مهمترین دستاورد برجام ، روشن شدن عدم صداقت استکبار

مهمترین دستاورد برجام ، روشن شدن عدم صداقت استکبار


آیت الله مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به گذشت یک سال از برجام گفت: برجام نکات مثبت و منفی زیاد داشت که روشن شدن عدم صداقت دولت‌های استکباری به ویژه امریکا برای  کمک به ایران یکی از اینها بود و نشان داد که انها تنها به دنبال منافع شیطانی خود هستند و هیچ گاه استکبار برای کمک به ما دست در دستمان نخواهد گذاشت.

ایشان  با بیان اینکه رهبری بارها نداشتن صداقت استکبار را تذکر داده بودند ادامه داد: اکنون مسئولان خود به این امر واقف شدند و همان سخنان رهبری را بیان می‌کنند و این نکته‌ای بسیار مثبت در روند مذاکرات با غرب بود.

وی تصریح کرد: تعامل با کفار در صورتی قبال قبول است که عزت نفس انسانی و اسلامی ما حفظ شود و اینکه آنها دائم بر علیه ما کار کنند و رجزخوانی کنند با عزت نفس ما سازگاری ندارد و امروز برای همه روشن است که هر کشوری با استکبار و امریکا دست دوستی داد، پیشرفت نکرد و همانگونه که برای امنیت کشور به خود تکیه کردیم و موفق بودیم باید در زمینه‌ اقتصادی و دیگر زمینه‌ها نیز نگاه به دورن داشته باشیم تا هم عزت نفسمان حفظ شود و هم پیشرفت داشته باشیم.

آیت الله مدرسی با اشاره به دریافت‌های نامتعارف و حقوق‌های نجومی برخی مدیران خاطرنشان کرد: این دریافت‌ها نتیجه اشرافی گری و تجمل‌گرایی است و خود عاملی در فاصله گرفتن این افراد از مردم به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه ماجرای دریافت حقوق‌های نجومی برای مردم و نظام بسیار تلخ بود تأکید کرد: با وجود تلخی این ماجرا نباید اجازه داد دشمن در در این میدان وارد شود و از آن سوء استفاده کند چرا که هدف دشمن بی اعتماد کردن مردم نسبت به نظام و مسئولان نظام است.

امام جمعه حومه شرقی یزد با اشاره به نکاتی که رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر فرمودند، تأکید کرد: این حقوق‌های نجومی و برداشت‌ها نامشروع بوده و خیانت به آرمان‌های انقلاب است و نباید با مرور زمان به فراموشی سپرده شود و قوای سه گانه باید به آن رسیدگی کنند.

مدرسی ادامه داد: این حقوق‌ها باید به بیت المال برگردانده شود و سوء استفاده کنندگان از قانون و مدیران متخلف باید برکنار و مجازات شوند تا اعتماد مردم نسبت به نظام و مسئولان حفظ شود.

وی تأکید کرد: کسانی که به اسم مدیر خود را از مردم جدا می‌دانند باید بدانند که امام(ره) از مردم می‌خواست ایشان را یک خدمتگزار برای مردم بخوانند و نه رهبر،  و این بدین معناست که در انقلاب اسلامی مدیران خود را خدمتگرار  مردم بدانند و همه دست اندکاران، سارمان بازرسی، قوه قضائیه، مسئولان اجرایی و دیگر مسئولان در این رابطه جدیت به خرج دهند و با پدیده حقوق‌های نجومی به شدت مقابله کنند.