نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/8/24 «آیت الله مدرسی: روحانیت با گرانی های افسار گسیخته ای همچون بنزین مخالف است.»

خطبه نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/8/24 «آیت الله مدرسی: روحانیت با گرانی های افسار گسیخته ای همچون بنزین مخالف است.»به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بخش مرکزی یزد اولین هدف رژیم اشغالگر قدس از انجام ترور و کشتارها در منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی را تضعیف جبهه مقاومت عنوان کردند و گفتند: دوام این رژیم در این ترورهاست و می‌خواهد خود را از مخمصه‌ای که در آن گیر افتاده خارج سازد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد ضمن اظهار همدردی با مردم مظلوم فلسطین، اظهار داشتند: حملات صهیونیست‌ها را محکوم می‌کنیم و امیدواریم که فلسطینی‌ها نیز بتوانند جواب این حملات را بدهند و دشمن را به عقب برانند.

ایشان به اقدام بسیار ارزشمند دستگیری مفسد اقتصادی در خارج از کشور و بازگرداندن این شخص به داخل کشور اشاره کردند و گفتند: این حرکت در پی دستگیری مفسد بزرگ فرهنگی بود و هر دو این افراد را سربازان گمنام سپاه پاسداران دستگیر کردند.

آیت الله مدرسی در ادامه با اشاره به گرانی بنزین و سهمیه‌بندی آن در سطح کشور، خاطرنشان کردند: این کار مایه تأسف و تأثر است و در این مورد به مسئولین گفته شد و سلیقه اقتضا می‌کرد که این کار در شب میلاد پیامبر اکرم (ص) انجام نگیرد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد بابیان اینکه اگر دولت‌ها به‌ویژه این دولت برای جلوگیری از تنزل ارزش پول ملی کشور تلاش می‌کرد، نیازی به افزایش قیمت‌ها نداشتیم تصریح کردند: وقتی تنزل و ارزش پول کاهش و هیچ برنامه‌ریزی برای کنترل آن ندارند و در راستای نقص ارزش پولی کاری نمی‌شود، طبیعی است که قیمت‌ها را افزایش می‌دهند که بازهم اثرگذار نخواهد بود و همین کارها نیز سبب سو استفاده برخی در کشور می‌شود.

معظم له ادامه دادند: کسانی که می‌خواهند کشورشان از این گرانی‌ها رها و مشکل حل شود باید در مرحله اول تثبیت ارزش پول ملی را در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان با اشاره به این مطلب که کاهش ارزش پول کشور سبب گرانی بسیاری از لوازم می‌شود، تصریح کردند: اینکه پرایدی که چیزی به آن اضافه نشده باقیمت 50 میلیون تومان به فروش می‌رسد، علت چیست؟ مگر چیزی به آن اضافه کرده‌اند که قیمت آن را این‌همه افزایش می‌دهند.