نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه23فروردین98//ناتوانی استکبار جهانی در مقابل سپاه، موجب اقدام اخیر ترامپ شده است

خطبه نماز جمعه23فروردین98//ناتوانی استکبار جهانی در مقابل سپاه، موجب اقدام اخیر ترامپ شده استآیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به کمک‌های مردمی به مناطق سیل زده گفت: با کمک‌رسانی‌هایی که مردم انجام دادند تقریبا مشکلات مردم سیل زده در برخی موارد فروکش کرده است الان مهم‌ترین کار تخیله منازل مردم سیل‌زده از گل و لای است که در این زمینه به ابزار و تجهیزات نیاز دارند، همچنین در ادامه باید نسبت به تامین مصالح، ساختمان سازی، تامین لوازم منازل آنها احساس مسئولیت کنیم که همت بلند مردم را می‌طلبد و دراین زمینه بیشتر به پول نقد نیاز است.

وی با اشاره به در پیش بودن روز جوان عنوان کرد: داشتن جوانان مومن، متعهد، خلاق و فاضل از سرمایه‌های ارزشمند کشور هستند که باید قدر آنها را بدانیم و جوانا نیز باید قدر این سرمایه را بدانند و از آن بهره برداری کنند و بدانیم که هر چقدر در زمینه دینی و سلامت روابط انسانی کار کنیم موثرتر خواهیم بود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اقدام اخیرامریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران ادامه داد: این اقدامی بسیار زشت بود که یک نهاد قانونی و مدافع یک کشور را که ریشه‌های ایمانی، اجتماعی و مردمی دارد چون توانایی مقابله با آن را ندارند به عنوان گروه تروریستی معرفی کنند.

مدرسی افزود: همانگونه که معرفی سپاه قدس به عنوان سازمان تروریستی از طرف دشمنان، موجب عزم بیشتر، تصمیم جدی‌تری و همت و تلاش بیشتر آنها در مقابله با ایادی و اشراری  که توسط امریکا به وجود آمده‌اند شده است اکنون قرار نیست با تروریستی نامیدن سپاه که یک نهاد قانونی است ملت ما عقب نشینی کند و یا محدودیتی را برای این نهاد قائل شوند بلکه این اقدام موجب عزت بیشتر سپاه است و ملت ما تقویت این نهاد انقلابی و جهادی را یک فریضه می‌دانند.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران از همان ابتدا تاکنون با همه نقشه‌هایی که علیه انقلاب وجود داشته مقابله کرده است، تصریح کرد: مسلم است دولت امریکا که خود را می‌خواهد ابرقدرتمند معرفی کند وقتی در مقابل سپاه کم آورده و توانایی مقابله با آن را ندارد ذلیلانه برای جو تبلیغاتی و در یک اقدام نادرست سپاه را در لیست گروه ترویستی و مورد بغض و کینه قرار دهد.

مدرسی روشن نگه داشتن شعله کار و توسعه کشور در دوران تحریم، خودکفایی در بسیاری از طرح‌ها از جمله طرح خودکفایی بنزین، عمران و آبادانی کشور در زمان فشار مضاعف تحریم، کمک  رسانی به مردم زلزله زده و سیل زده، به تحرک واداشتن جامعه، ناامن کردن منطظقه برای دشمنان، جلوگیری از تجزیه کشورهای اسلامی،  خنثی کردن هزینه‌های تریلیونی و نقشه‌های امریکا در عراق و افغانستان، ساخت موشک‌هار دوربرد و هدف قرار دادن تروریست‌ها و ... را عواملی دانست که استکبار جهانی نسبت به سپاه پاسداران دشمنی دارد.

انتهای پیام/