خطبه نماز جمعه//ضرورت مشورت با نماینده ولی فقیه در انتخاب استاندار جدید یزد

خطبه نماز جمعه//ضرورت مشورت با نماینده ولی فقیه در انتخاب استاندار جدید یزد


خطبه نمار جمعه//1396/06/24

امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به ماجرای مباهله گفت: این ماجرا را هم اهل شیعه و هم اهل سنت نقل کردند و شکل بسیار خاص و پرمعنایی دارد و از این جریانات متوجه می‌شویم که راهی که در پیروی از اهلی بیت علیهم السلام انتخاب کردیم از لحظ استدلال، برهان و منطق، راهی روشن و مبرهن با پشتوانه‌های قرآنی صریح و روایات متواتر است و هیچ تردیدی در آن وجود ندارد.
آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی با اشاره به جنایات میانمار و کشتار مسلمانان در این کشور ادامه داد: مسلمانان در این منطقه با سه عمل وحشیانه قتل، تجاوز و آوارگی روبرو هستند و در حالی که مسلمانان میانمار 4 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و 125 فرقه در این کشور رسمیت دارند مسلمانان را به رسمیت نمی‌شناسند و همواره مورد ظلم و تجاوز قرار گرفته‌اند.
وی تصریح کرد: علاوه بر اینکه مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر در مقابل جنایات میانمار سکوت ‌کرده‌اند، کشورهای اسلامی نیز اقدام جدی در این عرصه نشان  نداده‌اند، مردم ما در هفته گذشته نسبت به این جنایات اعلام موضع کرده‌اند اما دستگاه دیپلماسی ما در این زمینه باید وارد شود.
مدرسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد کشتار مسلمانان در میانمار و ضرورت اقدام عملی کشورهای اسلامی در مقابل دولت جنایتکار میانمار گفت: دیپلماسی کشور ما بر اندیشه‌های امام راحل(ره) که یکی از آنها دفاع از مظلومان ومسلمانان جهان بود، استوار است بنابراین دستگاه دیپلماسی ما باید در این خصوص در عرصه بین المللی با قوت وارد شود، کشورهای اسلامی را همراه با خود کند و سکوت آنها و جوامع بین‌المللی را بشکند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شمارش معکوس برای تعیین استاندار یزد آغاز شده است، ادامه داد: صرفنظر از اقداماتی که در این چهار سال اخیر دراستان انجام شده اما بعد از گذشت این مدت استان یزد از نظر اشتغال، رونق اقتصادی و فرهنگی دچار تنزل شده است و افزایش بیکاری، آفت‌های جدید فرهنگی و ... مردم استان را تهدید می‌کند.
امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: اکنون که زمان انتخاب استاندار و مدیر اجرایی جدید در استان رسیده است حتما باید در این خصوص با بزرگان، علمای شهر و بخصوص نماینده ولی فقیه در استان مشورت شود و شاخص‌های رهبری در تعیین افراد ملاک قرار گیرد.
وی با بیان اینکه باید افرادی انتخاب شوند که واقعا کارآمد و انقلابی باشند، افزود: کسانی که در تعیین سکاندار اجرایی در استان دخیل هستند اگر انتظار همکاری بزرگان و علمای شهر بخصوص نماینده ولی فقیه در استان را دارند باید برای آنها احترام قائل شوند و از آنها در تعیین استاندار مشورت بگیرند.
آیت‌الله مدرسی با اشاره به حوادث و تلفات جاده‌ای خاطرنشان کرد: کشور ما از کشورهایی است که بیشترین تلفات جاده‌ای را دارد و این مشکل با صدور بیانیه و دستورالعمل حل نمی‌شود بلکه باید اقدام عملی صورت گیرد و مسئولان باید با فرهنگ سازی و اقدامات جدی در جاده‌های مواصلاتی کشور از این حوادث جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه جاده‌های مواصلاتی در مناطق ییلاقی استان نیز نامطلوب و حادثه‌آفرین است، ادامه داد: باید اقدامات جدی در زمینه بهبود جاده‌ها مواصلاتی انجام شود و به جای اینکه اراضی زیادی در استان توسط غیر مسلمانان فنس کشی شود آن اراضی به فروش برسد و در بهبود وضعیت جاده‌ای استان و کاهش تصادفات هزینه شود.
مدرسی با اشاره به فنس کشی اراضی دخمه در یزد گفت: مگر چند درصد مردم استان غیرمسلمان هستند که باید این همه امکانات در اختیار آنها قرار گیرد، باید دستگاه‌های قضایی، اجرایی و دیگر دستگاه‌های ذیربط در این خصوص وارد شوند و اقدامات لازم را انجام دهند.