نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه 98/04/07 «درخواست آیت الله مدرسی از مسئولین جهت تامین امنیت در بخش مرکزی //و حوادث مهم تیرماه»

خطبه نماز جمعه 98/04/07 «درخواست آیت الله مدرسی از مسئولین جهت تامین امنیت در بخش مرکزی //و حوادث مهم تیرماه»حضرت آیت الله مدرسی در خطبه های نماز جمعه بخش مرکزی یزد مورخ 98/04/07  پس از سفارش همگان به تقوا و رعایت پارسایی و اطاعت از خداوند یکی از ابزارهای تقوا را دانستن راه صحیح زندگی بیان کردند و با ذکر روایتی از پیامبر اکرم ضرورت داشتن تقوا را یادگیری مسیر درست زندگی معرفی کردند؛ قَالَ رَسُولُ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ: أُفٍّ لِكُلِّ مُسْلِمٍ لاَ يَجْعَلُ فِي كُلِّ جُمْعَةٍ يَوْماً يَتَفَقَّهُ فِيهِ أَمْرَ دِينِهِ وَ يَسْأَلُ عَنْ دِينِهِ.  وای بر آن مسلمانی که در طول هفته یک روزش را برای یادگیری احکام شرعی،معارف دینی و باید ها و نبایدهای دینی اختصاص ندهد.

معظم له به مناست فرارسیدن سالروز شهادت پرچم دار مذهب جعفری امام صادق (ع) یکی از وظایف مهم و برجسته امامت را هدایت و راهنمایی جامعه معرفی کردند. که در این زمینه هم قرآن کریم و هم روایات و مناجاتها شاهد این مدعاست.

خداوند در قرآن کریم می فرماید: «وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا ....» (انبا/73)، در زیارت جامعه کبیره هم می گوییم (اَلسَّلامُ عَلى اَئِمَّةِ الْهُدى وَمَصابيحِ الدُّجى)، در دعای ندبه هم این چنین تعبیری وجود دارد (نَاشِرُ رَايَةِ الْهُدَى) حضرت ولی عصر را به عنوان نشر دهنده ی هدایت در نظر می گیریم.

ایشان در ارتباط با موضوع امامت فرمودند انسانی که می خواهد امام باشد دارای صفاتی است یکی از آنها این است که جاهل نباشد؛ بلکه باید از همه ی انسانهایی که تحت امر او هستند عام تر و داناتر باشد (اصل اعلمیت). و دیگر اینکه امام باید از هرگونه خبط و اشتبا هم مصون باشد (معنای عصمت). این ها اصولی هستند که شیعه بر آن تاکید دارد.

آیت الله مدرسی در ادامه بیانات به حوادث مهم تیر ماه اشاره کردند که به طور خلاصه عبارتند از:

  1. ترور خوش بختانه نافرجام مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال1360؛ خداوند بر سر ما مردم منّت گذاشت و این ذخیره الهی را حفظ کرد تا کشتی طوفان زده ی انقلاب را سکان داری کنند.
  2. شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و 72 یار باوفای انقلاب اسلامی در هفتم تیرماه سال 1360.
  3. شهادت مظلومانه آیت الله صدوقی در یازدهم تیر ماه سال 1361.
  4. سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان متجاوز آمریکا و شهادت 298 سرنشین بی گناه در آب های خلیج فارس.

که همگی این ترورها و جنایت ها بوسیله حمایت غرب و حامیان آنها صورت پذیرفت.

معظم له به تودیع و معارفه فرمانده سپاه استان یزد اشاره کرده و از تمام زحمت ها و تدابیر و نقاط مثبتی که سردار جمیری داشتند تشکر و قدردانی کردند و به جناب سرهنگ پورشمسی این مسئولیت خطیر را تبریک و تهنیت عرض کرده و آرزوی موفقیت روز افزون را برای ایشان و کلیه سبز پوشان سپاه اعلام فرمودند.

ایشان با توجه به نا امنی  و مزاحمت هایی که یک عده ای از زمین خواران در بخش مرکزی یزد بوجود آورده بودند، از تمام مسئولین اجرایی، قضایی و انتظامی خواستند که در زمینه امنیت تلاش بیشتری را داشته باشند.

حضرت آیت الله مدرسی به اتفاق اخیر که در ورزشگاهی در شهرستان مهریز افتاد، مبنی بر اینکه والیبال آقایان را بانوان داوری کنند تاکید کردند این کار بر خلاف شرع مقدس اسلام و حرام است. ایشان بیان داشتند یک عده ای در جامعه مدافع حرم اند و یک عده ای مدافع حرام. یعنی آقایان مسئول ورزشی نمی دانید این فعل حرام است با اینکه با چراغ سبز شما نبوده!!! و از مدیر کل ورزش و جوانان در استان خواستند که نسبت به این موضوعات توجه کنند و از تکرار اینگونه مسائل جلوگیری  لازم را به عمل بیاورند، که دیگر شاهد این قضیه ها در استان نباشیم. که در غیر این صورت مردم مومن ما خود آتش به اختیار اند.

معظم له در پایان بیانات خود به تشییع 150 پیکر شهید دفاع مقدس اشاره کرده و در مورد شبهه ای که ممکن است در ذهن ها خطور کند که بعد از گذشت این همه سال از جنگ، چرا می خواهید خاطرت جنگ و دفاع را دوباره زنده کنید؟ فرمودند: آن چیزی که در دفاع مقدس ما بدست آوردیم همگی ارزش بود. درست است یک عده ای شهید شدند، جسم آنها نیست شاید تنها یک پلاکی از آن باقی مانده اما شهید زنده است و یک مقامی دارد که روح او همچنان خدمت به انقلاب، اسلام و کشور می کند. بنابراین همراهی او  و زنده نگه داشتن نام و یاد او یک وظیفه الهی است.