خطبه های نمازجمعه//وظیفه ما در برابر دشمن صبر و مقاومت است/ نباید به فضای مجازی نگاه اقتصادی داشت

خطبه های نمازجمعه//وظیفه ما در برابر دشمن صبر و مقاومت است/ نباید به فضای مجازی نگاه اقتصادی داشت


خطبه های نماز جمعه1396/04/09

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش مرکزی یزد با بیان اینکه هفته حقوق بشرآمریکایی از ششم تیرماه و همزمان با سالروز سوء قصد به مقام معظم رهبری آغاز شده و تا ۱۲ تیر ماه ادامه دارد، اظهار کرد: این هفته به سبب جنایاتی که امریکایی و دست نشانده‌های آنها انجام شده، توسط مقام معظم رهبری هفته حقوق بشر امریکایی نامیده شده است.
وی ادامه داد: در این هفته شاهد ترور نافرجام مقام معظم رهبری، شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان، بمباران سردشت، ترور سومین شهید محراب، هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری در خلیج فارس و ... بودیم و این‌هاست که حقوق بشر امریکایی را نشان می‌دهد.
امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت:  بنا بر آیات قرآن وظیفه ما این است که باید در مقابل دشمن صبر و مقاومت کرد تا خداوند در پرتو این مقاومت امدادهای غیبی خود را شامل حال ما کند و قلوب ما را مطئمن سازد و همچنین بنا بر آیه دیگری از قرآن اگر صبر و تقوا پیشه کنیم از توطئه‌های آنها در اما ن خواهیم ماند که این درواقع همان مشی و مرام مقام معظم رهبری است.
وی با بیان اینکه در هر شرایطی باید نگاهمان به خدا باشد، تصریح کرد: باید قرآن را بخوانیم و به آیات آن عمل کنیم، نگاهمان از بیرون برداریم و متوجه درون کشور کنیم؛ متأسفانه برخی نگاهشان را از خدا برداشته‌اند و به سمت کد خدا کشانده‌اند.
آیت‌الله مدرسی با اشاره به فرموده امام(ره) که امریکا را شیطان بزرگ معرفی کردند، کودتای 28 مرداد 1332، کشتار قیام 15 خرداد، تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت ایران، مصادره اموال ایران، حمله به طبس، حمایت تسلیحاتی از صدام در جنگ 8 ساله، تامین سلاح‌های شیمیایی عراق علیه ایران، ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران و مشارکت در ترور داننشمندان هسته‌ای، ایجاد ناامنی در منطقه و حمایت از گروه‌های تروریستی، حمایت از جریان فتنه 88 و... را از جمله جنایات امریکا نام برد.
وی با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیت این جنایت را نتیجه کج فهمی،  تندروی، برداشت سلیقه‌ای غلط و انحرافی دانست و گفت: ریشه افراطی‌گری و کج فهمی همان سلیقه شخصی منهای آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت است که خوارج نمونه‌ای ازآن است که با وهابیت تکفیری وجوه مشترک دارند.
امام جمعه بخش مرکزی اذعان کرد: دنیای بشریت، دین اسلام، مذهب سیعهو قرآن و سنت پیامبر از این کج‌فهمی‌ها  و افراطی‌گری‌ها دارد عذاب می‌کشد که قرائت سوء و شخصی از آموزه‌های اسلام این جریانات را به وجود آورده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فضای مجازی و برنامه‌های ناآگاهانه و مغرضانه از مواردی است که به فرهنگ و دین اسلام لطمه می‌زند، متأسفانه برخی برنامه‌ها مانند استفاده رایگان از اینترنت در شب جوانان و نوجوانان را از پدر و مادر جدا  و آنها را به سمت برنامه‌های سوء می‌برد.
آیت‌الله مدرسی با اشاره به اهمیت فضای مجازی از نظر مقام معظم رهبری تصریح کرد: متأسفانه برخی مسئولان با برنامه‌هایی که دارند ما در وضعیتی که از آن فرار می‌کنیم قرار می‌دهند و باید توجه داشته داشت که مسئولان به این فضا نگاه اقتصادی نداشته باشند
.