خطبه نماز جمعه//نمایندگان مردم به مسئله مالیات و رونق تولید در استان ورود کنند

خطبه نماز جمعه//نمایندگان مردم به مسئله مالیات و رونق تولید در استان ورود کنند


تاریخ: 1396/07/28

   آیت الله مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تشکر از تمام کسانی که به هر نحو در برپایی مراسم عزای امام حسین(ع) نقش داشتند، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه صفر اظهار کرد: ماه صفر نیز ماه عزاداری است و اولین روز آن مصادف با سالروز ورود خاندان سیدالشهدا(ع) به شام است، همان جایی که بنا به نقلی وقتی از امام سجاد(ع) سوال کردند بیشترین فشار بر شما در کجا بود سه بار به شام اشاره داشتند.

   امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه عزاداری‌ها در ماه صفر باید ادامه یابد، اظهار کرد: مصیبت‌های زیادی در شام بر خاندان سید الشهدا(ع) بر آن 84 زن و فرزند و کودک و میانسال که در کاروان اسیران بودند وارد شد، در بند اسارت کشیدن آنها، درمیان شامیان عبور دادن، وارد کردن آنها در مجلس یزید و ... مصیبت‌هایی بود که برخاندان سیدالشهدا وارد شد که از مصیبت‌های ماه محرم کمتر نبود.

   وی با اشاره به آزادسازی شهر کرکوک آن را از شهرهای مهم و مورد طمع رژیم صهیونیستی در عراق نام برد و افزود: خدا قوت به رزمندگانی که با وجود تلاش‌های ایادیان استکبار  و نائبان مستکبر، موفق شدند و در این جریان آزادسازی این شهر نقش داشته داشتند.

   آیت‌الله مدرسی گفت: با عنایت به حمایت‌های مادی و معنوی مقام معظم رهبری از مردم میانمار و یمن، شایسته است دولتمردان و همچنین همه ما مردم به عنوان مردمان این مرز و بوم به تبع مقام معظم رهبری کمک های مادی و معنوی بیشتری به مردم مسلمان و بی پناه میانمار و یمن داشته باشیم.

   وی با اشاره به بحث مالیات‌هایی که اخیرا به بسیاری از اصناف و اقشار به عنوان جریمه از سوی دستگاه مالیاتی بخشنامه و ابلاغ شده است، افزود: هفته پیش برای همه اصناف و اقشار به ویژه کاسبان و تولیدکنندگان مالیات‌هایی مربوط به سال 91 در قالب جریمه ابلاغ کردند، نمی‌خواهیم بگوییم قانونی نیست اما حتی آنهایی که جوایزی به عنوان پرداخت کننده نمونه مالیات از دست روسای جمهور و مسئولین  دریافت کرده‌اند نیز این جریمه به آنها ابلاغ شده است.

   وی افزود: مردم ما در وضع استثنائی هستند و اکنون زمان فشار آوردن بر کسبه وتولیدکنندگان نیست، در این وضعیت باید به کمک مردم شتافت اگر به دنبال رونق تولید و کسب و کار هستیم نباید به بهانه‌های مختلف به دنبال افزایش مالیات و جریمه‌های گوناگون باشیم در دنیا آنهایی که با عنوان ابله از آنها یاد می‌شود اولین قدمی که برای رونق اقتصاد برداشتند کم کردن مالیات از اقشار بوده و با اینکار شاهد رونق اقتصادی خود بوده‌اند.

   امام جمعه بخش مرکزی یزد تأکید کرد: مسئولین مالیاتی استان این موضوع را به کسانی که در تهران تصمیم می‌گیرند منتقل کنند که این فشارها برای بخشی از اصناف استان یزد قابل هضم نیست و از طرفی دیگر مسئولان مالیاتی استان در بخشودگی جرایم مالیاتی از اختیارات خود در گسترده‌ترین سطح ممکن استفاده کنند.

   آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی باید در خصوص این افزایش مالیات‌ها و جریمه‌ها که مسئله دسته اول استان است و در خصوص صادرات، تولید، رونق، اشتغال، رفع بیکاری و از بین بردن زمینه‌های بیکاری که از کارهای مهم و اولویت دار استان است باید ورود کنند.

   وی افزود: متأسفانه می‌بینیم نمایندگان مردم استان در خصوص مسائل دسته چندم و مسائلی که هیچ ضرورتی ندارد و وظیفه ذاتی آنها هم نیست ورود پیدا می‌کنند، اطلاعیه می‌دهند، نامه مشترک می‌زنند، و در حالی که آن مسئله بحث داخل استان و مربوط به شورای شهر است آن را ملی و بین المللی می‌کنند و برای استان و نظام هزینه می‌تراشند.

   وی تأکید کرد: نمایندگان باید در زمینه معیشت واشتغال مردم مانند همین افزایش مالیات‌ها و جرایم مالیاتی ورود و مشکل مردم را حل کنند؛ این مسائل و فراهم کردن تسهیلات در این زمینه‌ها خواست مردم است و باید به آن رسیدگی شود، نمایندگان نباید خود را به مسائلی که وظیفه ذاتی آنها نیست مشغول کنند قانون روال خودش را طی می‌کند و در عرصه‌های مختلف نیز هم قانون و هم ناظر بر قانون داریم.

   امام جمعه بخش مرکزی افزود: نمایندگان کتابی که مسئولان استان به نام ارمغان دو به چاپ رساندند را مطالعه کنند، درابتدای این کتاب مسئولان نزدیک به 20 مشکل که در ابتدای مسئولیت خود با آن درگیر بودند که البته سیاه نمایی نیز شده است، عنوان کردند، اکنون باید بررسی شود که در این مدت بیش از چهار سال مسئولیت خود چند درصد از این مشکلات را حل کرده‌اند.

   وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مسائل اخیر دنیای اسلام و مسائل داخلی کشور عنوان کرد: آموزه‌های قرآنی ما را در مسیر زندگی از دشمنی‌ها و شیوه‌های دشمنی کفار بر حذر می‌دارد، قرآن به ما گوشزد می‌کند که دشمن می‌خواهد شما در مسیر حق و صراط مستقیم نباشید نمی خواهد امکانات داشته باشید و می‌خواهند در سختی‌ها باشید و بعد قرآن در این زمینه ما را دعوت به تفکر می‌کند. بنابراین نباید از قرآن در مسیر تبیین ارزش‌های قرآنی فاصله بگیریم، یکی از این ارزش‌ها این است که اگر دشمنی با شما دشمنی می‌کند با او سرسخت باشید.

   مدرسی ادامه داد: از اول انقلاب دولت‌های مختلفی بر سرکار آمدند و تجربیات مختلفی داریم؛ امریکا با کدام یک از دولت‌های ما صادقانه تعامل کردند غیر از اینکه هر جا ما کوتاه آمدیم و به آنها امتیازی دادیم آنها نقض عهد کردند و تاکنون در همه زمینه‌ها از آنها نقض عهد دیدیم البته فقط با ما چنین نبودند بلکه امریکا به نظام سیاسی عهد شکن معروف است.

   وی هیاهوی اخیر امریکایی‌ها را جنگ روانی علیه ملت ایران و جبهه مقاومت دانست و افزود: همانگونه که رهبری شجاع به ملت و دولت القا می‌کنند نباید از این هیاهوها بترسیم، این هیاهوها برای ترساندن ملت‌هاست تا آنها را از حرکت انقلابی مایوس کنند بخشی دیگر از این هیاهو نیز برای امریکا مصرف داخلی دارد و می‌خواهند وضعیت نامناسب امنیتی در کشورشان که با کشته و زخمی شدن بسیاری همراه بود از یادها برود و شاید یکی دیگر از اهدافشان ترساندن برخی از مسئولان نظام، همراه کردن آنها با خود و پیدا کردن راه نفوذ  است که با همه این هیاهیوها مسئولان ما با مقام معظم رهبری همراه شدند و موضع‌گیری خوبی علیه این هیاهوها داشتند.

   امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به توصیه رهبری به تقویت بنیه داخلی به ویژه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: مسئولان در رابطه با مسائل دفاعی و موشکی کشور که تحت اوامر رهبری بوده بسیار خوب عمل کرده‌ و اقتدار کشور را تقویت کرده‌اند اما متاسفانه اقتصاد مقاومتی که از سوی دولت و به همراه مردم باید انجام شود و به عنوان ابزار مقاوم سازی نظام و انقلاب محسوب می‌شود تحقق پیدا نکرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امریکا و اروپا در یک خط حرکت می‌کنند نباید برخی از مسئولین فریب اروپایی‌ها را بخورند البته مقام معظم رهبری به اروپایی‌ها توصیه کردند که راه خود را از امریکایی‌ها جدا کنند با این حال دشمن، دشمن است و باید به این موضوع توجه داشت.

آیت‌الله مدرسی با بیان اینکه تعرض به سپاه قابل قبول نیست، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی مردمی و انقلابی است و در عرصه‌های مختلف مسئولیتی فراتر از نیروهای مسلح دارد و براساس وظیفه سازمانی حافظ انقلاب و ارزش‌های بدست آمده توسط شهداست و تعرض به این نهاد که در دو اصل قانون اساسی به آن اشاره شده است، تعرض به قانون اساسی، امنیت داخلی، هویت اسلامی و انقلابی ملت ایران است و تنها راه موفقیت در مقابل این دشمنی‌ها، صبوری، مقاومت در مقابل دشمن و اتحاد و یکپارچگی مردم و مسئولین است.