نتیجه اقتصاد مقاومتی تحقق رفاه عمومی است

نتیجه اقتصاد مقاومتی تحقق رفاه عمومی است


به گزارش یزد رسا، امام جمعه بخش حومه شرقی یزد در افتتاحیه جشنواره صنایع برتر استان یزد با رویکرد اقتصاد مقاومتی با اشاره به آیات و روایات دینی گفت: آموزه‌های دین اسلام نشان می‌دهد که اسلام در خصوص اقتصاد و تامین نیاز‌های انسان بسیار حساس است.

آیت الله سیدکاظم مدرسی اظهار داشت: بر اساس احدیث یکی از سه صدای ارزشمندی که از همه صداها برتر است صدای چرخ ریسندگان و صنعتگران است چرا که این صدا برای رفاه و آسایش مردم و جامعه لازم و ضروری است و باید به آن توجه ویژه کرد.

وی با بیان ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی افزود: لازمه ثبات و استقلال در جامعه امنیت، عدالت و رفاه عمومی است و اقتصاد مقاومتی نیز به گونه‌ای طراحی شده است که رفاه عمومی را به دنبال خواهد داشت.

مدرسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: وقتی نگاهی گذرا به بیانات معظم له داریم متوجه می‌شویم که ایشان در سال های اخیر توجه ویژه‌ای به مسائل اقتصادی داشته‌اند چرا که بعد از همه فشارهایی که دشمن بر ما داشته اکنون به دنبال تشدید خصومت‌های اقتصادی است.

وی ادامه داد: نقشه دشمن در ارتباط با خصومت‌های اقتصادی بسیار دقیق  طراحی شده است. یکی از ابزارهای خصومتی دشمن در این رابطه استفاده از تحریم است به گونه‌ای که بعد از فتنه 88 دشمن تمام تلاش خود را بر تحریم‌های اقتصادی متمرکز کرده است.

مدرسی با بیان این که دشمن دارای اهداف کوتاه‌مدت، میان مدت و بلندمدت است گفت: دشمن در کوتاه مدت به دنبال آن است که ایران از اصول و ارزشهای اقتصادی خود دست بکشد و کوتاه بیاید.

نائب رئیس مجمع بسیج استان یزد تغییر ساختار در نظام اسلامی از طریق نفوذ در عرصه‌های مختلف را هدف میان مدت دشمن دانست و افزود: دشمن نهایتا به دنبال بی‌هویت کردن و بی‌خاصیت کردن نظام در درون و بیرون کشور است.

مدرسی با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: یکی از کارهای بزرگی که می‌توان در رابطه با اقتصاد مقاومتی انجام داد تبیین وظایف، بایدها و نبایدهای هر قشر و صنفی است که اگر چنین شود کار بسیار خوبی در عرصه اقتصاد مقاومتی انجام داده‌ایم.

وی تاکید کرد: مانند آن چه در دفاع مقدس صورت گرفت باید همه اقشار برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی درگیر شوند و هیچ گروهی مستثنی نیست و همه باید احساس مسئولیت کنند و سهیم باشند. برای این کار لازم است کارگروه‌های متعددی تشکیل  شود و بایدها و نبایدهای هر قشر مشخص و به عنوان مهمات به آن‌ها داده شود.