عده ای به دنبال تضعیف روحانیت هستند

عده ای به دنبال تضعیف روحانیت هستند


 

حضرت آیت الله سید محمد کاظم مدرسی، امروز درمراسم افتتاحیه پنجمین شعبه موسسه خطابه امیر بیان در یزد، با تبریک ب سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفتند: در این سال‌ها ایران با برخی چالش ها روبه رو بوده، اما با درایت و تیزهوشی رهبر معظم انقلاب، از مسیر خود منحرف نشد.
نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد ادامه دادند: اگر انقلاب اسلامی را یک هرم فرض کنیم در راس این هرم امام خمینی(ره)، قاعده آن را مردم و لایه های میانی این هرم را روحانیون تشکیل دادند.
ایشان در ادامه به نقش روحانیون در انقلاب اشاره کردند و اذعان داشتند: روحانیون در آن زمان پیام های امام(ره) را دریافت می کردند و به قاعده هرم که مردم بودند، می رساندند و بازخورد آن را به امام بازمی گرداندند تا به نتیجه نهایی که پیروزی انقلاب بود منجر شد.
آیت الله مدرسی با اشاره به سه مسئولیت اساسی روحانیت شامل روشنگری، هدایت سیاسی و هدایت دینی  جامعه اسلامیدر زمان انقلاب اشاره کردند و افزودند: امروزه نیز روحانیت باید به این مسئولیت ها اعتقاد داشته و در پیشبرد اهداف انقلاب اهتمام ویژه ای داشته باشند.
نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد با بیان این که عده ای در جامعه به دنبال تضعیف روحانیت هستند، تصریح کرد: روحانیت توانسته مسئولیت خود را در قبال انقلاب، ولایت فقیه و مردم انجام دهد.