ضرورت الگوپذیری دولت از دفاع مقدس

ضرورت الگوپذیری دولت از دفاع مقدس


آیت الله مدرسی:

ضرورت الگو پذیری دولت از حرکت جهادی دفاع مقدس در شتاب اقتصاد

آیت الله سید کاظم مدرسی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، در خصوص بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، در رابطه با اینکه دولت باید حرکت اقتصادی را شتاب دهد اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنی اقتصادی است که کشور را در مقابل آن بیمه کند. که در دوران دفاع مقدس اقتصاد مقاومتی تشبیه به حرکت جهادی بود که دولت در راس و مردم در کنار دولت درگیر آن بودند .

وی با بیان اینکه امروز ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم و باید این سنگر را برای ادامه نظام مقاوم سازی کنیم افزود: بدون حمایت همه جانبه دولت این امر امکان پذیر نیست و دولت باید حرکت پرشتاب خود در زمینه اقتصاد را از حرکت جهادی در دوران دفاع مقدس الگو کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد اذعان کرد: مردم نیز برای تحقق در اقتصاد مقاومتی وظیفه دارند در کنار دولت وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با اشاره به جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند و یا مورد نیاز کشور نیستند، تصریح کرد: در تمام کشورها به این موضوع توجه می شود و در کشورمان با توجه به هجمه اقتصادی و وجود مافیای قدرتمند در واردات کالاهایی خارجی، امکان ندارد بدون برخورد دولت و مدیریت قضایی کاری صورت گیرد.

آیت الله مدرسی تاکید کرد: دولت باید برای جلوگیری از واردات کالاهایی خارجی که مورد نیاز کشور نیست اگر لازم است دولت باید طرح و لایه را ارائه دهد.

وی در رابطه با جذب سرمایه های خارجی در زمینه های مورد نیاز در کشور گفت: اینکه ما در عرصه اقتصاد روی پای خود استوار باشیم به این معنا نیست که از امکانات دیگران استفاده نکنیم بلکه باید با منش و غزت از دانش های بنیادی برای بالا بردن رشد اقتصادی بهره لازم را ببریم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: استفاده از امکانات دیگران فقط در حد مصرف برای کشور اشتباه است بلکه باید سعی در جذب برنامه های مورد نیاز برای کشور که بتوانیم از این طریق بتوانیم صادرات را هم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در دعاهای ماه مبارک رمضان نکات برجسته ای برای افراد آگاه و مسئولین وجود دارد گفت: عدم احساس مسئولیت، غفلت، بی انگیزگی و روزمره ای بودن در زندگی بعضی از افراد قابل مشاهده است.

آیت الله مدرسی افزود: اگر بی مسئولیتی در زندگی جمعی مشاهده شود گناهی نابخشیدگی است چراکه نظام را تحت شعاع خود قرار می دهد.

وی در پایان گفت: اگر بی مسئولیتی در زندگی فردی انسان صورت گیرد یک آفت است ولی اگر به صورت مدیریتی انجام شود خطری بسیار بزرگ است.