نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه مورخ 98/06/01 به امامت آیت الله مدرسی «اشاره به معضلات استان در هفته دولت»

خطبه نماز جمعه مورخ 98/06/01 به امامت آیت الله مدرسی «اشاره به معضلات استان در هفته دولت»حضرت آیت الله مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد، در خطبه اول نماز جمعه مورخ 98/06/01 بعد از سفارش به تقوا، آن را یکی از عوامل سلامت نفس انسان و دور بودن از مکر و کید شیطان معرفی کردند. ایشان با توجه به آیه 120 سوره آل عمران افزودند: اگر دو عامل برای شما مردم جمع شود؛ هیچ کس نمی تواند ضربه ای به شما بزند اول: داشتن صبر و دوم: کسب تقوا در زندگی فردی و اجتماعی. «...وَ اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا لا یَضُرُّکُم کَیدُهُم شَیئًا...»

معظم له تصریح کردند: مصادیق قرآنی مختلفی در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها مؤمن آل فرعون می باشد که با شجاعت و تلاش با فرعونیان مبارزه می کرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با توجه باقیمانده از ماه ذی الحجه به اهمیت و حوادث مهم این ماه اشاره کردند و افزودند:

- نهم ذی الحجه: جریان سد ابواب – ابلاغ آیه برائت در عید قربان توسط امیرالمؤمنین

- سیزدهم ذی الحجه: سپردن امانت ها توسط پیامبر به امیرالمؤمنین- اعلان عمومی لقب امیرالمؤمنین به امام علی – بخشش فدک به حضرت زهرا

- هفدهم ذی الحجه: نزول آیه محبت (آیه 54 سوره مائده)

- هجدهم ذی الحجه: نزول آیه تبلیغ (جریان عید غدیر) – وارد آمدن عذاب الهی بر منکر جریان غدیر- نزول آیه اولی الامر.

حضرت آیت الله مدرسی در خطبه دوم پس از سفارش به تقوا اشاره کردند : یکی از مناسبت های ماه ذی الحجه روز مباهله و نزول آیات سوره مبارکه دهر (انسان) می باشد که هر دو جنبه اعتقادی دارند.

ایشان با توجه به آغاز هفته دولت افزود: دولت مردان ما باید در راستای مأموریت هایی که قانون اساسی تعیین کرده و همچنین در راستای مطالباتی که نظام اسلامی و مردم به حق از آنها دارند؛ بکوشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با توجه به منویات مقام معظم رهبری در دیدار با دولت مردان تصریح کردند: دولت پیشانی کشور است؛ و در جنگ اقتصادی نیاز به سرباز است فلذا سربازان این نبرد اقتصادی تولید کنندگان ما در جامعه اند.

معظم له به مناسبت هفته دولت به برخی از معضلات استان اشاره کردند که عبارتند از:

 1. کم آبی مخصوصاً در روستاها
 2. اشتغال
 3. حاشیه نشینی در شهرها
 4. ایجاد امنیت در مورد اتباع خارجی
 5. بافت قدیم
 6. زندانیان غیر بومی
 7. افزایش آمار طلاق و از هم پاشیده شدن کانون گرم خانواده ها
 8. کاهش رشد جمعیت و زاد و ولد در استان
 9. حفظ و توسعه فرهنگ عفت عمومی
 10. جریان گردشگری
 11. جریانات دانشگاهی

آیت الله مدرسی با توجه به آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه افزود: شهر دارالعباده یزد میزبان حضرت آیت الله العظمی سبحانی (مد ظله) به جهت افتتاح حوزه علمیه مدینه العلم کاظمیه و تجلیل از نخبگان حوزوی بود.

ایشان در مورد شخصیت آیت الله سبحانی (دامت برکاته) تصریح کردند: معظم له یکی از شخصیت های استثنایی با تألیف 400 نوع کتاب در دنیای اسلام اند؛ فلذا حضور ایشان یک سرمایه معنوی بالایی است.

امام جمعه بخش مرکزی در مورد حوزه علمیه خواهران حضرت نرجس در بخش محمد آباد تاکید کردند: این مدرسه نیاز به ثبت نام دارد و الا مجبور به تغییر مکان می شود.

ایشان افزودند: خانواده ها فرزندانشان را برای حضور در حوزه ها تشویق کنند زیرا حضور در حوزه های علمیه به عنوان جریان بُرد  بُرد تلقی می شود.