نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه نماز جمعه24اسفندماه97//آیت الله مدرسی از بازاریان وکاسبان یزدی خواستار انصاف داشتن در فروش اجناس خود شدن

خطبه نماز جمعه24اسفندماه97//آیت الله مدرسی از بازاریان وکاسبان یزدی خواستار انصاف داشتن در فروش اجناس خود شدنحضرت آیت الله مدرسی امام جمعه بخش مرکزی استان در خطبه دوم نماز جمعه پس از دعوت مجدد مردم به رعایت تقوا وپارسایی به بیان برخی از فضایل ماه رجب پرداختند وفرمودند: تنوع رزق معنوی در این ماه آن قدر زیاد است که میتواند هرکسی را با هر ذائقه ای اشباع کند.

ایشان در ادامه به مراسم معنوی اعتکاف اشاره نموده وفرمودند: عبادت،گاهی حرکت است وگاهی سکون؛ اعتکاف یک عبادت سکونی است که باید ازآن بیشترین استفاده معنوی ممکن بشود.

امام جمعه بخش مرکزی استان در ادامه ایام ولادت امام جواد و امام علی(علیهماالسلام) را تبریک عرض نمودند و فرمودند: جریان توجه به شعائردینی ومراسمات مذهبی جریان ارزشمندی است واین مراسمات وجشن ها باعث انسجام وتقویت اخلاق ومعنویت در جامعه اسلامی است،چرا که شخصیت هایی چون امیرالمومنین علی(ع) نه تنها هیچ نقطه ضعفی در زندگی آن ها نیست بلکه همه دوستان ودشمنان آن حضرت نیز به افضلیت وکاملیت ایشان اقرار کرده اند.

حضرت آیت الله مدرسی در ادامه سخنان خود پیشاپیش عید ملی نوروز را تبریک گفتند وفرمودند: با سِبقه ای که ما از لحاظ دینی به این عید میدهیم، عید نوروز جنبه اسلامی هم میتواند داشته باشد.

ایشان همچنین فرمودند: کسانی هستند که در این ایام قادر به خرید وتهیه ملزومات زندگی نیستند،مردم با کمک به همشهریان خود کاری کنند که آنها نیز سال جدید را با فشار وسختی کمتری آغازکنند.

ایشان در ادامه خطاب به مسئولین استان فرمودند:از آنجا که مردم به عنوان دارالعباده به این شهر وارد میشوند، باید تابلوهای ورودی شهر جنبه مذهبی ودینی آن قوی باشد تا مردم بدانند به کدام شهر وارد شده اند،گاهی در سطح شهر تبلیغاتی چاپ میشود که عاری از هویت دینی است، در تبلیغات سطح شهر باید شخصیت های دینی وسابقه هویتی وجهادی مردم یزد به  طور کامل به مردم معرفی شود.

آیت الله مدرسی با اشاره به ایام نوروز خواستار تسهیل در عبور ومرور و انصاف به خرج دادن کاسبان یزدی شدند وفرمودند: نام یزدی ها از قدیم قرین با انصاف بوده است، این طور نباشد که برخی از کاسبان به خاطر این ایام جنس ها را گران تر بفروشند، این کار، هم هویت مردمی را زیر سؤال میبرد وهم خلاف شرع وحرام است.

نکته ی دیگری که ایشان به مناسبت نزدیک شدن ایام نوروز از مسئولین خواستند توجه به رعایت حرمت حریم اماکن مذهبی استان بود.

امام جمعه بخش مرکزی در ادامه ی خطبه دوم به ماجرای اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره نموده وفرمودند:این حرکت پیامی دارد وپیام آن رضایت نایب امام زمان و ولی فقیه زمان  از مجاهدت چنین شخصیت هایی در چند سال اخیر است.

ایشان در ادامه فرمودند: این نشان تجلیل ازخانواده های سرافرازمدافع حرم است وبه منزله پاسداشت عزیزانی است که در قالب حزب الله لبنان،فاطمیون افغانستان،زینبیون پاکستان،سپاه قدس وهمه عزیزانی است که در این راه قدم گذاشتند وبه دفاع از حریم اهل بیت پرداختند میباشد.

حضرت آیت الله مدرسی در ادامه به انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه اشاره نموده وفرمودند:مقام معظم رهبری خواستار تحول عظیم در این دستگاه مهم وعدالت گستر در جامعه شدند.

ایشان در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره نمودند وفرمودند: متاسفانه نه تنها حق این بیانیه در استان یزد به خوبی ادا نشد بلکه بایکوت خبری نیز شد وکمتر رسانه ای در استان به تبیین این بیانیه پرداخت.

نکته ی دیگری که ایشان به آن اشاره کردند سفر ریاست جمهوری به کشور عراق بود که دستاورد های بسیار خوبی را هم در پی داشت.

نکته ی دیگری که آیت الله مدرسی بیان کردند اشاره به ایام ثبت نام حوزه های علمیه وافزایش ظرفیت 500 نفری حوزه علمیه استان یزد بود.

حضرت آیت الله مدرسی در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدواری کردند همانطور که سال 97 از لحاظ امنیتی، استان امنیت خوبی داشت،سال 98 نیز از لحاظ امنیت به خوبی آغاز شود،همچنین ایشان برای استاندارجدید استان نیز آرزوی موفقیت نمودند.

ایشان همچنین از کمبود بازرسی ها در استان گله کردند وفرمودند:اگر نیرو کم دارید از جوانان بسیجی که قلبشان برای این نظام وانقلاب می تپد استفاده کنید.

همچنین ایشان ابراز امیدواری کردند که در سال جدید شهردار مومن، صالح وارزشی،توسط اعضای محترم شورای شهر برای شهر یزد انتخاب شود.

 

انتهای پیام/

Loading the player...

Loading the player...