نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مقاومت درس ماندگار امام (ره) و حرکت ریشه‌ای برای انقلاب است

مقاومت درس ماندگار امام (ره) و حرکت ریشه‌ای برای انقلاب است


آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در مصاحبه با یزد رسا؛ ضمن تبریک حلول ماه شوال و عید سعید فطر در تشریح فرمایشات امروز مقام معظم رهبری در سی‌امین سالگرد امام راحل در حرم مطهر ایشان گفت: امروز هم رهبرعالیقدر انقلاب اسلامی به‌مانند همیشه سخنان نغز و بدهی را در جوار تربیت امام امت ایراد فرمودند که مهم‌ترین بخش آن اشاره معظم له به بحث مقاومت بود.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد افزود: آنچه برای انقلاب اسلامی به‌عنوان یک درس ماندگار از امام می‌توان آموخت درس مقاومت بوده و این درس علاوه بر درس‌هایی است که از دیگر زوایای زندگی امام (ره) می‌توان فراگرفته و به کاربست.

ایشان با اشاره به این فرمایش رهبر معظم انقلاب که مقاومت عبارت است ازآنچه جامعه را در برابر دشمن ضد ضربه می‌کند اظهار داشت: درس مقاومت برگرفته از آیات قرآن کریم بوده و می‌تواند جامعه را در برابر توطئه‌ها مقاوم سازد بنابراین ملت بزرگ ایران باید در همه عرصه‌ها مقاومت را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: مقاومت در حقیقت یک حرکت ریشه‌ای برای انقلاب است و امام امت این حرکت را به‌عنوان یک حرکت احساسی و ژورنالیستی انجام نداده‌اند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد با اشاره به توصیه‌های رهبر فرزانه انقلاب به مسئولان کشور درزمینهٔ حل مشکلات معیشتی مردم و جلوگیری از فساد ابراز داشت: اگر این توصیه‌ها که تماماً کاربردی و راهبردی است توسط مسئولان موردتوجه قرار گیرد قطعاً مشکلات جامعه ما برطرف خواهد شد.

آیت الله مدرسی در پایان تأکید کرد: حضرت آقا در طول این سی سال انقلاب اسلامی را با الگوی امام (ره) مدیرت کرده‌اند و با این الگو درحال پیشبرد انقلاب اسلامی هستند که البته این الگو نیز از قرآن و سنت گرفته‌شده است.