نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مردم باید اولویت انتخابات باشند تا حقوقشان حفظ شود (مصاحبه ۱۴۰۰/۳/۴)

مردم باید اولویت انتخابات باشند تا حقوقشان حفظ شود (مصاحبه ۱۴۰۰/۳/۴)به گزارش خبر‌گزاری ایسنا آیت الله‌«سیدکاظم مدرسی» در خصوص اهمیت انتخابات تصریح کردند: انتخابات یک پدیده مبارک و ارزشمند است و همه کشورهای دنیا در موعد برگزاری آن درگیر می‎شوند و هر یک نیز الزامات و قوانین خاص خود را دارد.

ایشان با بیان این که نظام جمهوری اسلامی علاوه بر سایر الزامات قانونی، باید پایبند به الزامات اخلاقی و شرعی باشد، گفتند:  یکی از این الزامات که بسیار حائز اهمیت است، حضور افراد داوطلب است به طوری که اگر فرد خود را اصلح‌تر از دیگران نمی‌داند نباید در انتخابات شرکت کند، چرا که با این فرض، زمان، هزینه و بیت‌المال جامعه را هدر خواهد داد.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهر با بیان این که مردم باید اولویت انتخابات باشند، گفتند: تخصص، پای کار بودن و توجه به قشر مستمند باید اولویت اهداف و برنامه‌های رئیس جمهور آینده باشد، علاوه بر آن جوانان و رفع مشکلاتشان و توجه به مسئله مهم فرهنگ نیز باید مورد توجه وی باشد.

آیت الله مدرسی در ادامه در مورد انتخابات شوراهای شهر نیز دفاع از حقوق مردم توسط نماینده منتخب را ضروری دانست و اظهار کردند: حق‌مداری اولین شاخصه‌ای است که باید نماینده شورای شهر داشته باشد. ضمناً باید قانون‌دان باشد تا بتواند از حق و حقوق مردم دفاع کند.

ایشان با اشاره به این که تامین هزینه و هزینه‌کرد مهمترین اصل برای نمایندگان شورای شهر است، گفت: نماینده اصلح در این صورت می‌تواند از تضییع حقوق مردم جلوگیری کند.

نائب رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان با بیان این که نمایندگان شورای شهر باید الزامات قانونی را بدانند، گفت: نیروی شورا باید به حضور در اجتماع و میان مردم اهتمام داشته باشد و جهادی عمل کند.

آیت الله مدرسی در پایان نیز با تاکید بر این که ملاک و معیار شورای شهر مردم هستند، تصریح کرد: مردم مهمترین بخشی هستند که باید حقوقشان حفظ شود.