دولتمردان به فکر مخفی کردن وضعیت اقتصادی موجود نباشند

دولتمردان به فکر مخفی کردن وضعیت اقتصادی موجود نباشند


آیت الله مدرسی:

دولتمردان به فکر مخفی کردن وضعیت اقتصادی موجود نباشند/ضرورت همراهی دولت و بازار برای تحقق اقتصاد مقاومتی

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفتند: یکی از نشانه های سلامت جامعه اداری این است که توده مردم از آن تمجید کنند و امیدواریم که دولتمردان با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم برنامه ریزی کرده و به فکر مخفی کردن آن نباشند.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، امام جمعه بخش مرکزی یزد در جمع اصناف و بازاریان یزد، اظهار کرد: لبه تیز اقتصاد مقاومتی و برندگی این اقتصاد در جامعه در جامعه اسلامی بعد از برنامه ریزی های دولت بازار اسلامی است.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی افزود: اگر دولت همه برنامه ریزی های خود را انجام دهد ولی با بازار همراهی و همگامی نداشته باشد اقتصاد مقاومتی شکل نخواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی پویا و مستقل که بتواند حرف خود را با قدرت بیان کند، اذعان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای ترک تعامل با دیگران نیست بلکه به معنای تعامل با دیگران است.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه تا کنون اقتصاد مقاوتی نداشته ایم و هرچه بوده اقتصاد وارداتی بوده که از خارج جنس وارد می کرده ایم، تصریح کرد: مکمل واردات کالاهای خارجی صادرات اجناس ایرانی به کشورهای خارجی است که از شاخص های اقتصاد مقاومتی می باشد.

وی تاکید کرد: همه جامعه اسلامی اعم از روحانیون، اصناف، بازاریان، دانش آموزان وغیره باید احساس کنند در یکی از سنگرهای اقتصاد مقاوتی قرار گرفته و نقش آنها نهادینه کردن آن می باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: هر دانش آموز با یک حرفه باید به سنگردان اقتصاد باشد همانگونه که در دوران دفاع مقدس تمام سنگره در یک راستا و برای رسیدن به هدف تلاش می کردند.

وی با بیان اینکه با اشرافی گری، تشریفات، تجملات و امثال این حرکت ها قرار نیست  کشور به جایی برسد، افزود: این تصور اشتباه است که خیال می کنیم با مال می توانیم آبرو پیدا کنیم بلکه با تجملات نمی توانیم آبروی ماندگاری و قدرت ماندگار داشته باشیم.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه پرداخت مالیات باید در راستای عمران و آبادانی باشد نه سبب رکود در جامعه باشد، خاطر نشان کرد: بعضی ها که مدیر می شوند افتخارشان این است که چقدر مالیات جمع آوری کرده اند و این درست نیست و ما با آن مخالف و در تضاد می باشیم.

وی بیان کرد: اگر نگاه مدیریتی به عمران و وضعیت مالی مردم نباشد مردم را به هلاکت می کشاند. امروزه به علت نبودن عدالت اجتماعی در بعضی از موارد اقتصاد در بازار باعث شده خیلی از مردم را به حرام خواری وا دارد.

این مدرس حوزه و دانشگاه اذعان کرد: جلد دار این نظام ولی امری است که تمام دنیا به آن غبطه می خورد، فردی با پارامتر های سیاست مداری و مدیرتی، عدالت، تقوا که بعد از گذشت 37 سال در دنیا وجود ندارد.

وی در پایان گفت: یکی از نشانه های سلامت جامعه اداری این است که توده مردم از آن تمجید کنند و امیدواریم که دولتمردان با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم برنامه ریزی کرده و به فکر مخفی کردن آن نباشند.