نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار مدیر کل بنیاد شهید با آیت الله مدرسی

دیدار مدیر کل بنیاد شهید با آیت الله مدرسیامام‌جمعه بخش مرکزی یزد عصر دوشنبه 4 آذر به مناسبت هفته بسیج با جمعی از کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد دیدار کردند.
آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در این دیدار با اشاره به تشکیل نهاد مقدس بنیاد شهید توسط بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بنیاد را نهادی مقدس خواند که حفظ قداست آن لازم و ضروری است.
ایشان اظهار کردند: تجمیع نهادهای ایثارگری با همه برکاتی که داشت به سبب مراجعه تعداد بیشتری از ایثارگران به بنیاد، کار خدمت‌رسانی به این عزیزان را سخت کرده است و کارکنان بنیاد باید با صبوری بیشتر نسبت به حل مسائل و مشکلات ایثارگران اقدام کنند.
آیت الله مدرسی با اشاره به کهولت سن خانواده شهدا و ایثارگران که عوارض جدیدی را برای آنان در پی داشته است، گفتند: در خصوص درمان ایثارگران با توجه به مشکلات و عوارض جدید لازم است برنامه‌ریزی دقیق‌تری از سوی بنیاد انجام شود.
امام‌جمعه بخش مرکزی یزد عدم تحرک ایثارگران به‌ویژه جانبازان را عامل ایجاد افسردگی در آن‌ها دانستند و خواستار برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی برای حل این معضل شد.
این استاد حوزه و دانشگاه فرزندان ایثارگران را طلایه‌دار حرکت جهانی انقلاب اسلامی دانست که باید برای تربیت اسلامی آنان و حرکت در خط ولایت‌فقیه برنامه‌ریزی شود.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم بصیرت افزایی کارکنان بنیاد، خاطرنشان کردند: نهاد انقلابی بنیاد شهید و امور ایثارگران که به بهترین خلق خدا خدمت می‌کند باید دارای کارکنانی بصیر و ولایتمدار باشد که تابع محض منویات مقام معظم رهبری باشند.
آیت الله مدرسی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط بنیاد را ضرورتی انکارناپذیر خواندند و از مسئولان بنیاد خواستند در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.
مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان یزد نیز با اشاره به گزارشی از اقدامات بنیاد شهید وامورایثارگران در راستای خدمت به خانواده‌های مکرم شهدا و ایثارگران گفت: خانواده شهدا همه هستی خود را برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کردند و ما وظیفه خدمت به آنان را افتخار خود می‌دانیم.
حجت‌الاسلام عباس زارع با اشاره به رویکرد فرهنگی بنیاد اظهار کرد: رسیدگی به امور فرهنگی فرزندان شاهد و ایثارگر از مهم‌ترین رسالت‌های بنیاد است که در فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل این نهاد مقدس مورد تأکید قرارگرفته است.