نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه 20 اردیبهشت 98 «هنوز استان یزد فضای ماه میهمانی خدا را به خود نگرفته است»

خطبه نماز جمعه 20 اردیبهشت 98 «هنوز استان یزد فضای ماه میهمانی خدا را به خود نگرفته است»حضرت آیت الله مدرسی با اشاره به سالروز وفات  حضرت خدیجه کبری ام المومنین سلام الله علیها و عرض تسلیت خدمت پیشگاه معصومین علیهم السلام ، فرمودند:

حضرت خدیجه در طول تاریخ زندگیش اولین ها را برای خودش رقم زد که عبارت است از:

- اولین زنی که به اسلام ایمان آورد.

- اولین همسر با وفای پیامبر بود.

- اولین زن مسلمانی که باپیغمبر بیعت وبه او اقتدا کرد.

- اولین انسانی که تمام ثروت خودش را برای اسلام تقدیم پیامبر کرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد به مردم توصیه نمودند که باید از این بزرگ بانو، درس بگیریم و در زندگی خود اعم از تربیت فرزندان ، انتخاب همسر شایسته وخودگذشتگی از اموال خود برای اسلام ایشان را الگو قرار بدهیم.

ایشان در صحبت های خود به دو نکته مهم اشاره فرمودند :

درابتدا به بحث حکومت اسلامی وانحراف از مسیر حکومت اسلامی پرداخته و فرمودند که باید در این طول 40 ساله انقلاب از تجربه های تاریخ استفاده کنیم .

ایشان یاد آور سر نوشت حکومت های غربی مثل شوروی ، انگلیس و... شدند وگفتند که هیچ یک از این حکومت ها نتوانستند حتی یک روز هم حکومت دینی تشکیل بدهند .

همچنین انقلاب های توحیدی که قرآن  از آن یاد کرده را متذکر شدند؛ به عنوان نمونه حکومت حضرت موسی علیه السلام که دچار انحرافاتی از قبیل تجمل گرایی « لن نصبر علی طعام واحد » ، عدم تبعیت در رهبری (گوساله سامری برای پرستش انتخاب کردند)  و ... شد.

امام جمعه محترم بخش مرکزی خاطر نشان کرد چون ما ایرانی و شیعه مرتضی علی هستیم نعمت انقلاب برای ما همیشگی خواهد بود. البته انقلاب ؛ انقلاب شرطی است باید قدر آن را بدانیم وگرنه دوام نخواهد داشت. «...إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ يُغَيِّروا ما بِأَنفُسِهِم...» (سوره رعد آیه 11)

ایشان راه پایداری و تداوم در این مسیر را به این دانسته اند که باید پیوسته خودمان درمسیر انقلاب باشیم. و باتوجه به مسئله انحراف از مسیر در اهداف حکومت اسلامی فرمود: هدف ار نظام جمهوری اسلامی همان چیزی است که  مقام معظم رهبری در تاریخ 19 فروردین ماه سال 98 گفتند:  ما می خواهیم یک جامعه ای بر اساس احکام الهی بوجود آوریم که هم سعادت دنیا وهم سعادت آخرت  را رقم بزند. به طوری که هم پول و هم عزت و هم قدرت مادی و معنوی در آن خواهد بود.
وی در ادامه فرمودند: مسئولین باید به فکر دنیا و دین مردم باشند. اگر حرکتی صورت بگیرد که دنیای مردم لطمه ببیند آن حرکت ضد نظام اسلامی است و اگر حرکتی صورت بگیرد که دین مردم و ارزش های مردم لطمه ببیند آن حرکت ضد انقلاب و ارزش است.

وی به مسئولین اشاره کرد که هر چند درمسائل اقتصادی نتوانستید دنیای مردم را رشد بدهید لا اقل درفرهنگ دینی مردم تلاش داشته باشید ونگذارید مردم یزد با جهانی شدن از فرهنگ دینی خود دور باشند ، آیا با این شهر جهانی ، پیوست فرهنگی هم  درآن لحاظ کردیم یا نه ؟

حضرت آیت الله مدرسی نارضایتی خود را از فضای شهر در ماه مبارک رمضان اعلام کرده و بیان داشتند که شهر هنوز فضای ماه میهمانی خدا را به خود نگرفته است.

به عنوان شاهد عینی، رستورانها ومغازها را مثال زدندکه رعایت های لازم را انجام نمی دهند.

در پایان معظم له با اشاره به بحث حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی از برجام در نحوه ی حمایت خود از این بیانیه متذکر شدند که ما حمایت خود را برای این حرکت ارزشمند اعلام می کنیم.

و با اشاره به آیات قرآن کریم فرمودند: باید مواظب باشید  نسبت به کفاری که به شما چنگ و دندان نشان می دهند؛ تا در مقام قدرت هستند اعتماد نکنید. «وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ...» (سوره هود آیه 113)

وی در ادامه فرمود:

ما زمان را از دست دادیم اما یک تجربه تاریخی سنگینی را بدست آوردیم وآن وقتی بود که رهبری فرمودند: که من به این مذاکرات خوش بین نیستم ؛ اما در پاسخ به رهبری مسئولین گفتند:  ما زبان دنیا را بهتر می فهمیم  و بعد معلوم شد که حرف رهبری درست بوده است.

و به مردم عرضه داشتند که باید به حرف های رهبری به عنوان هادی جامعه گوش دهیم و از این تجربه سنگین که اتفاق افتاد دربرجام درس بگیریم .

والسلام