نمازجمعه محمدآباد 95/12/06

نمازجمعه محمدآباد 95/12/06


 

 

 

 آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته حومه شرقی یزد ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، به عنوان اولین شهیده ولایت و بسترساز فرهنگ شهادت در مسیر دفاع از ولایت اظهار کردند:

امام زمان(عج) در سخن زیبایی فرموده‌اند که «مادرم فاطمه برای من اسوه است»، و شاید این سخن به این دلیل باشد که حضرت زهرا(س) بعد از رحلت پیامبر(ص) و ماجرای سقیفه به دنبال پیاده کردن حداکثری دین در زمان خودشان بودند.

ایشان ادامه دادند: حضرت فاطمه(س) برای پیاده شدن توحید، نبوت و پذیرش امامت و ولایت اهل بیت(ع) که در راس آن امیرالمومنین(ع) بود، تلاش کرد وهدف عالی امام زمان(عج) نیز پیاده شدن حداکثری دین در جامعه است و ما نیز به عنوان منتظران امام زمان(عج) باید به دنبال این هدف باشیم.

امام جمعه حومه شرقی یزد با اشاره به هشتم اسفند، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی با بیان روایتی از امام باقر(ع) گفتند: اگر کسی اولادی تربیت کند که بتواند نزد خداوند به حساب بگذارد، آن اولاد او را از آتش جهنم دور نگه می‌دارد، به این معنی که اولاد صالح و دیندار، والدین را در روز قیامت از آتش جهنم حفظ می‌کند.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه برخی‌ها ادعا می‌کنند که اگر اولاد زیاد داشته باشیم از پس تربیت آنها بر نمی‌آییم، تصریح کردند: جوانان با این بهانه‌های واهی و وسوسه‌های شیطانی که در ابعاد دیگر وجود دارد خود را از داشتن اولاد فراوان محروم می‌کنند در حالی که فرزندان نیاز به تربیت جداگانه ندارند و اگر والدین محیط تربیتی سالم و اسلامی را برای آنها فراهم کنند و خود به انجام واجبات و ترک محرمات اقدام کنند، فرزندان به درستی تربیت می‌شوند.

ایشان با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی فلسطین با حضور مقام معظم رهبری گفتند:  براساس روایت، صدای قلم دانشمندان یکی از صداهایی است که اگر در جامعه بپیچد حجاب‌های مانع رسیدن به حق، دریده می‌شوند و انسان‌ها به خدا نزدیک‌تر می‌شوند و بیانیه مقام معظم رهبری در این اجلاس، ازمصادیق بارز و روشن این صداست که دل‌ها را به خدا نزدیک می‌کند.

حضرت آیت الله مدرسی دعوت از دولت و ملت‌ها برای صف‌آرایی در مقابل نمایش قدرت امریکا و رژیم جعلی صهیونیست را از پیامهای بلند سخنان رهبری در اجلاس فلسطین  دانست و ادامه دادند: انتقال وحشت از دل مظلومان و مسلمانان عالم به دل مستکبران و یهود عنودی که در مقابل مسلمان صف‌آرایی کردند از اهداف این اجلاس بود چرا که پیام روشن و دستاورد انقلاب حمایت از مسلمانان آزاده در سراسر عالم به ویژه جبهه مقاومت است.

ایشان با بیان اینکه هدایت‌گری امت اسلامی همراه با بیدار باشی از دیگر اهداف اجلاس فلسطین بود، افزودند: فتنه‌هایی که در منطقه مسلمانان گرفتار آن می‌شوند به دلیل غفلت از مسئله اصلی فلسطین و بیت المقدس است که عامل قدرت گرفتن رژیم جعلی صهیونیست شده است.

امام جمعه حومه شرقی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب در یزد این حرکت را خوب ارزیابی کرد و ضمن تشکر از اداره ارشاد در برپایی این نمایشگاه از مردم خواستند تا ضمن بازدید از کتاب‌های مناسبی که درآن عرضه می‌شود، استفاده کنند.