نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

عجله ای برای از سرگیری مذاکرات نداریم.1400/7/23

عجله ای برای از سرگیری مذاکرات نداریم.1400/7/23آیت‌الله ‌مدرسی‌یزدی گفتند: آمریکا ‌در برجام تعهداتش را انجام نداد و بر‌خلاف تعهدات ‌عمل کردند به همین دلیل ‌ عجله‌ای برای از سرگیری مذاکرات نداریم.
آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های نماز جمعه  بخش مرکزی یزد که در فهرج برگزار شد با اشاره به سفر مسئولان آژانس بین‌المللی هسته‌ای به ایران اظهار داشتند: این سفر برای پیگیری مذاکرات برجامی به ایران انجام شد و باید در ارتباط با آن به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشیم.
 
ایشان خاطرنشان کردند: یکی از مهمترین نکاتی که باید در ارتباط با بحث مذاکرات به آن توجه داشته باشیم، این است که مذاکرات تنها بخشی از سیاست خارجی ایران است و به هیچ عنوان نباید آن را کل سیاست خارجی کشور قلمداد کرد.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه دیدگاه دولت سیزدهم هم به همین صورت است تصریح کردند: با توجه به عهدشکنی‌های آمریکا و عدم انجام تعهدات دیگر طرفین برجام، به هیچ عنوان ما عجله‌ای برای ازسرگیری مذاکرات برجامی نباید داشته باشیم و همه چیز باید طبق برنامه دقیق به پیش رود.
 
آیت الله مدرسی افزودند: طرفین برجام به ویژه آمریکا تعهدات خود را در برجام مورد توجه قرار ندادند و کشور ما را معطل کرده و بر خلاف تعهدات خود عمل کردند به همین دلیل هم ما عجله‌ای برای از سرگیری مذاکرات نداریم.
 
نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد افزودند: نظام جمهوری اسلامی ایران موافق مذاکره است اما این به معنای آن نیست که با هر مذاکره‌ای موافقت داشته باشد، مذاکرات باید عادلانه و عملگرا باشد نه اینکه برای وقت گذراندن و معطل کردن کشور دست به مذاکره بزنیم.
1400/7/23