نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه 31 خرداد 1398 «قدرت امروز نظامی کشور حاصل مقاومت ملت است»

خطبه نماز جمعه 31 خرداد 1398 «قدرت امروز نظامی کشور حاصل مقاومت ملت است»حضرت آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه بخش مرکزی یزد با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان چمران، شهید بهشتی و 72 تن از یارانش فرمودند: در هرکشوری افرادی وجود دارند که پای بند به قانون، دستورات اجتماعی و حقوق خود نیستند؛ بنابراین باید یک دستگاهی برای ضمانت اجرای قوانین وجود داشته باشد که یکی از مهمترین ضمانت های اجرایی قانونی در هر کشوری دستگاه قضائی است و هر چه  این دستگاه از سلامت بیشتری برخوردار باشد می تواند نقش مفیدتری را در جامعه ایفا کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با ابراز خرسندی از مدیریت جدید دستگاه قضا در کشور و استان  اظهار داشت: بحمدالله استان یزد در کشور از لحاظ سلامت قضائی زبانزد است. هرچند نقاط ضعفی نیز وجود دارد ومردم هم گلایه های را مطرح می کنند که امیدواریم مدیریت جدید در استان در راه افزایش میزان رضایتمندی مردم تلاش مجدانه ای را به خرج بدهد.

معظم له درادامه به راه های فاسد شدن دستگاه قضا اشاره کرد و ابراز داشتند: یکی از راه های فساد دستگاه قضا کارشناسی های نادرست کارشناسانی است که زیر نظر قوه قضائیه فعالیت می کنند و دستگاه قضا باید به شدت با متخلفان در این زمینه برخورد کند.

ایشان رعایت اخلاق حسنه  در باب گفتگو با مردم را دومین نکته ای دانستند که باید دستگاه قضا نسبت به رعایت آن اهتمام داشته باشد و اظهار داشتند: مردم به حق یا به ناحق زمانی که گرفتار می شوند به دستگاه قضا مراجعه می کنند بنابراین نباید قاضی یا افراد اطراف او برخوردهای لفظی نامناسب با مردم داشته باشند و باید همواره رعایت اصول اخلاقی در برخورد با مردم صورت پذیرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان با انتقاد از نظارت های ضعیف بر بازار خطاب به دستگاه قضائی استان گفتند: در شرایط فعلی وجود  مشکلات اقتصادی و همچنین عدم نظارت های  دستگاه های  نظارتی نسبت به افزایش بی رویه ی قیمت ها شده و دستگاه قضا  باید در این زمینه ورود پیدا کند.

آیت الله مدرسی به احتکار برخی کالاها  توسط تولید کنندگان اشاره کرده و ابرازداشتند: متاسفانه برخی تولید کنندگان برای افزایش بیشتر قیمت ها تولیدات خود را انبار کرده که در این زمینه باید دستگاه قضائی و نیروهای امنیتی ورود کنند. چرا باید در حالی که در استان لاستیک تولید می شود این لاستیک ها انبار شود و به بازار توزیع نشود و مردم با کمبود لاستیک مواجه باشند؟؟؟

امام جمعه بخش مرکزی یزد به مسئولان قضائی استان تاکید کردند با توجه با کاهش ارزش پول ملی و افزایش نرخ ارز و مشکلات مالی تولید کنندگان نظارت  بیشتری بر بانک ها داشته تا نتوانند برای تامین منافع خود رونق تولید را در استان دچار مشکل کنند.

ایشان در ادامه به موضوع زمین خواری در بخش مرکزی یزد اشاره کرد و گفت: برخی زمین خواران مردم را می ترسانند که حتی جرات شکایت به محاکم قضائی نیز ندارند و باید دادگستری استان و نهادهای امنیتی به این ماجرا وارد شوند.

آیت الله مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مذاکره با آمریکا گفتند: مذاکره با آمریکا سم مهلک بوده چرا که امروز مذاکره در دنیا به معنای معامله است یعنی یک چیزی بدهیم و یک چیز بگیریم حال با این توصیف آمریکایی ها می خواهند چه چیزی به ما بدهند و چه چیزی بگیرند.

معظم له افزودند: مگر نه این است که انرژی هسته ای، موشک، نفت و ... برای خود ماست اما آمریکایی ها ما را محدود و تحریم کرده اند و حال می خواهند برای برگرداندن حق خود مان از ما باج خواهی کنند.

خطیب جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کردند: تجربه تاریخی نشان داده اگر ملت ها بخواهند در حالت مظلومیت با ظالم مذاکره کنند؛ جز محرومیت چیز دیگری نصیب آنان نخواهد شد.

آیت الله مدرسی در بخش پایانی سخنانشان به ساقط کردن پهپاد آمریکا توسط سپاه اشاره کرده و اظهار داشتند: به باور کشورهای منطقه ساقط کردن این پهپاد چند صد میلیون دلاری قدرت نظامی بالایی می خواهند و این اقدام نشان دهنده قدرت بالای نظامی ایران است.

ایشان تاکید کردند: این قدرت در اثر مقاومت ملت حاصل شده  به گونه ای که امروز آمریکائی ها جرات رویارویی نظامی با ما را نداشته و توان مقابله با مقاومت ملت را ندارند.

خطیب جمعه بخش مرکزی یزد ضمن توصیه به سیاسیون کشور بر توجه بیشتر به گزینه مقاومت، از مردم درخواست کرد با پافشاری  بر این گزینه و تقویت آن پشت سر رهبری انقلاب حرکت کنند و مطمئن باشند هیچ گزندی به کشور وارد نخواهد شد.