نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطبه 98/06/08 آیت الله مدرسی: «پایش و نظارت بر تشکلات فرهنگی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است.»

خطبه 98/06/08 آیت الله مدرسی: «پایش و نظارت بر تشکلات فرهنگی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است.»حضرت آیت الله سید محمد کاظم مدرسی خطیب جمعه بخش مرکزی یزد در نماز جمعه مورخ 08/06/98 بعد از سفارش به تقوا، یکی از عوامل ایجاد تقوا را ایمان و باور به روز قیامت معرفی کردند.

ایشان ایمانِ نشأت گرفته از دستورات دین اسلام را ملاک و مبنا برای تقوا دانستند و افزودند به مانند قوم بنی اسرائیل نباشیم که چون پیغمبرزاده ایم (فرزندان حضرت یعقوب) هر خطایی از ما سر زد، عیبی ندارد و پدرانمان روز قیامت از ما شفاعت می کنند.

معظم له به مناسبت فرارسیدن ماه محرم حسینی و نقش امام حسین (ع) در تاریخ بشریت عنوان کردند: موضوعی که در ارتباط با سیدالشهدا (ع) مهم است دقت در تاریخ عزاداری و زندگانی حضرت و توجه به فلسفه عزاداری  ها می باشد. 

آیت الله مدرسی متذکر شدند: نباید به مجلس اباعبدالله (ع) تنها، نگاهِ آئینی کرد بلکه باید ببینیم آیا ما هم حسینی هستیم یا نه؟

ایشان تاکید کردند: یکی از مهمترین فلسفه های مهم قیام اباعبدالله (ع) امر به معروف و نهی از منکر است. و اضافه کردند: پایه و اساس، برای ترسیم و توجیه واجبات دیگر، نیز همین امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد فرمودند: با وجود اینکه خوش بختانه موضوع امر به معروف و نهی از منکر در اصل 8 قانون اساسی با صراحت بیان شده اما مع الاسف تا به حال در هیچ دولتی و مجلس شورای اسلامی احیا نگردیده است.

ایشان تاکید کردند: امر به معروف و نهی از منکر به معنای جنگ و خشونت نیست و در زیر سایه این موضوع مهم خیلی از معضلات برطرف شده و برکات در جامعه نازل می گردد.

حضرت آیت الله مدرسی در خطبه دوم ضمن سفارش به تقوا، به مناسبت هشتم شهریور و شهادت دو دولت مرد (شهید رجایی و شهید باهنر) در سال 1360 و روز مبارزه با تروریست اشاره کردند. و افزودند: هیچ کشوری در دنیا در طول 40 سالی که از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد به اندازه ایران مورد هجمه و دشمنی قرار نگرفته است.

معظم له اذعان داشتند: با حجم گسترده ی دشمنی در طول انقلاب اسلامی، همواره دو محور رهبری و ولایت فقیه، پشتیبان این نهضت بوده است. و تاکید کردند: مردم نباید اجازه بدهند دشمن با هر سلیقه ای برای تضعیف رهبری نفوذ کند.

آیت الله مدرسی بیان کردند: با توجه به 17 اجلاس سراسری پیرغلامان و خادمان حسینی در یزد ضمن تقدیر و تشکر از همه مسئولین برای برپایی این همایش فرمودند: مردم ما باید بیش از این ناظر حرکات فرهنگی در سطح استان باشند.

ایشان به مناسبت معرفی مسئول جدید سازمان تبلیغات استان یزد فرمودند: سازمان تبلیغات اسلامی باید، صدای رسای اسلام در استان باشد. و با مسجد محوری در دلِ خانواده ها نفوذ کند و آموزش و پرورش را تحت الشعاع خود قرار دهد. و افزودند: یکی از رسالت های سازمان تبلیغات، هماهنگی میان نهاد ها و تشکلات فرهنگی است.

معظم له با توجه به موضوع مهم پایش جریانات فرهنگی تاکید کردند: جریانات فرهنگی نیاز به نظارت و کنترل دارد تا بتواند در خدمت اسلام و ارزش های اسلامی قرار بگیرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد به جهت آغاز عزاداری ها بر سرور و سالار شهیدان تصریح کردند: در کنار عزاداری بر امام حسین (ع) که از افضل قربات است مطالب گفته شده باید مستند باشد و عزاداری نباید موجب وهن  اسلام و مشتمل بر فعل حرام باشد.

ایشان تاکید کردند: عزاداری که همراه با مزاحمت برای مردم باشد به فتوای همه ی مراجع حرام است و همچنین عزاداری با ادوات موسیقی جایز نیست.