لغزیدن جایگاه عفت در جامعه/ مسئولان یزدی به جای حاشیه، به کارهای عقب مانده بپردازند

لغزیدن جایگاه عفت در جامعه/ مسئولان یزدی به جای حاشیه، به کارهای عقب مانده بپردازند


آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش مرکزی یزد با اشاره به سالگرد حمله رضاشاه به مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب اظهار کرد: اگر بخواهیم سبک زندگی خود را براساس سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام باشد و به عنوان شیعه واقعی اهل بیت شناخته شویم باید روش ایشان را در حفظ ارزش و پایداری‌ در عمل به ارزش‌ها ادامه دهیم و در این راه مقاومت کنیم.

 

وی با اشاره به آیات قرآن و روایات، جایگاه عفت و حیا را بسیار رفیع عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه امروز این جایگاه در جامعه ما لغزیده و ستون‌های عفت و اخلاق در حال تخریب است که بی‌غیرتی مردها، تقلید از فرهنگ اروپایی، تماشای فیلم‌های مبتذل ماهواره‌ای، عدم تربیت صحیح در محیط خانواده و حضور پر رنگ افرد بی حجاب  در جامعه و عدم برخورد با آنها از علل بی حجابی‌ها و بی‌عفتی‌هاست.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد فخرفروشی در کثرت زیبایی را از آفت‌های رایج در کشور دانست و افزود: مدگرایی و انواع و اقسام مدل لباس، آرایش و غیره همه از فخرفروشی زیبایی است که فطرت انسان با این بی‌عفتی‌ها و بی‌حیایی سازگار نیست.

 

آیت‌الله مدرسی افزود: حجاب حافظ ارزش‌های انسان است و آزادی زن را در پی دارد و آنچه که به عنوان آزادی غربی معرفی می‌شود ولنگاری است که موجب هرج و مرج در جامعه است و همانگونه که قرآن به ما آموخت و امام(ره) در وصیت نامه خود سفارش کردند از نظر شرع این بی بند و باری‌ها حرام و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است و باید قاطعانه با آن برخورد کرد.

 

وی با بیان اینکه موضع‌گیری‌هایی که نسبت به این بی بند و باری‌ها در قالب کنسرت‌های مبتذل انجام می‌شود، به دلیل آموزه‌های دینی و وصیت نامه امام(ره) است، تصریح کرد: مسئولین در یزد به جای پرداختن به حاشیه‌ها که  به این دلیل است که نمی‌توانند کاری کنند و موفقیت‌های چندانی نداشتند به کارهای عقب مانده بپردازند؛ اینکه در استان و برخی شهرستان‌ها برنامه کنسرت را رواج دهید منفعتی برای شما ندارد و تنها با خدا و پیامبر خدا لج‌بازی می‌کنید.

 

آیت‌الله مدرسی ادامه داد: کنسرت‌های مبتذل که اختلاط محرم و نامحرم و بی‌عفتی در آن موج می‌زند کارنامه مسئولان را درخشان نمی‌کند، مسئولین استانی در این چهار سال چه کارنامه روشنی دارند و چه کارهای مثبتی در استان انجام دادند؟، استان یزد نسبت به استان‌های دیگر از لحاظ عمرانی عقب افتاده است چه کسی باید این را جبران کند، چرا بودجه‌ها را اینگونه هزینه می‌کنید؟ چرا جیب مردم را خالی می‌کنید و  فکر جوان‌ها را مشوش می‌کنید؟ در هر پستی که می‌خواهید باشید این حرکت‌ها در مقابل منویات امام رمان(عج) است؛ قطعا مراجع نیز از شما راضی نیستند و در نتیجه امام زمان(عج) نیز از شما راضی نیست.

 

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به احیای اصل هشتم قانون اساسی یعنی امر به معروف و نهی از منکر در جمع کارگزاران دستگاه قضا گفت: ضرورت این اصل در جامعه بسیار احساس می‌شود اما متأسفانه با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان این اصل متروک مانده است و با وجود اینکه برخی دست اندرکاران خوشایندشان نیست، دستگاه قضا و مقننه باید با جدیت وارد صحنه شوند و با قانون شکنان و حریم شکنان بدون توجه به وابستگی‌ها برخورد کنند، چرا که با امر به معروف و نهی از منکر فرائض اقامه و امنیت در جامعه ایجاد می‌شود و ارزش‌ها گسترش می‌یابد.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه منافقین در فتنه 88 نقش اول را ایفا کردند، ادامه داد: در این جریان، استکبار حضور جدی داشت و  برای تضعیف نظام، آشوب کشیدن کشور و سلب امنیت از آحاد مردم اقدام کرد و معاون سیاسی اسبق وزارت کشور که خود مسئول انتخابات و محکوم جریان فتنه بود بعد از اینکه با رافت اسلامی از زندان آزاد شد با وقاحت از منافقین که به تیغ عدالت سپرده شده بودند عذرخواهی کرد و اینگونه جای جلاد و شهید را عوض کردند و انتظار دارند مردم با آنها سازگاری داشته باشند.

 

آیت‌الله مدرسی  با بیان اینکه فتنه 88 استمرار جریان منافقین سال 61 است، افزود: نمونه آن برگزاری اجلاس منافقین در فرانسه است که غربی‌ها در این اجلاس حضور پیدا کردند و منافقین در این اجلاس به دلیل مواضع غیر اصولی برخی از مسئولین رده بالای ما چنگ و دندان نشان دادند؛ چرا مسئولین ما باید در موضع ضعف قرار بگیرند و  به جای تقویت بنیه دفاعی و امنیتی کشور در راستای سخنان منافقین حرف بزنند و سپاه، بسیج و قدرت‌های دفاعی کشور را هم از لحاظ تبلیغاتی و امکاناتی تضعیف کنند.

 

وی با اشاره به آزادسازی موصل عنوان کرد: آیا اگر با مذاکره جلو می‌رفتیم موصل و حلب و شهرهای دیگر عراق و سوریه آزاد می‌شدند با فرهنگ مقاومت و آموزه‌های قرآنی و جلوداری روحانیت و رهبرهای دینی این مناطق آزاد و رزمندگان اسلام پیروز شدند.

 

امام جمعه بخش مرکزی با با اینکه برخی از شیادان و خناسان در استان و خارج از استان در صدد تضعیف روحانیت هستند، افزود: دلیل اینکه برخی به دنبال تضعیف روحانیت هستند چیست؟ روحانیت در استان هیچ کمکی از دولت دریافت نکرده است و کمکی هم اگر بوده بسیار ناچیز بوده است، اگر ساخت و سازی نیز انجام شده است با کمک‌های مردمی و خانواده‌های شهدا بوده که نشان از اعتماد مردم به روحانیت است چرا برخی نمی‌توانند این موضوع را برتابند و به دنبال تخریب هستند؟!