نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیریت بازار مسکن انتظار جدی مردم از دولت و مسئولان است.1400/8/13

مدیریت بازار مسکن انتظار جدی مردم از دولت و مسئولان است.1400/8/13 
آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی در نشست شورای اداری استان یزد با گرامیداشت 13 آبان اظهار داشتند: خداوند متعال در قرآن کریم کفار را در دو دسته تقسیم‌بندی می‌کند:
گروه اول گروهی است که با اسلام و دین مقابله نمی‌کنند و گروه دوم کفاری هستند که با اسلام و دین مقابله می‌کنند.
ایشان خاطرنشان کردند: در قرآن کریم تاکید شده که به هیچ عنوان با آن دسته از کفار که با دین شما مقابله و دشمنی می‌کنند رفت و آمد نداشته باشید.
 
آیت الله مدرسی خاطرنشان کردند: اگر امروز آنچه که جامعه اسلامی و دین در عراق، سوریه، یمن و لبنان و فلسطین می‌خواهد پیاده می‌شود به معنای عمل به همین دستور دین است.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد افزودند: نکته دومی که خداوند در این آیه به مسئولان تاکید می‌کند این است که با مردم خودشان مهربان، رئوف و عطوف باشند و برای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.
 
نائب‌رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد با تاکید بر اینکه در جامعه اسلامی مسئولان باید سبقه دینی خودشان را هم نشان دهند گفتند: متاسفانه در دوره‌هایی ما به دلیل بی‌توجهی‌هایی که صورت گرفته شاهد فعالیت برخی مسئولان بودیم که در مسیری با آنها به مشکل خوردیم.
 
ایشان تاکید کردند: قرآن کریم ویژگی مدیر را شخصی عنوان می‌کند که هدفش قرارگیری در مسیر پیشرفت و توسعه در سایه توجه به دستورات دینی است و در این مسیر حرکت می‌کند.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کردند: نکته بسیار مهم این است که ما چهارچوب‌هایی که در مسیر کار خود داریم را باید چهارچوب‌های شرعی بدانیم و پیشرفت و توسعه را بدون توجه به حلال و حرام کسب نکنیم.
آیت الله مدرسی با بیان اینکه همه بر ضرورت اصلاح در بخش های مختلف تاکید دارند گفتند: اگر همه ما اصلاح را از خودمان، خانواده و مجموعه مان شروع کنیم و بهترین رفتار با مردم، بهترین خدمات و رویکرد دینی را داشته باشیم، تمام بخش های جامعه ما به بهترین نحو ممکن اصلاح می شود.
نائب رئیس شورای مرکزی استان یزد با تاکید بر اینکه تامین امنیت خط انتقال آب یزد را به صورت جدی از دولت و مسئولان خواستاریم گفتند: امروز پس از 42 سال مردم به انتظار چشیدن طعم مدیریت انقلابی و جهادی در سایه ولایت هستند و هیچ مانعی برای این موضوع وجود ندارد.
ایشان افزودند: امروز اگر ما نتوانیم لذت دولت مردمی، انقلابی و جهادی را به مردم بچشانیم بعید می‌دانم چنین فرصتی دوباره به وجود آید پس باید با تمام توان نسبت به این موضوع تلاش و توجه کنیم.
تولیت حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه با تاکید بر اینکه همه مسئولان باید نسبت به کانون خانواده و تقویت آن در جامعه تلاش کنند گفتند: همه باید برای تقویت کانون خانواده برنامه داشته باشیم و از این موضوع حمایت کنند.
 
آیت الله مدرسی  با بیان اینکه بحث مدیریت مسکن با توجه به افزایش قیمت زمین و مصالح یکی از انتظارات جدی مردم از دولت و مسئولان است گفتند: از رئیس جمهور و مدیران درخواست داریم که نسبت به این موضوع برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.