دولتمردان باید با روحیه بسیجی چالش‌های بین المللی را حل کنند

دولتمردان باید با روحیه بسیجی چالش‌های بین المللی را حل کنند


امام جمعه حومه شرقی یزد:

دولتمردان باید با روحیه بسیجی چالش‌های بین المللی را حل کنند

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی با اشاره به نقش موثر بسیج در چالش‌های فشارهای داخلی و 8 سال جنگ تحمیلی بعد از انقلاب گفت: چنانچه روحیه بسیجی در بین مردم وجود نداشت متوقف شده بودیم و انقلاب اسلامی ابتر مانده بود.

مام جمعه حومه شرقی یزد  با اشاره به چالش‌هایی که کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با آن مواجه بوده است، فشارهای داخلی در درون جامعه و از طریق مزدوران ایادی استکبار از جمله جریانات کردستان، ترکمن صحرا، کومله و ...، 8 سال جنگ تحمیلی و چالش بین المللی که بعد از جنگ طراحی شد و اکنون کشور گرفتار آن است، را چالش‌های اصلی بعد از انقلاب نام برد.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی با اشاره به نقش موثر بسیج در حل دو چالش فشارهای داخلی و جنگ تحمیلی بعد از انقلاب افزود: چنانچه روحیه بسیجی در چالش فشارها و فتنه‌های داخلی وجود نداشت همان جا متوقف شده بودیم، انقلاب اسلامی ابتر مانده بود، نظام اسلامی شکل نمی‌گرفت و هر کسی ادعای مدیریت برگوشه‌ای از کشور را داشت اما امام(ره) با روحیه انقلابی و با همت مردان بسیجی در صحنه ایستاد و قائله کردستان، آذربایجان، ترکمن صحرا را خواباند و با روحیه بسیجی توانست مشکلات را حل کند.

وی افزود: در جنگ تحمیلی نیز با روحیه بسیجی در برابر ده ها کشور بیرونی و منطقه‌ای توانستیم مقاومت کنیم و اگر این روحیه نبود هیچ کس نمی‌توانست  در برابر دشمن تا دندان مسلح و  معدود امکاناتی که با رفتن مستشاران خارجی امکان بهره برداری از آن را نیز نداشتیم مقاومت کند.

آیت‌الله مدرسی یادآور شد:  نباید فراموش کنیم درمرداد ماه سال 62 در شهر یزد در یک روز جنازه 87 شهید تشییع شد، این‌ها به خاطر روحیه انقلابی، فداکاری و ایثار و دور بودن از ذخارف دنیوی و کشیدن دندان طمع دنیاست که توانست انقلاب را حفظ کند.

وی گفت:  چالش بین المللی که اکنون کشور درگیر آن است با جلوه‌های مختلف از جمله اعمال تحریم‌های اقتصادی، جلوگیری از واگذاری وام‌ها و اعتبارات خارجی و یا راه انداختن جنگ روانی در دنیا علیه  ملت، انقلاب، اسلام و تشیع ما با ابزارهای کوناگون انجام می‌شود.

امام جمعه حومه شرقی یزد با تأکید بر اینکه این چالش بین المللی را نمی‌توان با دیپلماسی، رفت وآمد، نشست و برخاست و خندیدن حل نخواهد شد، تصریح کرد:  تنها روحیه‌ای که می‌تواند در مقابل فشارهای  بین المللی مقاومت کند همان روحیه انقلابی و بسیجی است منتها در زمان فشارهای داخلی و جنگ  ساله مردم خود می‌توانستند در صحنه حضور پیدا کنند اما الان در اختیار دولتمردان و در دست مسئولان  اجرایی و غیر اجرایی نظام اسلامی است.

آیت‌الله مدرسی افزود: مقام معظم رهبری  شاخص‌ها را مشخص کردند و انقلابی‌گری، انقلابی عمل کردن، انقلابی اندیشیدن،  انقلابی بودن و انقلابی ماندن را تنها راه حل این چالش خطرناک در مقابل نظام است به این معنی که دولتمردان باید بسیجی وار رفتار کنند و از دشمن و گروهک‌های تا دندان مسلحشان نترسند البته باید اقداماتشان با تدبیر باشد و بی گدار به آب نزنند.

وی با تأکید بر اینکه امریکا در تمام چالش‌هایی که کشور با آن مواجه بوده است، یا طراح آن بوده، یا همکاری کرده و یا آن را اجرا کرده است، گفت: تاکنون ما توانستیم به خوبی در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم و آنها را به خاک مذلت بنشانیم و امروز  نیز نباید احساس ترس و واهمه داشته باشیم و در مقابل فشارهای بین المللی که از سوی امریکایی‌ها طراحی، حمایت و اداره می‌شود نباید عقب نشینی کنیم و اگر دولتمردان ما روحیه بسیجی، انقلابی و خدامحوری را داشته باشند یقینا در این مسئله نیز پیروز و سربلند می‌شویم.