مسئولان به جای سرپوش گذاشتن برسوء مدیریت ها به مردم خدمت کنند// 1396/10/22

مسئولان به جای سرپوش گذاشتن برسوء مدیریت ها به مردم خدمت کنند// 1396/10/22


آیت الله مدرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد از مسئولان درخواست کرد به جای دست زدن به بازی های سیاسی برای سرپوش گذاشتن برسوءمدیریت های خود تنها به دنبال خدمت به مردم باشند.

آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد از مسئولان درخواست کرد به جای دست زدن به بازی های سیاسی  برای سرپوش گذاشتن برسوءمدیریت های خود تنها به دنبال خدمت به مردم باشند.

آیت الله مدرسی با انتقاد از عدم شرکت برخی از مسئولان در نمازجمعه گفت: اگر مسئولان در نمازجمعه ها شرکت کنند و در جمع مردم قرار گیرند آنان می توانند مسائل و مشکلات خود را با مسئولین در میان بگذارند و به این صورت مشکلات مردم انباشته نمی شود تا برای رساندن آن به گوش مسئولان دست به اعتراض بزنند.

وی با بیان اینکه نمازجمعه فرصتی مناسب برای گوش دادن به دغدغه های مردم را فراهم می کند خاطر نشان کرد: در دوران چهار ساله دولت یازدهم بسیاری از مسئولان دولتی در نمازجمعه ها شرکت نکردند و حتی یکی از مدیران میانی در استان که توقع داشت به عنوان استاندارنیز انتخاب شود در هیچ راهپیمایی و نمازجمعه ای شرکت نکرده و در کنار مردم قرار نگرفته پس چگونه می توان از این مسئول انتظار داشت به درد مردم برسد؟

امام جمعه بخش مرکزی یزد درادامه با اشاره به این مطلب که  براساس آیات و روایات پیرامون فتنه ها و حوادثی که فضا را در جامعه اسلامی غبار آلود می کند تذکرات جدی وجود دارد به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم اشاره کرد و پیرامون حوادث اخیر گفت: در فتنه 96 که در جریان آن حوادث تلخی به وقوع پیوست دشمنان اهداف مهمی  را دنبال می کردند که  بار دیگر به فضل خدا و بصیرت مردم ناکام ماندند.

آیت الله مدرسی افزود: هرچند در ابتدا این حرکت توسط بخشی از مردمی و براساس مطالبات به حق آنان شروع شد اما عده ای موج سواری کرده و در این میان اهدافی را برای خود ترسیم کردند.

وی القای ناکارآمدی نظام اسلامی، تحت الشعاع قرار دادن موفقیت های کشور در عرصه های بین المللی، ایجاد شکاف بین مردم و حاکمان نظام، تضعیف قدرت ملی با ایجاد ناامنی در کشور و بستر سازی برای پذیرش افکار خارجی در داخل را از مهمترین اهداف پشت پرده اغتشاشات اخیر خواند و گفت: تجربه نشان داده این که تصور کنیم دشمن اجازه بدهد ایران اسلامی به راحتی در مسیر خود پیشرفت کند تصور غلطی است و ملت ایران باید  همچون گذشته با بصیرت، تقوی وصبر در مسیر اهداف خود حرکت کرده و قله های موفقیت را یکی یکی فتح کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به وجود نعمت امنیت در ایران اسلامی علی رغم توطئه ها و برنامه ریزی های دشمنان اظهار داشت: در حالی که در کشورهای اطراف بی ثباتی و ناامنی موج میزند و دشمنان با تمام وجود به دنبال به خطر انداختن امنیت ایران هستند  به فضل خدا و بصیرت و هوشیاری مردم توانستیم امن ترین کشور دنیا باشیم.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان عدم شناخت دشمن از ملت ایران  و روحیه انقلابی آنان را یکی از دلائل خنثی شدن فتنه اخیر دانست و ابراز کرد: دشمنان ما فکر می کنند با تحت فشار گذاشتن مردم می توانند فضا رابرای فتنه گری های خود مهیا کنند اما نمی دانند مردم ما همیشه به اسلام، دین و ولایت پایبند هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مسئولین گفت: مردم فشارها را تحمل می کنند اما شاهد تبعیض ها هستند متاسفانه در زمینه فیش های حقوقی اقدام موثری صورت نگرفت و کسی حرف های آنان را نشنید بنابراین برای آنکه صدای خود را به گوش مسئولان برسانند دست به اعتراض زدند مردم مطالبات به حقی دارند که باید به آنان رسیدگی شود.

آیت الله مدرسی به تلاش منافقین و جریان وهابیت برای بهره مندی از فرصت اعتراضات مردم اشاره کرد و گفت: هرچند سوء استفاده هایی از مطالبات به حق مردم صورت گرفت اما همین مردم زمانی که دیدند دشمنان از اعتراضات آنان سوء استفاده کرده و به نماد های ملی و دینی ما توهین کردند خط خود را از آشوبگران و فتنه انگیزان جدا کرده و در حمایت دین و قرآن و اسلام به صحنه امدند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد بااشاره به دسیسه دشمن برای مقصر جلوه دادن رهبری دربه وجود آمدن شرایط کنونی کشور تصریح کرد: وظایف رهبری در قانون اساسی کاملا مشخص است و رهبری سیاست های کلی نظام را ابلاغ می کنند اما مقام ارشد اجرایی کشور رئیس جمهور است که با رای و نظر مردم انتخاب می شود و باید سیاست های نظام را اجرایی کند

وی افزود: مگر رهبرمعظم انقلاب نسخه شفا بخش اقتصاد بیمار ایران را که همان  اقتصادمقاومتی است ارائه نداند چرا مسئولان آن را اجرایی نمی کنند؟ مگر بارها رهبری معظم  در خصوص اشرافیگری مسئولان تذکر نداند چرا باید از وزیری استفاده شود که یکهزار میلیارد تومان سرمایه اوست؟

مدرسی در ادامه  به فیلترینگ شبکه های اجتماعی هم اشاره کرد و گفت: آتش فتنه اخیر از طریق همین فضا توسط منافقین وجریانات وهابی ها و آمریکائی تهیه  شد و در بهم زدن آرامش مردم اثر گذار بود و من در همین جا از مسئولان می خواهم آرامش مردم را به هم نزنند و به جای رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی خارجی برای دسترسی مردم به فضای مجازی  شبکه های مجازی داخلی  را تقویت کنند

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:  در حوادث اخیر دشمنان بار دیگر نشان دادند که با اسلام و نظام اسلامی مشکل دارند و تاب تحمل حاکمیت الهی را ندارند چرا که بیشترین تهاجمات  در اتفاقات اخیر به مراکز دینی،مساجد، دفاتر و منازل برخی ازائمه جمعه صورت گرفت و متاسفانه برخی عوامل در داخل کشور نیز برای تحت فشار قراردادن ائمه نمازجمعه پول خرج می کنند و آنان را مورد تهاجم قرار می دهند چرا که این نمازهای جمعه است که انقلاب را روی پای خود نگه داشته است.