیث آمریکا محبوبیتی ایجاد کند به همین جهت این طرح را اعلام می کند تا محبوبیتی برای خود ایجاد کرده و رای آوری داشته باشد.