خطبه های نماز جمعه//اغراض سیاسی پشت پرده برگزاری کنسرت‌ها در یزد/ارادت یزدی‌ها به اهل بیت(ع) را بازیچه قرار ندهید

خطبه های نماز جمعه//اغراض سیاسی پشت پرده برگزاری کنسرت‌ها در یزد/ارادت یزدی‌ها به اهل بیت(ع) را بازیچه قرار ندهید


خطبه های نمازجمعه 1396/05/06

امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به نکاتی از سبک زندگی در احادیث و دعاهای نقل‌شده از ائمه اطهار بیان داشت: مقابله با مشکلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی نظیر بی‌عفتی نیاز به کار دقیق و ریشه‌یابی دارد.
وی در ادامه به سالروز درگذشت آیت‌الله مشکینی و همچنین سالروز شهادت شیخ فضل‌الله نوری اشاره کرده و افزود: تاریخ مشروطیت از اهمیت بسزایی برخوردار است و برای انقلاب اسلامی یک جریان درس‌آموزی است که امیدوارم رسانه‌ها نقش خودشان را در تبیین اهمیت این نهضت به‌خوبی انجام دهند.
مدرسی با یادآور شدن اهمیت پنجم مردادماه به‌عنوان سالروز برپایی اولین نماز جمعه بعد از انقلاب توسط آیت‌الله شهید طالقانی خاطرنشان کرد: نماز جمعه یکی از فرایض واجبی است که در طول تاریخ تشیع به دلیل سیطره حاکمان ظالم، مظلوم واقع‌شده است و هم‌اکنون هم تا حدی مظلوم باقی‌مانده؛ هرچند بعد از پیروزی انقلاب نماز جمعه جایگاه خود را بازیافت اما بازهم نظام اسلامی ما به باور قطعی نسبت به نماز جمعه نرسیده است.
وی تصریح کرد: عدم حضور مسئولین در این اجتماع و تخریب ائمه جمعه نشان می‌دهد نماز جمعه هنوز مظلوم است.
وی بابیان اینکه ریشه مظلومیت نماز جمعه در فرهنگ اموی، قاجار و پهلوی است اظهار داشت: کافی است امام‌جمعه‌ای صحبتی برخلاف نظر سیاسی یکی از مسئولین داشته باشد تا او را مورد انواع حملات و تهاجمات رسانه‌ای قرار دهند.
آیت‌الله مدرسی در ادامه با اشاره به اینکه در چند سال اخیر مسئولین استان با شعار افسردگی مردم یزد به دنبال اهداف خاصی بودند و در این سال‌ها لبه تیز حملات خود را به سمت مراسم روضه‌خوانی و اهل‌بیت نشانه رفتند بیان داشت: بنده بارها به آن‌ها تذکر دادم با ارادت و محبت مردم به اهل‌بیت بازی نکنید اما آن‌ها عملاً راه خودشان را ادامه دادند و نمونه آن بحث اجرای کنسرت در سالن علوم پزشکی است.
این استاد حوزه علمیه اضافه کرد: کنسرتی که به بهانه شادی مردم در نظر گرفته‌شده اما در حقیقت جز بهره‌برداری سیاسی و منافع اقتصادی هدف دیگری ندارد.
امام‌جمعه بخش مرکزی یزد بیان داشت: مسئولین می‌گویند نشاط خواست مردم است؛ ما می‌گوییم حل مشکلات کشاورزی استان خواست مردم نیست؟ مقابله با حقوق‌های نجومی خواست مردم نیست؟ ایجاد شرایط کار و بهبود وضعیت معیشت خواست مردم نیست؟ فراهم کردن مجلس مبتذل خواست مردم است؟
آیت‌الله مدرسی با تأکید بر اینکه روحانیت مخالف شادی و نشاط مشروع مردم نیست، افزود: مسئولین با ایجاد فضاهایی تفریحی درخور مردم، پارک‌ها تفریحگاه‌ها و امکانات ورزشی مناسب به‌خصوص برای بانوان محیطی سالم و شاد را برای مردم رقم بزنند؛ برگزاری کنسرت‌های هدف‌دار برای قشر خاص و محدود جامعه به نشاط مردم یزد کمکی نمی‌کند.
وی ضمن دفاع از ایجاد پیست دوچرخه‌سواری و تیراندازی و ایجاد فضاهای سالم و شاد برای بانوان گفت: اجازه نمی‌دهیم کسانی با مقدسات مردم بازی کنند.
آیت‌الله مدرسی در پایان اظهار داشت: در چند سال اخیر در استان برای ایجاد زیرساخت‌ها و اماکن تفریحی و فضای سبز اقدام درخور و مناسبی صورت نگرفته که لازم است مسئولین به‌جای پرداختن به حواشی نسبت به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.