نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه/97/09/02//بجایی اینکه بنزین راکارتی کنید ارزش پول را برگردانید.

خطبه نماز جمعه/97/09/02//بجایی اینکه بنزین راکارتی کنید ارزش پول را برگردانید.خطیب جمعه بخش مرکزی در خطبه‌های نماز جمعه 02آذر97 ضمن تبریک به مناسبت میلاد سراسر نور حضرت رسول ورئیس مکتب امام صادق علیهما السلام گفت: درطول تاریخ یکی از شخصیت هایی که برای الفت ویک پارچگی آحاد مردم زحمت کشید خود حضرت رسول بودند ایشان بین دوقبیله خون ریز  اوس وخزرج صلح برقرار کردند و دستور تخریب مسجدی که باعث تفرقه میشد را صادر فرمودند.

 آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی با اشاره به قرار گرفتن در هفته بسیج گفت: اصلی‌ترین فلسفه تشکیل بسیج در ابتدای انقلاب دفاع از انقلاب، نظام و حمایت از ارزش‌های انقلاب و جمهوری اسلامی بود که بیشتر در قالب بعد نظامی و امنیتی تبلور پیدا می‌کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب دچار تنش‌ها و گرفتاری‌های سخت در کشور بودیم و همچنین جنگ هشت ساله به ما تحمیل شد، اگر آن تفکر بسیجی و بسیجیان عزیز ما نبودند، انقلاب وضع دیگری پیدا می‌کرد و امروز آن دستاوردهایی که باید داشته باشیم نداشتیم و همچنین بسیج بعد از دوران دفاع مقدس نیز برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و دفاع از انقلاب احساس مسئولیت کرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: بسیج مردمی‌ترین نهادی بود که توسط امام(ره) تشکیل شد، هیچ نهادی به گستردگی و عرض و طول مردمی بسیج در نظام جمهوری اسلامی نداریم، سالم‌ترین نهادی که امام(ره) پایه‌گذاری کرد، امروز مدافع‌ترین نهادی است که نسبت به ارزش‌های انقلابی در صحنه حضور دارد.

مدرسی افزود: تفکر بسیجی تفکر خدامحوری، ولایتمداری، به دور از اشرافی‌گری، فداکاری، ایثارگری، جلوه خاص اخلاص در عمل و کم‌توقعی در میدان‌ها برای دریافت مسائل مالی است که با احساس مسئولیت در صحنه‌های مختلف حضور می‌یابد و پیشرو است، بسیج قابلیت‌های فراوانی دارد و اقداماتی که بسیج در میدان‌های مختلف از خود نشان می‌دهد از هیچ نهاد دیگری برنمی‌آید.

وی افزود: بسیج سرمایه‌ها و پتانسیل‌های زیادی در اختیار دارد، نماز جمعه‌ها پشتوانه قوی تفکر بسیج است، مساجد در اختیار بسیج است، جمع زیادی از هنرمندان در اختیار بسیج هستند، بالاترین سرمایه بسیج این است که اول بسیجی این میدان مقام معظم رهبری است، هر زمان که انقلاب و نظام اسلامی از سوی دشمن داخلی و خارجی از زاویه‌های مختلف مورد تهاجم قرار گیرد بسیج احساس مسئولیت کرده و به مقابله با آنها می‌پردازد.

مدرسی ادامه داد: دشمن از زاویه‌های مختلف از جمله خوراک، پوشاک، مسکن، مراسم شادی، مراسم عزاداری و ... را مورد تهاجم قرار داده و درصدد تغییر الگوی ما در این زمینه‌ها هستند و تنها بسیج است که می‌تواند در همه این عرصه‌ها وارد شود و از ارزش‌های اسلامی دفاع کند و الگوی سالم و صالح را در جامعه اسلامی حاکم کند و راه نفوذ دشمن را ببندد.

خطیب نماز جمعه بخش مرکزی عنوان کرد: یکی از عرصه‌هایی که دشمن برای به تحلیل بردن قوای انقلاب چشم دوخته است مذاکره است و تنها خطی که می‌تواند جلوی این مذاکرات و تعمیم آن در حوزه‌های دیگر را با توجه به مذاکره‌ اخیری که در حوزه هسته‌ای داشتیم بگیرد بسیج است، این نهاد می‌تواند جلوی تعمیم و دوستی با دشمن را بگیرد و اجازه ندهد افراد بیش از این به انقلاب ضربه بزنند.

مدرسی با اشاره به قابلیت و توانایی بسیج در همه عرصه‌ها ادامه داد: بسیج در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی، خودباوری، ایجاد وحدت و یکپارچگی جلوگیری از تفرقه‌انگیزی، جنگ نرم و فتح میدان‌ها و ... می‌تواند کاملاً موفق باشد و اگر بسیج و تفکر بسیجی تاکنون وجود نداشت از این میدان‌ها عقب‌نشینی کرده بودیم و به تعبیر رهبر انقلاب هر کس دل در گرو این نظام داشته باشد باید در صحنه حاضر باشد.

وی با اشاره به برخورد قوه قضائیه با برخی مفسدان اقتصادی گفت: این روند و برخوردها باید در مورد کسانی که در جامعه فساد اقتصادی ایجاد کردند ادامه داشته باشد و نکته بسیار مهم، فرمایشات مقام معظم رهبری است که در نیمه مرداد ماه گذشته و اوضاع نابسامان اقتصادی به آن اشاره فرمودند که فساد اقتصادی دو سر دارد که یک سر آن خارج از بدنه دولت و نظام هستند و یک سر آن بسترسازان این فساد هستند که در داخل این نظام و با سوء مدیریت این نابسامانی را ایجاد کردند که باید با این افراد نیز در دستگاه قضایی برخورد شود.

آیت الله مدرسی ادامه داد:متاسفانه بعضی از سیاسی کاری ها باعث خسارت به کشور است زمزمه هایی برای برگشتن کارت سوخت وگران شدن بنزین وجود دارد خوب اگر کارت سوخت دارای منفعت بود پس چرا دولت آن راکنار گذاشت این مدل کارها جز حزب گرایی و هزینه برای کشور چیزی به دنبال ندارد

وی ادامه داد:بجایی اینکه بنزین راکارتی کنید ارزش پول را برگردانید چون گازوئیلی که در ایران300 تومان است در عراق 5000تومان است وهرروز ارزش پول ملی ما درحال کم شدن است وبه مردم ما در بیرون از مرزهابی اعتنایی میگردد دولت مردان ما باید فکری بکند .

خطیب جمعه بخش مرکزی ادامه داد:در ایام اخیر شاهد دهن کجی رئیس جمهور نالایق وبیفکر آمریکابودیم.آنها گفته بودند آبان ماه برای ایران ماه خون وآتش خواهد بود. اما آبان ماه برای ایران ماه بارش رحمت الهی وبرای بخشی از آمریکا که ما برای مردم آنجا متاسفیم واصلا خوشنود نیستیم از نابودی یک انسان ماه آتش ودود بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دولتمردان ما نباید در زمین دشمن بازی کنند و بعضی سخنان را که موجب خوشحالی و خوراک تبلیغاتی دشمن است به زبان بیاورند، اینکه از پولشویی گسترده در ایران صحبت شود زیبنده نظام نیست، باید عاقلانه سخن گفت و از اینکه رئیس قوه قضائیه به وزیر امور خارجه مهلت ده روزه داده است که اسناد این ادعا را ارائه دهد جای خوشحالی است، سیاستمداران ما نباید خوراک دشمن را فراهم کنند.