نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار مسئولین هلال احمر استان با آیت الله مدرسی

دیدار مسئولین هلال احمر استان با آیت الله مدرسیآیت الله مدرسی دراین  دیدار خطاب به مدیرعامل و مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در هلال احمر یزد با قدردانی از تلاش‌های این نهاد مردمی گفتند: از دیدگاه قرآن کریم، احسان کننده‌گان و بر اساس روایات کسانی که خیر الناس هستند دارای اجر و پاداش عظیمی اند و اگر فریادی از مسلمانی برخیزد و کسی جوابگو نباشد، مسلمان نیست.
امام جمعه بخش مرکزی افزودند: اسلام دین تعاون و همیاری و احسان و دستگیری از یکدیگر است و مد نظر اسلام همه جامعه بشری و نه تنها مسلمانان می باشد.
ایشان تصریح کردند: هلال احمر یک نگاه ارزشی و انسان دوستانه به فعالیت‌هایش دارد نه نگاه شغلی یا اقتصادی و این نگاه بسیار مثبت است.
آیت الله حاج سید محمدکاظم مدرسی عنوان کردند: هلال احمر با سبقه دینی و انسانی، بسیاری از اهداف را پیش برده و از افتخارات هلال احمر، مردمی بودن و جذب اعتماد عمومی است.
ایشان خاطرنشان کردند: هلال احمر یک سازمان غیر دولتی و از نهادهای ارزشمند است و این خودش ظرفیت مهمی به عنوان یک نهاد مردمی به شمار می رود و مردم باید به نگاه استقلال از دولت و همگام با اهداف آن نگاه کنند.
آیت الله مدرسی : وجود هلال احمر برای حوادث غیر مترقبه است و باید با حرکت‌های غیرعامل و پدافند در هم آمیخته شود، حوادث غیر مترقبه خبر نمی دهد منتها باید مفهوم حوادث غیر مترقبه برای استان ها متفاوت باشد و هر استانی ظرفیت خاص خود را بداند و حوادث غیر مترقبه را تعریف کند.
ایشان بیان کردند: در برخی استان ها سیل جزء حوادث غیرمترقبه است، در استان یزد نیز پدیده خشکسالی و بارورو کردن ابرهاست، باید نگاه ها را تغییر داد و نگذاریم مردم در خشکسالی دچار تنگنا شوند.
 
استاد سطح عالی و خارج حوزه علمیه افزودند: تجهیزات و امکانات خوبی از سوی هلال احمر در استان وجود دارد و خدمات به طلاب و آموزش این قشر نیز بسیار ارزشمند است، امیدواریم این خدمات توسعه و استقرار پیدا کند و از ظرفیت طلاب به بهترین نحو استفده شود.
ایشان بیان کردند: مرمی بودن هلال احمر با توجه به اعتماد جامعه یک ظرفیت مهم است و می توان از این ظرفیت عمومی استفاده کرد، اعتماد سازی موجب استفاده بهتر از ظرفیت های مردمی است و هر نوع حرکت غیر معقولانه می تواند به اعتماد عمومی لطمه بزند.
امام جمعه بخش مرکزی تصریح کردند: نسبب به استان های دیگر این اعتماد عمومی خوب است و باید تقویت شود، همان طور که در امور دنیوی می توان فرهنگ عمومی ایجاد کنید در مورد ظرفیت دینی و فرهنگی نیز ظرفیت لازم را باید فراهم کرد.
ایشان اظهار داشتند: حوزه نیز می تواند طبق امکانات و شرایط به این اهداف کمک کند، ضمن اینکه از ظرفیت بسیج و سپاه باید استفاده شود و حلقه ای صالحین در بین جوانان شکل بگیرد و در پایگاههای مختلف بسیج در زمینه آموزش ورود شود.
آیت‌الله مدرسی بیان کردند: در طرح شهید سلیمانی هلال احمر می تواند حضوری پررنگ داشته باشد، در این مسیر حرکت های هلال احمر باید به لحاظ کیفی و کمی رشد یابد و با نگاهی تخصصی وارد شوند، حضور هلال احمر در مقابله با کرونا بسیار خوب بود و باید ملموس شود.
معظم له خاطرنشان کردند: هلال احمر در نمازهای جمعه و پایگاههای مختلف می توانند اعتمادسازی کنند و در تشخیص بیماری ها و مقابله با کرونا در کنار مردم باشند البته این خدمات نباید مقطعی باشد و هلال احمر باید به حرکت های فرهنگی جریان و شتاب بدهند.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین شعشعی ضمن تبریک ایام از مجموع فعالیت های فرهنگی صورت گرفته توسط دفتر نمایندگی گزارشی ارائه و خاطرنشان کرد،تمام تلاش مجموعه دفتر نمایندگی در هلال احمر استان بر نهادینه شدن برنامه های فرهنگی است تا در راستای انجام فعالیت های ذاتی هلال احمر،این جنبه کار نیز تقویت و خدمات ارزنده تری به جامعه هدف ارائه گردد.
در ادامه دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل محترم جمعیت استان ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه به فعالیت های صورت گرفته توسط معاونت های مختلف جمعیت اشاره و خاطرنشان کرد،در حال حاضر با توجه به اختصاص بودجه حمایتی که از سوی معاونت داوطلبان صورت گرفته است، امکان خدمت رسانی بیشتری برای این جمعیت میسر گردیده و امیدواریم با تلاش مجموعه بتوان هم حمایت های بیشتری را جذب و هم به جامعه هدف بیشتری ارائه خدمت نمائیم.
تاسیس و تجهیز بانک امانات در شعب استان و راه اندازی بیش از ۶۸ خانه هلال و تشکیل کانون های طلاب در کنار سائر کانون های معاونت جوانان از دیگر فعالیت های جمعیت هلال احمر بود که این مقام مسئول به آنها اشاره کرد.
در پایان نیز بر حمایت معنوی علما و روحانیون تاثیرگذار برای جلب اعتماد هرچه بیشتر عمومی و نیز حذب منابع مالی خیری برای تقویت و راه‌اندازی پروژه های عام المنفعه توسط این نهاد مردمی و غیر دولتی تاکید گردید.