دود حرکت های مبتذل و ساختارشکنانه به چشم بانیان آن خواهد رفت

دود حرکت های مبتذل و ساختارشکنانه به چشم بانیان آن خواهد رفت


آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد  گفت فرمودند: انگلیسی‌ها و امریکایی‌ها در کودتای 28 مرداد جنایات زیادی علیه ملت ایران انجام دادند که خود نیز بر آن معترفند که با عوامل نفوذی خود در داخل کشور خیانت‌های زیادی انجام شد.

وی با بیان اینکه کودتای 28 مرداد در پرتو بی توجهی به آیت الله کاشانی به عنوان رهبر دینی رخ داد، ادامه داد: آیت الله کاشانی در روز 27 مرداد، نامه ای به دکتر محمد مصدق می‌نویسد و در آن حتمی بودن وقوع کودتا را به دست ژنرال زاهدی مطرح می‌سازد و پیشنهاد مذاکره برای مبارزه مشترک را می‌دهد اما مصدق پیشنهاد آیت الله کاشانی را رد می‌کند.

امام جمعه حومه شرقی یزد توجه به حرکت‌های مردمی بدون نگاه به ارزش‌های دینی و جدا کردن دین از سیاست را از عوامل شکست دولت مصدق عنوان کردند و افزودند: ملت ایران، ملتی مسلمان و منسجم است و هر حکومتی که بخواهد بر مردم ایران حکمرانی کند باید با نگاه دینی و حفظ ارزش‌های اسلامی خود را در کنار مردم ببیند.

آیت الله مدرسی در خصوص جامعه مدنی گفت: این جامعه رابطه حکومت و امامت را جدا می‌داند و به تشکل‌های مردمی توجه دارد و با ورق زدن تاریخ می توان مشاهده کرد که ملت دست رد به سینه این نوع نگاه زده است و زمانی که ارزش‌های اسلامی مطرح شد این ارزش‌ها حرکت‌های جامعه مدنی را کنار زد.

ایشان با تأکید بر اینکه باید مسئولان، مدیران و .. بدانند که دین هویت اصلی ملت و جامعه ماست، فرمودند: باید به دین و ارزش‌های اسلامی بها داد و بی توجه از کنار آن رد نشد.

آیت الله مدرسی تصریح کردند: برگزاری کنسرت‌ها، برنامه‌های ضد دینی، ابتذالات فرهنگی و حرکت‌های ساختارشکنانه‌ای که گاهی برخی تشکل‌ها در شهر و استان ما شکل می‌دهند قبل از آنکه برای دیگران مضر باشد برای دوام این تشکل‌ها و بانیان آن مشکل ساز است.

وی ادامه داد:  فرصت‌ها زودگذر است و دولت‌ها یکی پس از دیگری می آیند و می روند و آنچه باقی می‌ماند تلاش‌های دولتمردان، مسئولان، مدیران و .... برای حفظ و برپایی ارزش‌ها و پیوندی که میان اقدامات و حرکت‌های خود با ارزش‌های دینی برقرار کردند است و بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه داشت.