موفقیت بالای نظام اسلامی در امنیت، استقلال و مردم سالاری

موفقیت بالای نظام اسلامی در امنیت، استقلال و مردم سالاری


خطیب جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به حوادث تلخ و دردناکی که هر از چند گاهی در وروی روستای محمد آباد اتفاق می‌افتد، گفت: متأسفانه مسئولان از نجابت و بردباری مردم این منطقه سوء استفاده می‌کنند و با وجود مکاتباتی که 15 سال است انجام گرفته هنوز کاری از پیش نرفته و برخی در این زمینه سنگ‌اندازی می‌کنند.

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی افزودند: مردم دوست دارند با ضوابط مدنی، اجتماعی و به طور قانونی مشکل ورودی محمد آباد حل شود و اگر اقدام جدی از سوی مسئولان انجام نشود مردم خودشان اقدام خواهند کرد و افرادی که در این موضوع همراهی نمی‌کنند، سنگ اندازی کنند و با وجود دریافت پول و داشتن پست در دولت مشکل  مردم را حل نمی‌کنند دستشان در این خون‌ها شریک است.

ایشان با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری گفت: بعد از مقاومت‌ها و اضمحلال داعش در سوریه و عراق، استکبار جهانی و در راس آنها امریکایی‌ها که از جریان تکفیری استفاده می‌کنند می‌خواهند مهره‌های خودشان از جمله داعش و طالبان را در افغانستان متمرکز کرده و از آنها بهره‌برداری کنند.

آیت‌الله مدرسی ادامه داد: یکی از اهداف امریکایی‌ها این هست که مسلمانان را در منطقه به یکدیگر مشغول کنند و آنها را به جان هم بیندازندو به این ترتیب از پیشرفت و ترقی کشورهای و جوامع اسلامی جلوگیری کنند و نگذارند منطقه روی آرامش به خود ببیند.

وی فراموش شدن فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام را یکی دیگر از اهداف امریکایی‌ها عنوان کرد و افزود: علاوه بر فراموش شدن مسئله فلسطین استکبار به دنبال غافل شدن جهان اسلام از اتفاقات تلخی است که در پی تهاجم عربستان سعودی به یمن پدید می‌آید؛ همه ما و مسئولان امنیتی باید بیداری باشیم و هشدارهای رهبری را جدی بگیریم و  اجازه ندهیم که خواب‌هایی که دشمن برای ناامن کردن کشور برای ما دیده است به حقیقت بپیوندد.

مدرسی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد و خاطره همه شهدا، گفت: تقریبا در این مدت 40 ساله بعد از پیروزی انقلاب، مسئولان در بخشی از شاخصه‌های انقلاب اسلامی بسیار موفق عمل کرده‌اند، در برخی از آنها نسبتا خوب عمل شده و در برخی با ضعف روبروبوده‌اند.

ایشان تصریح کردند: نظام اسلامی در زمینه امنیت، استقلال به ویژه استقلال سیاسی و مردم سالاری در وضعیت مطلوب است و از موفقیت بسیار بالایی برخوردار بوده به گونه‌ای که همه مردم در این زمینه گواهی می‌دهند برای نمونه در 37 انتخاباتی که در کشور برگزار شده مشارکت مردم ما بالا بوده است و یا در حالی که حکام کشور ما قبلا حتی آب خوردنشان با اجازه امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها انجام می‌شد اکنون ما هستیم که برای آنها برنامه‌ریزی می‌کنیم.

امام جمعه بخش مرکزی با بیان اینکه معنویت و هویت دینی مردم، آزادی و عدالت اجتماعی از دیگر اهداف انقلاب اسلامی هستند، افزود: مسئولان در این عمر چهل ساله انقلاب اسلامی نسبتا خوب عمل کرده‌اند اما در برخی از این موارد باید بازخوانی و بازنگری صورت گیرد  و ترمیم شود و برای نمونه نتوانستیم معنویت مردم را به حد مطلوب برسانیم.

مدرسی با بیان اینکه آزادی نیز باید با توجه به فرهنگ دینی و اسلامی ما ترویج و تبلیغ می‌شد و باید بازنگری در این زمینه صورت گیرد، تصریح کرد: آزادی به معنای ولنگاری نیست و سلب آزادی نیز به معنای بستن دست و پای کسی نیست بلکه به این معنی است که تبلیغاتی در جامعه ترویج پیدا کند که دست و پای فکر، ذهن و عقل مردم بسته شود.

وی با بیان اینکه برخی صدارت نشینان مجلس بر این باورند که در رابطه با حجاب هیچ مسئولیتی ندارند، گفت: این در واقع گم کردن راه است، در جمهوری اسلامی باید در زمینه ارزش‌ها بسترسازی شود و این سخنان برخی بسترسازی‌های انجام شده را نیز خراب می‌کند و هویت الهی را مورد تهاجم قرار می‌دهد.

آیت‌‌الله مدرسی با بیان اینکه مدیران نظام اسلامی در زمینه پیشرفت اقتصادی موفق نبوده‌اند، گفت: ناراضی بودن مردم از وضعیت اقتصادی، تورم، کاهش ارزش پول، دریافت حقوق‌های نجومی و ... همه نشان از عدم موفقیت در زمینه اقتصادی است و اگر مسئولان سخنان رهبری مورد توجه قرار داده بودند، در چارچوب قانون عمل می‌کردند، اقتصاد مقاومتی را کلید می‌زدند، از ریخت و پاش‌های جلوگیری و به بخشی کار کردن نظام پایان می‌دادند چنین وضعیتی را در اقتصاد نداشتیم.