خطبه های نماز جمعه// نباید مسولین ما بگزارند که دشمنان ما به هدف های شوم خود که خدشه به حیثیت مردم در عرصه ی جهانی است برسند

خطبه های نماز جمعه// نباید مسولین ما بگزارند که دشمنان ما به هدف های شوم خود که خدشه به حیثیت مردم در عرصه ی جهانی است برسندچکیده ای از خطبه دوم آیت الله مدرسی در نمازجمعه ی بخش مرکزی یزد
ایشان محور بحث خود را در خطبه ی دوم، حول محور سه موضوع و مناسبت مهم قرار دادند:
یک-شوراهای اسلامی شهرو روستا.
دو-حج و زیارت.
سه-تنفیذ حکم ریاست جمهوری، توسط مقام معظم رهبری
در مورد شوراها، ضمن تشکر از زحمات چهار ساله ی اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستا، به اعضای جدید شوراها، که در آستانه ی پذیرش مسئولیت سنگین خدمت به مردم هستند، عرض تبریک وشادباش داشتند.
ایشان متذکر شدند، اعضای شوراها باید قدردان آرای مردم باشند و حتما باید در شروع کار خود: رعایت محدوده ی قانونی، شنیدن درخواست های مردمی وتعامل دوسویه با ادارات و انتخاب دهیاران شایسته ی دور از روابط فامیلی، در اولویت کارهای خود قرار بدهند.
در مورد حج، ایشان ضمن یادآوری دیدار مقام معظم رهبری با کارگزاران حج و یاد وخاطره ی شهدای مظلوم حادثه مسجدالحرام ومنا، خواستار رسیدگی بیشتر به این حادثه توسط مسئولین شدند.
ایشان حج، این فریضه ی ارزشمند را، تجمع و مکان بسیار خوبی، برای ابراز عقیده ی اسلامی و وحدت مسلمانان دانستند و مهم ترین شعار حج را طبق فرموده ی امام، اعلام برائت وبیزاری از مشرکین و کفار دانستند.
در مورد تنفیذ حکم ریاست جمهوری، توسط مقام معظم رهبری، این مهم را اشاره کردن که همه میدانند، در زمان غیبت امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف)، حکومت از آن نائب امام است و همه ی کار گزاران، نائب حکومت اسلامی هستند، حتی روسای قوا، مستقل نیستند و رفتار خلاف نظر حاکم اسلامی را فاقد مشروعیت دانستند و رای ارزشمند مردم را، پشتوانه ی قدرت اجرایی کارگزاران دانستند.
در ادامه ایشان ضمن تبریک به مناسبت تنفیذ حکم ریاست جمهوری به رئیس جمهور، اشاره به بعضی ازتذکرات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ، از جمله توجه به اتحاد ملی، قدردان نیروهای انقلابی، رعایت اولویت های مسائل ومشکلات، به توصیه های ایشان هم اشارهای اجمالی داشتند.
آخرین نکته ی آیت الله مدرسی، اشاره و توجه به وضع تحریم ها بود، که باید همه بدانند، انگیزه و نظر دشمنان این انقلاب، ایجاد شکاف بین مردم ومسئولین است و نباید مسولین ما بگزارند که دشمنان ما به هدف های شوم خود که خدشه به حیثیت مردم در عرصه ی جهانی است برسند و احقاق حقوق مردم را از مهم ترین مسولیت های کارگزاران دانستند.