رئیس جمهور به دنبال جلب نظر است/ علی(ع) همیشه امام جامعه بود

رئیس جمهور به دنبال جلب نظر است/ علی(ع) همیشه امام جامعه بود


حجت‌الاسلام  حسن روحانی رئیس‌جمهوری درجریان مراسم دیدار و ضیافت افطار جمعی از پزشکان و اساتید دانشگاه، طی سخنانی درباره شخصیت امیرالمؤمنین علی (ع)  با اشاره به روایتی از ایشان گفت: «امیر‏المؤمنین (ع) مبنای ولایت و حکومت را نظر و انتخاب مردم می‌داند، هر کسی شما او را برگزید به عنوان ولیّ خودتان و رهبر جامعه، من هم اطاعت می‌کنم، من هم می‌شنوم و اجرا می‌کنم». این بخش از اظهارات روحانی در محافل سیاسی - مطبوعاتی بازتاب گسترده‌ای یافته است.
امام جمعه بخش مرکزی یزد درگفتگو با خبرنگار یزدندا در خصوص این اظهارات روحانی گفت: رای  مردم در مقبولیت حکومت تاثیرگذار است اما در مشروعیت ولی‌فقیه نمی‌تواند ایفای نقش کند و این از مسلمات و بدهیات فقه است.
آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی اظهار کرد: اینکه آقایان از روی اشتباه و برای جلب توجه دیگران حرف‌هایی بزنند که با مبانی فقهی سازگار نیست اصلا بازتاب خوبی در افکار عمومی و بین مردم شیعه ایران ندارد.
وی افزود: مردم حضرت علی(ع) را تنها گذاشتند و حکومت اسلامی تشکیل نشد آیا این یعنی علی(ع) دیگر امام نیست و مشروعیت ندارد و کوتاهی و غفلت مردم در این خصوص قابل بخشش است؟
آیت‌الله مدرسی اذعان کرد: به دنبال سیاهی لشکر نیستیم تا واقعیت را اثبات کنیم، حقانیت ولایت فقیه نیاز به سیاهی لشکر ندارد و می‌دانیم اکثریت مشروعیت ایجاد نمی‌کند زیرا قرآن کریم می‌فرماید: اکثریت همیشه مطلوب نیستند.
وی گفت: روحانی رئیس جمهور ایران است در چهارچوب قانون اساسی و در قانون اساسی کشور ما اصل بر حاکمیت ولی فقیه است و مشروعیت رئیس جمهور نیز توسط ولی فقیه تایید می‌شود، و تا حکم تنفیذ امضا نشود رئیس جمهور اجازه تشکیل دولت ندارد.