عناصری رسماً عزاداری یزدی ها را نشان عدم توسعه یافتگی استان اعلام کرده اند

عناصری رسماً عزاداری یزدی ها را نشان عدم توسعه یافتگی استان اعلام کرده اند


امام جمعه محمد آباد یزد در یادواره شهدای طلبه و روحانی بهاباد با تبریک هفته دفاع مقدس وگرامی داشت یادوخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای روحانی  به مقیاس و ارزش انسانها اشاره کرد و گفت: جوانان و رزمندگان مادر خاک گرم خوزستان و قله های سرد غرب کشور جان و مال خودشان را فدا کردند تا یک ملت در قید حیات و با عزت و سربلندی زندگی کنند اینها همان انسانهای ایثارگراند.

وی با اشاره به نقش روحانیون و طلاب در دفاع از اصول اسلامی اظهار داشت: طلاب و روحانیون همواره به عنوان پرچمداران دفاع از مکتب اسلامی شناخته شده اند.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی افزود: تمام اقشار مختلف مردم اعم از کشاورز کارگر دکتر و مهندس در جبهه ها حضورداشتندویکی از اقشاری که به صورت خاص در جبهه ها حضور داشتند قشر روحانیت بودند.

امام جمعه حومه شرقی یزد با بیان اینکه دشمن در بین رزمندگان نیز در جبهه ها شک و تردید ایجاد می کرد افزود: ما در طول 8 سال جنگ تحمیلی یک لحظه تردید را دربین رزمندگان  ندیدیم و تمام این تردیدها با حضور روحانیت در جبهه ها از بین رفت.

امام جمعه محمد آباد یزد به نقش مهم روحانیت در دفاع مقدس اشاره کرد و افزود : نقش مهم روحانیت در دفاع مقدس مشروعیت بخشیدن به مقوله دفاع بود تا رزمندگان با انگیزه الهی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافته و به دفاع از اسلام و انقلاب بپردازند.

وی با اشاره به اینکه  تفسیر قرآن ، تبیین معارف ، بیان حلال و حرام،  تکلیف واجبات همگی بر عهده روحانیت بود گفت :  وظایف روحانیت در دوران طلائی دفاع مقدس رزمندگی در کناررزمندگان بود

امام جمعه محمد آباد یزد با بیان اینکه همه ما مردم از کوچک و بزرگ پیروجوان نباید اجازه دهیم تاریخ دفاع مقدس تحریف شود گفت : امروز دشمن میخواهد تا روحیه ایثارگری در بین ما نباشد خیلی باید مراقب باشیم برای اینکه دشمن نتواند تغییر مسیر بدهد

وی با اشاره به اینکه یکی از فرهنگهای بسیارارزشمند و اصیل و ارزشی دوران دفاع مقدس توسل به اهل بیت بود افزود : زیارت عاشورا دعای توسل وندبه نوحه خوانی وذکر مصائب اهل بیت یکی  از برنامه هائی بود که رزمندگان ما در جبهه ها داشتند و خواست دشمن این بود که  میخواست این روحیه را از ما بگیرد که نتوانست .

امام جمعه محمد آباد یزد با اشاره به سخنان فردی که گفته بود مردم استان یزد دارای افسردگی هستند گفت : گاهی افرادی دانسته و ندانسته عالمانه و جاهلانه مغرضانه و غیر مغرضانه هم صدا با دشمن میشوند و میگویند مردم یزد افسردگی دارند.

آیت الله مدرسی افزود: در مراسمی که اخیرا در یزد با حضور مهمانان بیرون از استان برگزار شد برخی از این افراد رسما عزاداری در ایام مختلف سال در یزد را نشان عدم توسعه یافتگی در استان یزد اعلام کردند در حالی که استان یزد بیشترین اشتغال را دارد، بیشترین مالیات‌ها از این استان پرداخت می‌شود ، بیشترین کمک‌های مردمی را به دولت و نهادهای دولتی دارد و مردم یزد به عنوان یکی از پر رفت و آمد ترین مردم به حساب می‌آیند.

وی با اشاره به اینکه میگویند در یزد در طول سال هرروز مجالس ابی عبدالله برپاست واین با توسعه استان سازگاری ندارد و موجب افسردگی مردم یزد میشود گفت : شادترین انسانها دردوران حیات ما کسانی بودند که در دوران طلائی دفاع مقدس با توسل به اهل بیت در میدان نبرد حضورپیدا کردند.

عضو شورای فرهنگی استان یزد عزاداری در یزد را یک سرمایه برای استان و توسلی به سیدالشهدا(ع) دانست و تصریح کرد: همانگونه که اگر باورهای دینی یک ملت از آن گرفته شود هویت آن سلب می‌شود، چنانچه عزاداری را نیز از مردم یزد گرفته شود هویت مردم استان از آنها گرفته خواهد شد

این عالم برجسته گفت: عده ای امروز به طریقی می خواهند مسیر انقلاب را از طرُق سازش با دشمن، گاهی با جداشدن از معنویات تغییر دهند و یا با بدنام کردن مردم نسبت به اهل بیت، انقلاب را تغییر دهند و مجالس ابتذال را راه بیاندازند که هرگز نتوانستند.

آیت الله مدرسی با اشاره به اینکه استان یزد یکی از استانهائی است که نشاط در آن فراوان است افزود : این نشاط به خاطر تلاش و کوشش و اشتغال در یزد است.

وی افزود: بیشترین مسافرتها را در یزدداریم اگر یزد شهر افسرده ای بود اگر استان به خاطر مجالس اباعبدالله افسردگی داشت پس مسافرتهابرای چه بود؟

خطیب جمعه حومه شرقی یزد افزود: انسانی افسرده است که از سر شب تا نیمه شب پای شبکه های ماهواره ای بنشیند و تا ساعت 11 و 12 صبح از خواب بیدار نشود این انسان افسرده است نه آن شخصی که صبح از خانه بیرون رود و پای روضه ها و مجالس اباعبدالله بنشیند.

وی عنوان کرد: اگرروحانیت نبود در طول 8 سال دفاع مقدس گاهی وسوسه وسواسان و خناس خناسان تردیدها را ایجاد می کردند.

امام جمعه محمدآباد یزد گفت : در آستانه ماه محرم قرارداریم امروز عده ای میخواهند با بدبین کردن مجالس اباعبدالله الحسین و با کمرنگ کردن ذکر توسل به نام و یاد حضرات معصومین و به اسم ایجاد نشاط اختلاط بین دختر و پسر ابتذال ارتباط نامشروع رادرجامعه توسعه بدهند که این روحانیت بودند که در برابر اینگونه افراد ایستادند.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه یادواره شهدای طلبه و روحانی ادامه داد: شهدای طلبه و روحانی در هشت سال دفاع مقدس علاوه بر دفاع از تمامیت ارضی کشور، به اقدامات تبلیغی و فرهنگی در جبهه مشغول بودند.

این عالم برجسته ادامه داد: روحانیان همواره در امر مبارزه و جهاد پیشگام بوده و در راستای اعتقادات قلبی خود، به مبارزه با ظلم می پرداختند، دوران هشت سال جنگ تحمیلی آزمونی بود که روحانیان از آن سربلند بیرون آمدند و نشان دادند در عمل نیز به پاسداری از عقاید اسلامی خود می پردازند.

آیت الله مدرسی در یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرستان با اشاره به حدیث "مداد العلماء افضل من دماء الشهدا" خاطر نشان کرد: عالمان دین با راه و قلم خود فرهنگ شهادت طلبی را در جامعه نهادینه کرده و روحیه جهادی و عزت مندی را در جامعه تقویت میکنند.

امام جمعه محمد آباد یزد عنوان کرد :کاملا واضح است که ترویج و نهادینه کردن روحیه شهادت طلبی پایه و اساس این حرکت بوده و به همین خاطر است که مداد علما بر دماء شهدا برتری دارد،البته باید توجه داشت که این قلم باید دارای ویژگی هایی باشد و هرقلمی را شامل نمیشود.

گفتنی است یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان بهاباد با حضور فرماندار و امام جمعه و طلاب و روحانیون و خانواده معظم شاهد وجمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در محل حوزه علمیه حضرت مهدی (عج) بهاباد برگزار شد.