خطبه های نمازجمعه: جذب حداکثری با عکس گرفتن با کسانی که به شئونات اسلامی توجهی ندارد محقق نمی شود

خطبه های نمازجمعه: جذب حداکثری با عکس گرفتن با کسانی که به شئونات اسلامی توجهی ندارد محقق نمی شود


 

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه حومه شرقی یزد با اشاره به سالروز شهادت امام هادی ع گفت: حضرت امام هادی ع زحمات زیادی را برای زنده نگه‌داشتن اسلام و تشیع در بدترین شرایط صورت دادند و در این راه به شهادت رسیدند.

امام‌جمعه حومه شرقی یزد در ادامه با اشاره به در ایام سالروز جمهوری اسلامی ایران و رأی تاریخی ملت ایران به جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: در همه‌پرسی تعیین نوع نظام اسلامی 98.2 درصد مردم به جمهوری اسلامی ایران رأی دادند و بارأی خود آینده نظام سیاسی کشور را تعیین کردند.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: تا زمانی که جمهوریت اسلامیت نظام وجود و استمرار داشته باشد کشور و ملت سربلند بوده و هراس همیشگی در دل دشمن خواهد بود. دشمن تلاش زیادی کرد تا جمهوریت نظام را مورد خدشه قرار دهد که نمود عینی آن در جریان فتنه 88 بود و در موضوع اسلامیت نظام نیز دشمن قصد دارد استحاله ارزشی و فرهنگی را در ایران را اجرا کند.

وی در ادامه اظهار داشت: همه مردم باید برای اعتلا و استمرار و حراست از جمهوریت و اسلامت نظام تلاش کنند و بدانند تا زمانی که این مهم در کشور استمرار داشته باشد کشور از همه موانع به‌سلامت عبور خواهد کرد. همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب نیز تأکید کردند جمهوریت نظام تنها بارأی دادن حفظ نخواهد شد بلکه با حضور حداکثری مردم رقم خواهد خورد و برای همین نیز است که جذب حداکثری صورت گیرد.

مدرسی افزود: جذب حداکثری با رفع نیازهای مردم و جامعه گره‌خورده است. اگر بخواهیم جذب حداکثری داشته باشیم باید ایجاد شغل کنیم، مردم قدرت خرید داشته باشند، تحصیل‌کردگان برایشان جای کاری باشد و ... و در حقیقت این‌ها موجبات جذب حداکثری خواهد بود.

استاد حوزه علمیه یزد عنوان کرد: مردم باید کاهش تورم را احساس کنند و صرف آمار دادن در خصوص کاهش نرخ تورم کافی نیست. برخی مسئولین سوراخ دعا را گم کردند و فکر می‌کنند اگر با افراد حرمت‌شکن عکس بگیرند و در فضای مجازی منتشر کنند می‌توانند جذب حداکثری داشته باشند این‌که جذب حداکثری نیست.

امام‌جمعه حومه شرقی یزد تصریح کرد: برادر من این‌ها برای جذب حداکثری نیست. جذب حداکثری این است که در استان اشتغال ایجاد کنید، جذب حداکثری این است که شما اجازه ندهی 60 درصد صنایع استان زیرخط استاندارد تولید کنند، تورم را حقیقتاً در جامعه اجرا کنی. جذب حداکثری این نیست که شما با یک فردی که به حرمت‌ها و ارزش‌های اسلامی بی‌توجه است عکس بگیری که این مصداق عینی گم کردن سوراخ دعا است.

آیت‌الله مدرسی افزود: نباید برخی از آقایان ناراحت شوند که چرا موضع‌گیری شده زیرا ما وظیفه‌داریم از اسلامت و جمهوریت نظام دفاع کنیم.

تسلیت رحلت امام‌جمعه مهریز و ذکر خدمات مرحوم حجت‌الاسلام برهان از دیگر موارد مطرح‌شده در خطبه‌های نماز جمعه حومه شرقی یزد بود.