در پی سوء قصد به چند تن از روحانیون، جمعی از طلاب حوزه علمیه استان یزد تجمعی را برای محکوم کردن این عمل خلاف انسانیت در دفتر آیت الله مدرسی ترتیب دادند.

در پی سوء قصد به چند تن از روحانیون، جمعی از طلاب حوزه علمیه استان یزد تجمعی را برای محکوم کردن این عمل خلاف انسانیت در دفتر آیت الله مدرسی ترتیب دادند.در پایان این تجمع بیانیه ای قرائت شد که به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی
شکی نیست نظام مقدس جمهوری اسلامی که با جلوداری روحانیت و امام راحل(ره) شکل گرفته است، دارای کمبودها و نواقصی است که باید با همت بلند دست اندرکاران و مردمِ فداکار برطرف گردد.نواقصی که گاهی برخی از افراد ضعیف الایمان وسست اراده را تحت هیجانات نادرست قرار داده و حرکت های مخرّبی را در پی دارد.
اخیرا در پی سوء قصد به برخی از روحانیون، ما طلاب علوم دینی بر آن شدیم تا یکبار دیگر بر پیروی از مقام معظم رهبری آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) نکاتی را به مسئولین محترم یادآور شویم:

الف) بسیاری از نواقص و کمبودها در پرتوی سوء مدیریت ها شکل می گیرد. سوء مدیریتی که ناشی از عدم رعایت شایسته سالاری در پست های این مرز و بوم دیده می شود.
علی هذا لازم است تا مسئولین محترم فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و جناحی، مدیرانی را به کار بگیرند که دلسوزی شان برای دین و مردم محرز باشد و کارشناسانی متبحّر در رفع کاستی ها و نواقص باشد.

ب) مشکلات معیشتی، اقتصادی و اشتغال بخشی از جامعه را به شدت تحت فشار قرار داده است. راه برون رفت از آن فقط توکل بر خدا، اراده ی جدی برای حل معضلات و تکیه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در قالب اقتصاد مقاومتی است.

ج) حاشیه سازی های بی مورد، اولویت دادن به موضوعات غیر ضروری و دست چندم و سیاسی کردن هر کار و هر عمل در این نظام از عوامل دلسردی مردم و ایجاد هیجانات خطر آفرین بوده و مسئولین محترم باید با مدیریت صحیح از آنها اجتناب نمایند.

د) بروکراسی و عدم کارایی نظام اداری و بی توجهی به مشکلات اداری مردم همراه با قانون شکنی از نقطه های ضعف حاضر در سیستم زندگی اجتماعی و اداری است. بدیهی است در این رابطه باید به سوی انقلاب اداری در چارچوب قانون اساسی حرکت نمود.

والسلام علی من اتبع الهدی
جمعی از طلاب علوم دینی استان یزد

?? 6 آبان 1396