نام سال، ضرورت توجه جدی به اقتصاد مقاومتی را نشان می‌دهد/ افراد با روحیه انقلابی برای شوراهای اسلامی ثبت نام کنند

نام سال، ضرورت توجه جدی به اقتصاد مقاومتی را نشان می‌دهد/ افراد با روحیه انقلابی برای شوراهای اسلامی ثبت نام کنند


 

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه حومه شرقی ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید و ایام نوروز، گفت: نوروز به این معناست که همراه با نو شدن طبیعت انسان نیز برنامه‌ریزی جدید و خوبی را برای خود تعریف کند و اگر این برنامه وجود نداشته باشد و به این موضوع توجه نشود نوروزی نیز وجود ندارد.
وی از همه افرادی که در ایام نوروز مأموریت‌های سنگینی دارند از جمله نیروهای امنیتی و انتظامی، اورژانس، درمانگاه‌ها، راهداری، صدا و سیما و غیره و همچنین از دست اندرکارانی که در این ایام وظیفه برنامه‌ریزی و اسکان مسافران نوروزی را به عهده دارند قدردانی کرد.
امام جمعه حومه شرقی یزد با بیان اینکه براساس اطلاعات و آماری که ارائه شده هزینه اقامت در هتل‌های یزد بیشتر از دیگر استان‌هاست، افزود: مسافران از این موضوع گلایه مند هستند که هتل‌های یزد با اسم سنتی بودن هزینه‌های بالایی را دارند که انتظار می‌رود دست اندرکاران به این موضوع توجه داشته باشند.
وی با اشاره به اقدامات خوب فرهنگی و انقلابی که برای مسافران نوروزی در اماکنی چون امیرچخماق، بقاع متبرکه، مساجد تاریخی انجام شده است، افزود: باید از اداره اوقاف، سپاه، بسیج و تمام کسانی که این اقدامات ارزشمند فرهنگی را انجام می‌دهند قدردانی کرد اما متأسفانه در برخی از مراکز عبادی کارهای ضعیفی انجام شده و حرمت مساجد حفظ نمی‌شود و بهانه‌هایی که آورده می‌شود توجیه کننده هتک حرکت این مکان‌ها نیست و مسئولان باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.
آیت‌الله مدرسی با اشاره به سالروز قیام مردم یزد در دهم فروردین 57 ضمن گرامیداشت این روز، نقش این قیام و شهادت مردم یزد در این روز را در پیروزی انقلاب اسلامی مؤثر دانست و ابراز امیدواری کرد مطالبه مردم یزد برای دیدار با رهبری در این روز نتیجه‌بخش باشد و سند افتخاری برای مردم این دیار محسوب شود و هر ساله این دیدار محقق شود.
وی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در لحظه سال تحویل و در بارگاه امام رضا(ع) و نامگذاری سال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» گفت: این نامگذاری ضرورت توجه جدی به اقتصاد مقاومتی را نشان می‌دهد، مردم از لحاظ اقتصاد و معیشت در تنگنا هستند و رهبری نیز در این خصوص به دولتمردان تذکر جدی دادند و با اعلام عدم رضایت خود از این وضعیت، بیان برنامه‌ها برای اقتصاد مقاومتی را تجدید کردند.
امام جمعه حومه شرقی یزد با بیان اینکه رهبری چندین سال است که نیازمندی‌ها مردم را به عنوان نام سال انتخاب کردند، ادامه داد: این نامگذاری حاکی از ضرورت نیاز مردم و کشور به اقتصاد مقاومتی است.
مدرسی گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود به مشکلات معیشتی و اقتصادی و افزایش آسیب‌های اجتماعی تذکر دادند که این تذکرات نشان می‌دهد که مسئولان نباید خود را جدا از مردم بدانند و باید مردم را عائله خود حساب کنند و مشکلات آنها را مشکلات خود بدانند و بین مسئولان و مردم تبعیض وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا و با بیان اینکه وجود شوراهای شهر و روستا از اصول قانون اساسی است که باید اجرا شود و نباید بدون احساس مسئولیت از آن رد شویم افزود: شورا مرکز مشورت است و باید به نام شورای اسلامی توجه شود و کسی وارد آن شود که فکرش سالم باشد، بتواند مدیریت کند .
امام جمعه حومه شرقی ادامه داد: شورای اسلامی، شورای قدرت، زر و زور و قبیله وطایفه نیست و جوانان خوش فکر و افراد متدین با روحیه انقلابی و جهادی برای آن ثبت نام کنند، چنانچه شورایی روحیه فامیلی و فامیل‌گرایی داشته باشد شهر و روستا عقب می‌افتد و کل آن محل زیر سؤال می‌رود.
مدرسی عنوان کرد: مردم  باید به نیروهای خوب با روحیه جهادی برای شوراهای اسلامی رأی دهند و بچه‌های ارزشی و انقلابی نیز باید اتحاد و یکپارچگی خود را حفظ کنند چرا که از هم فاصله گرفتن و برائت جستن برخلاف مشی انقلابی و ارزش‌های انسانی است.