قیام دهم فروردین؛ سند افتخار یزدی ها در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی است / پیگیری درخواست های مردم دارالعباده برای دیدار سالانه با ر هبر انقلاب

قیام دهم فروردین؛ سند افتخار یزدی ها در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی است / پیگیری درخواست های مردم دارالعباده برای دیدار سالانه با ر هبر انقلاب


 

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در مصاحبه با یزدرسا، با اشاره به در پیش بودن دهم فرودین سالروز قیام مردم یزد در چهلم شهدای قیام مردم تبریز گفت: مردم یزد در مسیر انقلاب اسلامی نقش پررنگ و بسزایی ایفا کردند.


امام‌جمعه حومه شرقی یزد افزود: در دهم فروردین سال 57 نیز مردم یزد به مناسبت چهلم شهدای قیام مردم تبریز در ادامه حرکت انقلابی خود در مسجد روضه محمدیه با جلوداری علما و شخص آیت‌الله شهید صدوقی (ره) دست به قیام زدند که در جریان این قیام 4 تن از جوانان متدین انقلابی دارالعباده به شهادت رسیده و عده دیگری زخمی شدند.


مدرسی در ادامه تأکید کرد: دهم فروردین تجلی حرکت مردمی یزدی‌ها برای سرنگونی حکومت طاغوت بود که با همدلی و وحدت مردم برای مبارزه رقم خورد. دهم فرودین سند افتخار یزدی‌ها در مبارزه با طاغوت و مسیر پیروزی انقلاب اسلامی است.


این استاد حوزه علمیه یزد تصریح کرد: یزدی‌ها همواره سالروز در دهم فروردین و شهدای قیامشان در این روز را گرامی می‌دارند و همواره این انتظار وجود داشته همانند مردم قم و تبریز که در سالروز قیام مردمی خود با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند مردم دارالعباده نیز در سالروز قیامشان دیداری با ایشان داشته باشند و این خواسته مردمی همواره وجود داشته است.


آیت‌الله مدرسی افزود: امسال یک حرکت جدیدی صورت گرفت و مردم یزد درخواست مکتوب خود را در قالب طومارهایی برای دیدار با رهبر انقلاب در محل‌های برگزاری نماز جمعه ازجمله در نماز جمعه حومه شرقی یزد تعبیه و امضا کردند و در آن خواستار دیدار سالانه با رهبر معظم انقلاب در سالروز قیام مردم یزد در دهم فروردین شدند.


مدرسی در پایان تأکید کرد: امیدواریم با پیگیری مسئولین استان این درخواست مردمی موردتوجه قرار بگیرد و مردم یزد این افتخار را داشته باشند که در سالروز قیام تاریخی خود در مسیر انقلاب دیداری با رهبر معظم انقلاب داشته باشند و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب و رهبری بار دیگر جلوه‌هایی از ولایت‌پذیری و استواری خود را به رخ همگان بکشند.