خطبه های نماز جمعه//صدای سیلی موشک‌های سپاه به اربابان داعش رسید/ سند 2030 نظام را در معرض خطر قرار می‌دهد

خطبه های نماز جمعه//صدای سیلی موشک‌های سپاه به اربابان داعش رسید/ سند 2030 نظام را در معرض خطر قرار می‌دهد


خطبه های نمازجمعه 1396/04/02

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه ‌های نماز جمعه این هفته بخش مرکزی یزد ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس با اشاره به دلیل نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس اظهار کرد: اولیای الهی  بعد از رسیدن به اوج عبادت و بندگی، در برابر خلق خدا احساس مسئولیت می‌کردند، شاید ماه رمضان نیز اوج معنویت جامعه اسلامی است و از این جهت آخرین جمعه ماه رمضان توسط امام (ره) روز قدس نامگذاری شده است.
وی ادامه داد: شاید در پرتو معنویت به دست آمده از ماه رمضان در جامعه اسلامی، دل‌ها برای عالی‌ترین و مهم‌ترین خدمت اجتماعی یعنی آزادی بیت المقدس،سرزمین‌های اسلامی و آزادی مظلومان از دست ستمکاران و مبارزه با رژیم صهیونیستی در اوج توجهات قرار گیرد و از هنرهای امام(ره) این بود که جامعه اسلامی متوجه جریان قدس کرد و اگر این اتفاق نمی‌افتاد وضعیتی که ما اکنون در اختیار داریم نداشتیم.
امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه هسته اولیه تشکیل مقاومت در جنوب لبنان توسط سردار یزدی الاصل حاج احمد متوسلیان پایه‌گذاری شد، افزود: بعد از عملیات بیت المقدس حاج احمد متوسلیان به لبنان رفت  تا به مردم آنجا آموزش‌ مقابله با رژیم صهیونیستی را بدهد و بعد از آن طولی نکشید که اسرائیلی‌ها خودشان از لبنان خارج شدند و تاکنون به برکت حمایت مسلملانان از فلسطین،  نه تنها فکر توسعه  را از ذهن خود خارج کردند بلکه در لاک دفاعی خودشان فرو رفتند.
وی افزود: هرگز دشمنان دست از دشمنی خود برنمی‌دارند و جریان داعش و حرکت‌هایی که از چند سال اخیر شکل گرفته است به این دلیل است که نتوانستند به اهداف خود برسند و عده‌ای جاهل و مغر ض را به جام مسلمانان انداختند و با وجود اینکه چند لشکر در عراق و سوریه به تکفیری‌ها و داعشی‌ها پیوستند اما لشکرهای حشد الشعبی عراق و ارتش سوریه با هدایت سرداران و مشاوران ایرانی بسیار موفق عمل کرده‌اند و آنها سرشان به سنگ خورده که نتیجه مقاومت و روحیه انقلابی است.
آیت‌الله مدرسی با اشاره به پرتاب موشک‌های سپاه به سمت مواضع داعش گفت: سپاه شجاع، مقاوم و زجر دیده تعداد محدودی از موشک‌های میانبرد خود را روانه مقر فرماندهی داعش و محل تجمع آنها در دیرالزور کرد که با کمترین خطا به هدف خورد و  صدای این سیلی برنده و محکم سپاه به گوش اربابان داعشی رسید.
وی اذعان  کرد:  موشک‌های پرتاب شده به سمت مواضع داعش میانبرد بودند و طبعا ایران اسلامی با این روحیه جهادی می‌تواند موشک‌های دوربرد خود را به اهداف مورد نظر برساند.
امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران دیگر انقلاب گفت: قوه قضائیه ضامن عدل و صحت مسئولان و مردم است و معمولا از آنجا که اقتدار نظام در داخل کشور در اختیار قوه قضائیه است، باید در رأس آن فسادستیزی باشد و با توجه به حرف و حدیث‌هایی که شنیده می‌شود باید دستگاه قضا در داخل و خارج استان با اقتدار و صحت عمل بیشتر در مسیر اقتدار نظام اسلامی قدم بردارد.
وی تصریح کرد: متأسفانه در جریان انتخابات  قوه قضائیه توسط برخی مسئولان مورد سوال و هتک حرمت قرار گرفت که جای تاسف دارد به خاطر چند روز پست این دنیا که کوچکترین ارزشی ندارد اینگونه جای جلاد و شهید عوض شود و بگویند باید قاتلین شهید بهشتی و 72 تن یار انقلاب رها شوند؛ واقعا این افراد چگونه می‌خواهند جوابگو شوند.
آیت‌الله مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات رهبری در خصوص سند 2030 گفت:  اگر چه  این حرکت‌ها در کشور از نظر  برخی بی ارزش باشد اما این سند آینده نظام  را در معرض خطر قرار می‌دهد و استقلال نظام آموزش و پرورش، فرهنگی و غیره را تحت الشعاع قرار می‌دهد.