دیدار با نخبه پروران اوج هنر//ظرفیت شعر برای مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده شود.

دیدار با نخبه پروران اوج هنر//ظرفیت شعر برای مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده شود.آیت_الله_مدرسی در نشست #نخبه_پروران_اوج_هنر با حضور جمعی از شاعران بسیجی استان یزد و دست اندرکاران جشنواره ملی شعر قد قامت زخم با بیان اینکه تا پهنه ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) نیاز به پیام‌های با عظمتی مانند پیام عاشورا داریم، اظهار داشت: این کار باید توسط کسانی مانند هنرمندان صورت گیرد که سخن آن‌ها به دل مردم و مخاطبین بنشیند.

نایب‌ رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به اینکه هر هنر زیبایی هنر قدسی نیست، تصریح کرد: هنر قدسی، هنری است که مورد عنایت شرع باشد به ‌صورت خاص از آن نام‌برده شود مانند سرودن شعر و خطاطی کردن که جزو هنرهای اسلامی ما هستند.

وی به تلاش دشمنان برای تضعیف ایمان جوانان و فروپاشی کانون خانواده در ایران اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به نوع و شدت هجمه دشمن لازم است از زبان هنر به ویژه شعر در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی بهره گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در ابعاد گوناگون عاشورای حسینی و انقلاب اسلامی در معرض و هدف دشمنان قرار گرفته است و از همه مهم‌تر اینکه اشعار و سرودهایمان می‌تواند یکی از سپرهای دفع بلا از فرهنگ غنی کشور است.

امام جمعه #بخش_مرکزی_یزد با اشاره به اینکه اگر این سروده‌ها از قوت متن و جودت سرایندگی برخوردار باشد برای آیندگان بسیار تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: در برخی از موارد، گاهی یک نکته می‌تواند اثرگذاری یک سخنرانی یک و یا دو ساعته را داشته باشد.

نایب‌ رئیس شورای حوزه علمیه یزد با بیان اینکه امروزه در ابعاد گوناگون مورد تهاجمات دشمن قرار گرفتیم، افزود: دشمنان نظام و اسلام، بر روی همه نقاط ارزشی ما انگشت گذاشته‌اند و نسبت به نقاط فرهنگ کشور حالت تخریب و تهاجم را دارند.