خطبه نماز جمعه//ضرورت حفظ سرمایه‌های دفاع مقدس/ استاندار جدید باید مشکلات یزد و راهکار آن‌ها را بداند

خطبه نماز جمعه//ضرورت حفظ سرمایه‌های دفاع مقدس/ استاندار جدید باید مشکلات یزد و راهکار آن‌ها را بداند


تاریخ:96/08/05

آیت الله مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و نقل معتبرتر از آن در روز 28  ماه صفر گفت: این مناسبت‌ها فرصت مناسبی است تا به سیره این بزرگواران تأسی و به اهل بیت(علیهم‌السلام) ابراز محبت کنیم و شعائر اسلامی را تعظیم کنیم.

امام جمعه بخش مرکزی با اشاره به سالروز شهادت نوجوان بسیجی و دانش‌آموز شهید محمد حسین فهمیده گفت: دردفاع مقدس سرمایه‌های گرانقدر و ارزشمندی داریم که باید آنها را معرفی کنیم و نگذاریم غبار فراموشی بر آنها بنشیند که مسئولیت این کار بر ائمه جمعه، جوانان، صداو سیما، هنرمندان، آموزش و پرورش و نهادهای انقلابی و ارزشی است و همه باید دست در دست هم دهیم تا این سرمایه ارزشمند دوران دفاع مقدس به فراموشی سپرده نشود.

وی با بیان اینکه متأسفانه گاهی از این سرمایه‌ها غافل می‌شویم، افزود: باید سرمایه‌های دفاع مقدس را به تمام معنا حراست و عرضه و با تبلیغات و رنگ و لعاب دادن به آنها جلوه‌های معنوی آن را آشکار کنیم ولی متأسفانه گاهی دیده می‌شود که در نظام آموزش و پرورش و درمتون آموزشی و تربیتی مخصوصا در مقطع ابتدایی استفاده از این سرمایه‌ها کمرنگ و با متون دیگر تلفیق شده است که باید این موضوع جبران شود و آموزش و پرورش و مسئولین در جهت حفظ سرمایه‌هایی چون شهید فهمیده و پر رنگ کردن آنها کوشا و به آن توجه داشته باشند.

آیت‌الله حاج سیدمحمدکاظم مدرسی با اشاره به انتخاب استاندار و تاخیری که در این خصوص ایجاد شده است، تصریح کرد: ما انتظار داریم استانداری برای استان یزد انتخاب شود که در تراز نظام اسلامی، این مردم و ارزش‌های آنها باشد، انسانی که پرکار، مجرب، دارای سبقه دینی و انقلابی باشد و مشکلات استان و راهکارهای خروج از آنها را بداند.

وی تصریح کرد: استاندار جدید باید فردی باشد که استان را به کمال هم جانبه از منظر فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اشتغال و اقتصادی سوق دهد چرا که امروز مردم و جوانان ما که علاقه به اشتغال، عرصه‌های فرهنگی، کارهای انقلابی و ... دارند دراین زمینه‌ها احساس خلا می‌کنند و باید این موارد جبران شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: از مسئولین کشوری می‌خواهیم با هماهنگی با بزرگان استان و افرادی که در تصمیم‌گیری استان شاخص هستند استاندار جدید را که فردی صالح و جامع الشرایط در تراز نظام اسلامی و مردم یزد به نحو متعادل و همراه با عدالت برای حل مجموعه مشکلات استان انتخاب کنند.

وی با اشاره به همایش بزرگ پیاده روی اربعین خاطرنشان کرد: این حرکتی بسیار ارزشمند، دینی، ملی، سیاسی و مذهبی است که کشورهای ایران، عراق و دیگر کشورهارقم می‌زنند چرا که سیدالشهدا(ع) فرا مذهبی و فرا دینی است و پیامبر(ص) فرمودند هر کس حسین را دوست بدارد محبوب دل پروردگار است.

آیت‌الله مدرسی افزود: حضور باشکوه مردم در پیاده روی اربعین و همت بلند آنها برای حضور دراین همایش بزرگ پیام زیادی را برای دوست و دشمن دارد که البته باید در آن رعایت ادب و اخلاق بیشتر از گذشته باشد و حضور در موکب‌های عراقی بر حضور در موکب‌های ایرانی اولویت دارد و از این طریق هست که رفاقت‌ها، صمیمیت‌ها و پیوندها از این طریق بیشتر خود را نشان می‌دهند.

وی با تاکید بر ضرورت تامین مایحتاج زائران پیاده امام حسین(ع)، گفت: باید همانطور که در این ایام به جسم‌ها رسیدگی می‌شود به فکر، ذهن، روح و فرهنگ افراد هم رسیدگی شود، افراد و گروه‌های انحرافی هستند که نیاز به متخصصین و کارشناسانی دارند تا نکات انحرافی به آنها گفته شود.