نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه 98/08/10 «آیت الله مدرسی: تهاجم فرهنگی دشمن، جوانان و نوجوانان ما را هدف گرفته است»

خطبه نماز جمعه 98/08/10 «آیت الله مدرسی: تهاجم فرهنگی دشمن، جوانان و نوجوانان ما را هدف گرفته است»حضرت آیت الله سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه های نمار جمعه مورخ 98/08/10  با اشاره به آیات و روایات پیرامون تقوای الهی بیان داشتند: امام صادق (ع): کسی که تقوای الهی پیشه کند و از سایه معصیت ها خود را دور بدارد خداوند متعال بدون آنکه مالی داشته باشد او را غنی و بدون آنکه پشتوانه ای داشته باشد عزیز و بدون آنکه رفیقی داشته باشد برای او انیسی در نظر می گیرد.
 ایشان بیان کردند: تقوای الهی سرمایه امروز و فردای ما و سپری در برابر عذاب قبر و قیامت است.
معظم له در ادامه افزودند: پیامبر اسلام(ص) برای آینده مدینه فاضله ای که از جامعه جاهلی آن روز عرب ایجاد کرده بود احساس نگرانی می کرد و لذا فرمودند از آینده این جامعه می ترسم که مبادا مبتلا به اموری شوند که آنها را از مسیر هدایت خارج کند.
امام جمعه بخش مرکزی یزد اضافه کردند: چه در دوران پیامبر اکرم (ص) و چه در دوران پس از انقلاب ما افرادی را داشتیم که از مسیر حق منحرف شدند و عمدتا از عوامل این انحراف عبارتند از:
1-  دنیا پرستی: دست برداشتن از حق به خاطر ریاست طلبی،حرص، قدرت طلبی و حب نسبت به زرق و برق دنیا باعث انحراف می شود.
2-  همنشین نادرست:
ایشان فضای مجازی را در برهه کنونی به عاملی برای انحراف معرفی کرده و ابراز داشتند: فضای مجازی آلوده در جامعه امروز ما مثل رفیق بدی عمل می کند که پیوسته با من و شما همراه است.
3-  کثرت گرایی: روی آوردن به یک فرهنگ غلط و نادرست در جامعه.
آیت الله مدرسی تاکید کردند: طبق رهنمود پیامبر اسلام، اهل بیت و آیات و روایات تنها راه نجات ما از انحراف هستند. اگر می‌خواهیم مبتلا به ضلالت بعد از هدایت نشویم باید از شاخص هایی مدد بجوئیم که به جرات می توان گفت در عصر حاضر این شاخص ها همان مراجع عظام و رهبر معظم انقلاب به واسطه عمل به دستورات قرآن و احکام الهی هستند.
امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی اظهار داشتند: بسیج مستضعفین براساس تشخیص امام راحل در آذر ماه سال ۵۸ تشکیل شد و بلافاصله دانش آموزان ما هم در مدارس به صورت خودجوش برای تشکیل نهاد بسیج تلاش کردند. در نتیجه بعدها بسیج دانش آموزی نیز در مدارس شکل گرفت.
ایشان گفتند: بسیج دانش آموزی یک نهاد ارزشی و یک نهادِ انسان سازِ انقلابی جهت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس در مدارس به حساب می آید. شکل گرفتن چنین تشکیلاتی منشاء آثار و برکات بسیاری بود و سبب شد روحیه شهادت و ایثار در مدارس تقویت شد.
آیت الله مدرسی تاکید کردند: امروز دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی خود را ملزم به کار فرهنگی کرده است و لبه تیز تهاجم فرهنگی دشمن جوانان و نوجوانان ما را هدف گرفته زیرا اینها آینده سازان کشور ما هستند. لذا بسیج دانش آموزی می بایست در هر مدرسه ای با ترفندهای دشمن و نقشه های شیطانی جهت تضعیف انقلاب اسلامی و ارزش های دینی مقابله کند.
معظم له با اشاره به مناسبت ۱۳ آبان اذعان داشتند:  اگر بخواهیم در مسیر استکبارستیزی موفق باشیم باید به شاخص های استکبار ستیزی که امام رحمت الله و رهبر انقلاب به ما نشان دادند توجه داشته باشیم.
شاخصه های استکبار ستیزی از نگاه آیت الله مدرسی:
•  الهی بودن
•  دائمی بودن دشمنی با استکبار
•  عدم سازش
•  تهاجمی بودن
•  تکلیف گرا بودن
•  احساس عدم شکست در برابر دشمن
امام جمعه بخش مرکزی یزد اظهار داشتند: مبارزه با استکبار نیاز به وحدت کلمه، بصیرت، مقاومت و تبعیت از رهبری دارد. هر زمان این شاخص ها را در وجود خود داشتیم پیروزی هم از آن ما بود و خدا به ما کمک کرد. اما خدای نکرده اگر یک جمع و جامعه از این اصول عدول کند و از این نیازها فاصله بگیرد آن زمان، دیگر نباید توقع پیروزی داشته باشد.