دریافت حقوق‌های نجومی با قوانین اسلامی در تضاد است

دریافت حقوق‌های نجومی با قوانین اسلامی در تضاد است


امام جمعه حومه شرقی یزد:

مسئولان به مسئله آب استان رسیدگی کنند/دریافت حقوق‌های نجومی با قوانین اسلامی در تضاد است

امام جمعه حومه شرقی یزد گفت: حقوق‌های نجومی که رهبری نیز نسبت به آن تذکر دادند با قوانین اسلامی، اخلاق دینی، عدالت اجتماعی و انصاف در تضاد است و جرم محسوب می‌شود.
مسئولان به مسئله آب استان رسیدگی کنند/دریافت حقوق‌های نجومی با قوانین اسلامی در تضاد است

به گزارش یزدرسا به نقل از یزد آوا، امام جمعه حومه شرقی یزد درخطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به هفته قوه قضائیه، پیشگیری از وقوع جرم را یکی از وظایف این دستگاه عنوان کرد و گفت:ابتذال و بی حیایی در جامعه یکی از بسترهای مهم برای وقوع جرم است و درصد بالایی از جرم ها و جنایت‌ها را در جامعه رقم می‌زند بنابراین باید کارکنان شاغل  دستگاه قضا به مسئولیت خود در پیشگیری از وقوع جرم عمق ببخشند.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی با بیان اینکه زنده کردن حقوق عامه مخصوصا در زمینه موقوفات از وظابف دستگاه قضا است، ادامه داد: کشف جرم و تعقیب مجرمان یکی دیگر از مسئولیت‌های خطیر قوه قضائیه است که گاهی مردم آن را اعلام می کنندو گاهی به روش‌های دیگر علنی می‌شود.

وی با بیان اینکه حقوق‌های نجومی که رهبری نیز به آن تذکر دادند با قوانین اسلامی، اخلاق دینی، عدالت اجتماعی  و انصاف در تضاد است و جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: چرا در برداشت حقوق‌ها قانون رعایت نمی‌شود و چرا باید با عناوین مختلف حقوق های کلان به افرادی پرداخت شود.

مدرسی با اشاره به ضرورت برخورد دستگاه قضا با پرداخت حقوق‌های نجومی خاطرنشان کرد: اکنون با مشکلات اقتصادی و رکود و بیکاری که وجود دارد چگونه یک مدیر می‌تواند دست اندازی کند و چه قانونی به او اجازه می‌دهد که حقوق چند صد میلیونی دریافت کند.

وی با بیان اینکه حساسیت نسبت به این مسائل جناحی و سیاسی نیست ادامه داد: اینکه بچه های ارزشی را از ادارات بیرون کنیم و مدیرانی زاویه دار با نظام و کسانی که با فتنه گران 88 دم خور هستند و با محکومان فتنه عکس می‌گیرند بر سر کار بیاوریم اعتدال نیست و نمی توانیم بگوییم دولت اعتدال هستیم.

امام جمعه حومه شرقی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بحرانی آب در استان و فرموده مقام معظم رهبری مسئله اصلی استان را مسئله آب دانست و افزود: مردم باید استفاده بهینه از آب داشته باشند و دولت و مسئولان نیز باید برنامه‌ریزی دقیقی برای مسئله آب داشته باشند و به صورت مداوم در این خصوص به مردم گزارش دهند.

آیت الله مدرسی تأکید کرد: باید به مسئله آب به صورت جدی رسیدگی شود و مدیران استان به جای صرف وقت برای برخی برنامه‌های حاشیه‌ای ضد دینی در برخی ادارات به مسئله اصلی استان که آب است رسیدگی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خوئ با اشاره به اقدام آل خلیفه در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم آن را محکوم کرد و گفت: نتیجه این جنایات به خود استکبار، آل سعودو آل خلیفه باز خواهد گشت.